הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

מה עובר על גבר עקר שאינו מסוגל להביא ילדים לעולם,מה עובר על אותו גבר שמקים זוגיות ורק תרומת זרע תביא אותו לכדי החזקת תינוק בידיו.

08/02/2014

ערן ואשתו הטריה נטע מתחילים, כמו כל זוג ישראלי-בורגני מצוי, לתכנן את המשפחה שלהם, משפחה שתכלול, כמובן, את הילדים המתבקשים. אבל כאן מתחילה הבעיה. ערן, כך מתגלה, הוא עקר. מנקודת המוצא הכאובה הזו יוצאים הוא ואשתו למרוץ מפרך ומתיש להבאת ילד לעולם מתרומת זרע.

אלא שבעוד שנטע המעשית עסוקה כולה בהגשמת המטרה הנכספת, ערן מגלה שהדרך בה הם הולכים מאיימת על גבריותו ועל ליבת אישיותו. כשבא התינוק לעולם, יוצא ערן המבולבל והמנותק למסע משל עצמו להודו הענקית והכאוטית, מסע שהוא ספק בריחה מהמציאות ספק מסע עצמי עמוק ומטלטל. אירועי ההווה מתערבבים בזיכרונות מהעבר, וערן חייב לבחון את חייו מחדש ולהגיע לתובנות מפתיעות. (מתוך הכריכה האחורית)

ישנם רגעים שכשמסיימים לקרוא ספר התחושה הראשונית היא שהגיע הזמן. הגיע הזמן שיהיה ספר כזה. וזו התחושה שלי בסיום קריאת הספר הנפלא הזה.

כאישה,שמעתי ושומעת לא אחת את תיסכוליהן של נשים שאינם יכולות להרות,את הקשיים,האכזבות ורגעי השמחה. כאישה אני יכולה לנסות להבין אך אסור לנו לשכוח שישנם גם גברים בצד הזה.

מה עובר על גבר עקר שאינו מסוגל להביא ילדים לעולם,מה עובר על אותו גבר שמקים זוגיות ורק תרומת זרע תביא אותו לכדי החזקת תינוק בידיו. מה עובר על הזוגיות וכיצד רואה זאת הסביבה.

בספר העדין והרגיש הזה יוצא ערן,אב טרי לתינוק מתרומת זרע למסע ארוך ומפרך.

מסע פתאומי להודו ומסע עמוק יותר לתוך הנפש,התסכול,הזעם הרגש והאהבה.

המסע של ערן כולל שלל תיאורים יפים ומפורטים על הודו ושלל דמויות מרכזיות יותר או פחות אבל קל לראות שהספר כולו עוסק סביבו בסופו של דבר. על פניו יהיה מי שיחשוב שזה מתוך אגואיזם אולם ככל שמעמיקים בקריאה כך ניתן להתחבר יותר ויותר לתחושותיו של ערן ומחשבותיו.

למרות הנושא הלא קל הספר הזה אינו ספר עצוב או מתסכל אלא ספר שכתוב עם קורטוב הומור בצורה זורמת וקלילה משהו.

חשוב בעיני תמיד לדעת וללמוד על שני הצדדים הן של אישה והן של גבר ברגעים של קשיים שהחיים נותנים לנו והספר הזה מראה זוית לגמרי אחרת ומסקרנת.

הוצאת זמורה ביתן

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה