הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

מה היה קורה אם יום אחד היינו מתבשרים שעל מנת לגלות מי אנחנו ומהו עברנו – ובעיקר על מנת למצוא את האושר שצופן לנו העתיד – עלינו לצאת למסע חוצה יבשות?

09/10/2013

מה היה קורה אם יום אחד היינו מתבשרים שעל מנת לגלות מי אנחנו ומהו עברנו – ובעיקר על מנת למצוא את האושר שצופן לנו העתיד – עלינו לצאת למסע חוצה יבשות? לו הייתם שואלים את אליס פמברלי, רוקחת בשמים צעירה ומוכשרת, שבזה לכל גילוי של חוסר רציונליות, היא היתה בוודאי מבטלת רעיון כזה כלאחר יד. אבל כשהיא עצמה שומעת בשורה דומה בדבר מסע אחד, שישה אנשים שתפגוש במהלכו וסיפור מסתורי שהיא נושאת בלבה אך מתעלמת ממנו לגמרי – מעטה האדישות שלה נסדק.

בחברתו של שכנה המסוגר והמסתורי, מר דאלדרי, יוצאת אליס מלונדון אל לב-לבה של אירופה, למסע שבמהלכו עליה לפגוש אנשים שזהותם לא ידועה לה ולגלות סוד שטבעו סתום. זוהי הרפתקה בלתי-צפויה, רצופה בדמויות ססגוניות, המעמתת את אליס – ואת הקוראים – עם שאלות כגון, האם ידיעת האמת אכן הכרחית והאם הכרת העבר באמת חיונית להשלמה עם ההווה?
.
כחברה בקהילת הקוראים והמשפיעים של ידיעות אחרונות קיבלתי את הספר עוד בכריכתו הלבנה.
מרגע שהתחלתי לקרוא נסחפתי לתוך הספר וסיימתי אותו במהירות.
.
לפני הכל יש בספר שפע של דמויות. החל בחבריה של אליס ודרך אנשים מיוחדים ומרתקים שהיא פוגשת במהלך מסעה.
אליס,שהיא רוקחת בשמים מחפשת ריחות מיוחדים ודרך חיפוש הריחות הזה אנו הקוראים נפגשים עם תרבויות וריחות שלכאורה כל אחד מאיתנו מחפש .
.
למסע יוצאת אליס עם שכנה המוזר משהו מר דאלדרי.הוא תמיד שם,תמיד לצידה ומצד שני יודע לא להיות ברגעים מסויימים ומשאיר את אליס להתמודד לבד עם מאורעות ,התרחשויות ורגשות.
.
הספר מלא ברמזים גלויים וחבויים.לכאורה,לא שמים לב לרמזים אלו וזה מה שיפה ומרתק בספר ואולם כשמגיעים לסופו מבינים את מה שלא הבנו בהתחלה.
הספר הוא מסוג הספרים הקטנים והנפלאים. כאלה שכייף לקרוא. אמנם,אין בהם מוסר השכל מיוחד ולא נשארו לי אחרי קריאתו תובנות מיוחדות ואולי בגלל זה הספר הזה כל כך מומלץ מבחינתי.
.
אם מישהו אומר לכם לצאת למסע בו תגלו דברים חדשים – האם כדאי לצאת או לא?

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה