הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

תקווה,אהבה ואופטימיות מאפיינים את הספר העדין והנפלא הזה

08/09/2015

לפעמים מתמזל מזלנו, וניתנת לנו ההזדמנות לתיקון: לשוב אל פרקים קשים בעבר, להתיר את הקשרים, לתקן ולהעניק לעצמנו את הסוף הטוב שהיינו ראויים לו מלכתחילה. לגיבורת הספר ‘רמה קמה’ זה קורה. רמה היא פסיכולוגית בעלת שם, המתמחה בטראומה מינית. מפגש עם מטופלת מיוחדת אחת, פותח בבת אחת זיכרונות, פצעים ושדים שהיא קברה עמוק בפנים. רמה מוצאת אהבה תחת האבנים הכבדות ביותר ואת הכוח והאומץ להרים אותן. כאבי הילדות והנעורים שלה, וגם של כמה מהסובבים אותה, זוכים למענה ולריפוי. פציעות עמוקות של הנפש נרפאות בכוחם של חברוּת אמיתית, זיכרונות ואמנות, יופי ויוגה, טבע, הומור וגם מין. 
זהו ספר שבו אמיתות קשות עטופות במתיקות של אגדה למבוגרים, הנושאים בתוכם, כמו כולנו, את הילדים שהיו.

לא יכולתי שלא לחייך בקריאת שם הספר. כמעט ארבעה עשורים אחורה נזכרתי בביה”ס היסודי במילים הראשונות שלמדתי לקרוא ולכתוב.

ובעלילת הספר הם רם ורמה,צעירים בגרעין. רמה מתאהבת ברם והוא מצידו מנשק מישהי אחרת. רמה עוזבת את הגרעין וממשיכה בחייה וכך גם רם. שנים אחרי רמה היא פסיכולוגית ידועה שאינה נקשרת בקלות ללקוחותיה עד שמגיעה אליה אפרת. נערה שזקוקה לטיפול בהפרעות אכילה. אפרת נערה חזקה ומיוחדת מבקשת מאביה להצטרף למפגשים.

נכון,אביה של אפרת הוא רם,הבחור מהגרעין שבו התאהבה רמה בצעירותה.

המפגש החדש משנה משהו במחשבות של כל אחד מהם. ולא רק במחשבות אלא גם בתחושות,תחושות הלב.

יש כאן היבט של אתיקה ומוסר בו המטפלת נפגשת עם אבי המטופלת. האם זה מותר או אסור,האם להפסיק או להמשיך. אם להפסיק הרי שאולי הזדמנות נוספת בחיים עלולה לחמוק ואם להמשיך הרי שזו פגיעה במקצוע.

שלל דמויות עוברות בספר. לכל אחת מהן חיים משלה,קשיים משלה ועבר שאיתו צריכים להתמודד.

מעבר לעובדה שהספר כתוב בצורה משובחת יש בספר תקווה ואהבה. כולנו זקוקים לשני אלה אף על פי שלא בטוח שלכולנו יתמזל אי פעם המזל שתקווה ואהבה יחברו יחד לאחר שנים כה רבות ומצד שני לקרוא את הספר ולהרגיש אופטימיות. כן,לפעמים חלומות מתגשמים,לפעמים המציאות עולה על כל דימיון ולפעמים זהו רק ספר טוב עם סיפור טוב.

מעבר לשם הספר שמרמז הן על תוכנו והן על הכותבת אותו ( על כך ממליצה לקרוא על הסופרת) יש בספר חלוקת פרקים מרתקת משהו ומאוד לא נפוצה. הפרקים מחולקים לשאלות בסגנון אמריקאי ולכל שאלה כמה תשובות. אהבתי את הרעיון ומודה שלא אחת דילגתי מפרק לפרק רק כדי לקרוא את השאלות.

זה ספר שהייתי ממליצה לקרוא מול הים,מול נוף יפה,מול אנשים אהובים לנו ולו רק משום האופטימיות והתקווה שיש בו.

הוצאת גט בוקס

עורכת: עליזה רז-מלצר

 

רמה

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה