הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

מה גרוע יותר,כשאין לך עקרונות או כשאינך יכול לעמוד עליהם?

25/04/2015

כשהוֹנוֹר בּרייט מפליגה מבריסטול בחברת אחותה, היא בורחת משברון לב לחיים חדשים באמריקה, הרחק מהבית. אבל בעקבות טרגדיה היא נותרת בודדה ופגיעה, קרועה בין שני עולמות ותלויה בטוב לבם של זרים.
החיים באוהיו של אמצע המאה התשע-עשרה מסוכנים וקשוחים. השמש חמה מדי, השלג עמוק מדי, היערות סבוכים ובוציים. והם גם מספקים מחסה לעבדים שנמלטים צפונה אל החופש. בעודה נאבקת למצוא את מקומה ואת קולה בקהילה חלוצית, הונור צריכה להחליט מה היא מוכנה להקריב למען האמונות שלה.

הנמלטת האחרונה מספר את סיפורם של גברים גסי-לב ונשים עשויות ללא חת, של נישואים מפתיעים וידידויות בלתי סבירות, ושל כוחה יוצא הדופן של ההתקוממות.

הונור ברייט יוצאת למסע ארוך מאנגליה לאמריקה באמצע המאה ה-19 . היא יוצאת למסע כדי ללוות את אחותה שאמורה להתחתן עם אדם קוקס,אנגלי שעזב את אנגליה ונסע לחפש עתיד באמריקה. ההפלגה קשה לאונור ובסופה היא מבינה שספק אם תראה שוב את אנגליה האהובה עליה.

היא פותחת בחיים חדשים ולא קלים באמריקה עם אחותה אלא שהגורל רוצה אחרת והיא נשארת לבדה.

מדינה חדשה ולא מוכרת,אנשים זרים ואפילו השפה אינה אותו דבר. מנהגים שונים,אוכל אחר ובגדים לא מוכרים הם חלק משלבי ההסתגלות של אונור באמריקה.

זוהי אמריקה של תקופת העבדות. הונור המשתייכת לקווייקרים לא ראתה מעולם יחס לעבדים,את הרוע,האכזריות כלפיהם.

היא זוכה להכיר אישה נפלאה שתלווה אותה לכל דרכה גם מרחוק,שתראה לה ששני אחים יכולים לחשוב אחרת. היא תתחתן ותחיה במשפחת בעלה שדעותיה שם אינם מקובלים. היא תפגוש אישה כהת עור אחת שתסייע לה לסייע לאחרים ועוד אישה כהת עור שיחד איתה היא תלמד מהי בריחה וכמה הרצון להיות אדם חופשי הוא עז.

הונור מגלה עד כמה היא אישה חזקה הגם שאולי אינה מודעת לכך ורק אנו הקוראים יכולים לראות זאת. החלטתה לעזור לעבדים נמלטים מעמידה אותה ואת סביבתה בסכנה לא פעם אולם הונור נאמנה לעקרונותיה כאדם גם כשהיא מפרה את עקרונות הקווייקרים ומוכנה לשקר.

מי היא הנמלטת האחרונה? האם זו אותה אישה כהת עור שלה עזרה הונור לברוח או שמא זו היא עצמה?

ספר נפלא המשלב אהבת האדם מול שנאתו,חוזק וחולשה,חופש ועבדות ושלל דמויות מרתקות.

הוצאת כנרת זמורה ביתן

מאנגלית: אורטל אריכה

20150420_142716

 

 

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה