הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

יש בכוח משהו משכר וממכר. ככל שיש אותו רוצים ממנו עוד וקשה יותר ויותר להשתחרר ממנו

24/01/2015

שנת 2015 ולנשים יש יותר כוח מאשר אי פעם וזה כלל אינו מובן מאליו. היו תקופות חשוכות שלנשים לא היתה מילה,לא היה כוח ועד היום ישנם מדינות ותרבויות בהן נשים נחשבות נחותות.

אנחנו יכולות לשנות ולהשפיע,לבחור ולהתמודד,להביע דעה,לפתח קריירה ואנחנו יכולות גם להרוס. עם הכוח הזה שיש לנו אפשר בקלות להרוס.

תעצרי רגע אישה יקרה. תעצרי את מסע החיים שלך ותביטי סביבך,סביב מעשייך וסביב הכוח שיש לך.

כשאת ובעלך מחליטים להתגרש למה יש בך את הצורך הכוחני וההרסני הזה להשתמש בילדייך? להרחיקם מאביהם,להסית אותם נגדו, להרוס את חייו ואת חייהם עם הכוח הזה שלך. ולא,אינני מדברת על גברים או אבות מכים אלא על אותם גברים נורמטיביים כמוך. הוא בגד בך,הוא החליט שאינו אוהב אותך או את החלטת שנגמר לכם הביחד. הלחמו זו בזה אך השאירי את הילדים מחוץ למלחמה הזו. הגבר הזה שאת עכשיו כ”כ שונאת הוא אבי ילדייך. הוא אוהב אותם בדיוק כמוך,הוא זקוק להם,הם דם מדמו!  היי הוגנת ולא כוחנית.

וכשהתגרשתם כמה חשוב לך לסחוט ממנו כספים עד בלי די. להרוס עוד ועוד בשם הכוח שיש לך כאישה,כי מגיע לך. צר לי,לא מגיע לך כלום. לא בדרך הנמוכה הזו.

והנה למדת,התקדמת ויש לך משרה בכירה. למה נחוץ לך לשאול אישה אחרת המחפשת עבודה אם היא מתכוונת להיכנס להריון בקרוב. הרי רק גברים שואלים כאלה שאלות לא? מסתבר שלא!

והכוח הזה שיש לך נותן לך גם את הלגיטימציה להתלונן במשטרה בקלות נגד בן זוגך למרות שאת יודעת שמעולם לא הרים יד עלייך אבל את הרי אישה לך תמיד יאמינו ויש לך כוח להרוס.

ואת הולכת לך גאה וזקופה ויודעת שאם רק מישהו יגיד איזו מילה קטנה,מחמאה שנאמרת בסלנג ישר תקפצי ותגידי שהוטרדת מינית,כי כבר אי אפשר לדבר היום בחופשיות וכל גבר צריך להיזהר מחברתך כי יש לך כוח.

יש בכוח משהו משכר וממכר. ככל שיש אותו רוצים ממנו עוד וקשה יותר ויותר להשתחרר ממנו.

כוח הוא דבר הרסני אם לא משתמשים בו בתבונה. לפני כל שימוש בכוח חשוב לזכור להיות בני אדם. גם אני אישה,גם לי יש כוח וכשאני רואה נשים משתמשות בכוחן כדי להרוס הרי שהן נשים קטנות בדיוק כמו גברים המשתמשים באותה דרך.

יש בנו הנשים יכולות וכוחות שהם מאפיינים רק אותנו. בואו ננתב אותם למקומות הנכונים,לבניה,העצמה,אהבה ולא להרס של מישהו אחר.

אישה

צילום: shutterstock

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

Thumbnail

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

Thumbnail

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

Thumbnail

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים