הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

העלילה מתפתחת במהירות כמו נסיעה במהירות גבוהה בכביש מפותל ולא נותנת לקורא רגע אחד דל

17/01/2015

זהו סיפור על אדריכל מצליח שבונה בתים והורס משפחות, ועל מעצב שיער עם שורשים מעורערים ורעב לחיים חדשים. לכאורה – שני סיפורים מנותקים לחלוטין: האחד מתרחש בישראל, השני בבוגוטה שבקולומביה. אולם אט-אט מצטלבים חוטי העלילה המקבילים ומתלפפים זה בזה, עד שעמודי התווך שלהם קורסים לתוך עצמם בשיא דרמטי ובלתי-צפוי. זהו סיפור על גורל ידוע מראש (או שלא), ועל גבריות שמנסה להציל את כבודה מלועו של עבר מאיים, אך נופלת במלכודת של חטא היוהרה.

סיימתי את הספר בתחושה שזהו באמת… חתיכת סיפור ולא סתם, אלא סיפור גאוני!

זהו סיפורם של אברי שטרן,אדריכל ישראלי,שחצן ויהיר וכפי שיש לו הרבה כסף כך יש לו הרבה אוייבים סביבו. וזהו סיפורו של מיגואל סנטנה הקולומביאני,ספר צמרת עשיר שהגיע מהתחתית ועברו אינו עוזב אותו ועתידו מכוון ע”י אנשים אחרים.

אברי שטרן מאבד את זכרונו לאחר תאונת דרכים. כשהוא מתעורר הוא זוכר את ילדותו אך לא מעבר לזה. אינו זוכר עד כמה רע היה,עד כמה שנאו אותו ועד כמה העריצו את כשרונו. קל לשנוא את אברי האדריכל ,הרומס,המשפיל,הבוגד. זוהי דמות קלאסית החוטאת בחטא היוהרה אלא שברגע אחד גורלי חייו משתנים וכמה שקל היה לשנוא אותו כך קשה לקבלו מחדש.

במקביל,במדינה אחרת מיגואל חי את עברו כילד עני ברחובות קולומביה. סמים,זנות,לכלוך ופשע הם הרקע שלו וחברו הטוב שנטש פתאום ומופיע פעם אחר פעם בזכרונו ולא נותן לו מנוח.

שני סיפורים שלכאורה אינם קשורים אחד לשני ואולם שניהם עוסקים בחיים,בבחירות שלנו ובזכרון שלנו.

העלילה מתפתחת במהירות כמו נסיעה במהירות גבוהה בכביש מפותל ולא נותנת לקורא רגע אחד דל. מתי העלילה היא מציאות ומתי דימיון,מתי היא אמיתית ומתי היא רק ספר כתוב ובין לבין עוד ועוד דמויות מתגלות ולכל אחד ואחת מהם חלק חשוב בסיפור.

רגע אחד אנחנו בתל אביב וברגע אחר אנחנו בקולומביה כשעל הכל מנצח הזכרון. זכרונות ילדות בלתי נשכחים ונמחקים שאולי הם שמנווטים את החיים,את הבחירות שלנו.

מעבר לאיכות הכתיבה יש משהו גאוני ביכולת ליצור עלילה שכזו וזהו אחד הספרים המורכבים והיותר מיוחדים שקראתי.

הוצאת ידיעות אחרונות

עורכת: מיכל חרותי

3636

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה