הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

עוקבים: 217

החל מפברואר 2012

זהו יומן מסע בתוך נפשה של אישה שאור גדול האיר לפתע את הנפש פנימה והבהיר לה שיש נקודת צומת בחיים והשאלה באיזו דרך בוחרים

07/01/2015

הלנה ידעה מראש איך החיים שלה צריכים להיראות: בית ספר, אוניברסיטה, הגבר שהיא צריכה להינשא לו, אפילו מה יהיה הצבע של הספה בסלון. אבל עכשיו כשהשיגה את כל זה, היא אינה מרוצה. הנישואים שלה משתרכים בעייפות, ללא תשוקה או סקרנות. בעלה הפך למעין אח. האם ייתכן שזה כל מה שיש?
כשיום אחד הלהט והתשוקה מרימים את ראשם, הלנה צריכה לבחור: האם להיאחז בחייה הנוחים או לסכן את כל מה שיש לה ולהסתער, להעז ואולי לאבד הכול.

 

לא מדובר בספר עם איזה מתח כלשהו,עלילה רבת דמויות ומזימות. מדובר בספר שכתוב כיומן,יומנה של הלנה.

הלנה,אשה נשואה עם עבודה,בית וחיים רגילים. רגילים מדי למעשה. יש משהו מאוס בחייה השגרתיים של הלנה. השגרה מופרת בדרך של אושר פתאומי.

אושר הגורם לה לתשוקות,למימוש פנטזיות כמוסות ובעיקר גורם לה לראות את עצמה בדרך אחרת.

לא עוד אותה אישה אפרורית אלא אשה עם רצונות,צרכים,כוח ויכולות שהיו שקועים וחבויים זמן רב מדי.

האושר המופיע בחייה מסכן אותה ומבלבל אותה ואת סובביה. היא נסחפת עוד ועוד עד הרגע בו החיים מבהירים לה שלא כל הנוצץ זהב הוא.

זהו אינו רק יומנה של הלנה זהו יומן של נשים וגברים רבים באמצע החיים כשהכל כבר ישנו,ברור וידוע . כשכל אחד ואחת מרגישים פתאום שזה לא הכל,שרוצים יותר,שצריכים יותר. שמגיע לנו יותר.

זהו יומן מסע בתוך נפשה של אישה שאור גדול האיר לפתע את הנפש פנימה והבהיר לה שיש נקודת צומת בחיים והשאלה באיזו דרך בוחרים.

האם להישאר במקום הבטוח וחסר האושר,האם לנסות להביא את האושר למקום הזה או אולי,לעשות צעד אחד גדול ולשנות חיים שלמים על כל הקושי הכרוך בכך.

לקחת זמן לעצמנו,לקרוא את הספר ,להביט סביב ולדעת שאפשר גם אחרת.

הוצאת כנרת זמורה ביתן

תרגום: מונה גודאר

ספר1

 

 

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה