הבלוג של   אביגייל פולק כהן

פיסות מהחיים

אשה של, אמא של. קוראת,כותבת,אופה ומבשלת. ועכשיו גם משתפת אתכן/ם בפיסות מהחיים שלי

עדכונים:

פוסטים: 310

החל מפברואר 2012

יש לי רק שאלה אחת: למה לקצץ דווקא לפני החגים? למה הרוע הזה,הרשע הזה לקחת מאדם כמה שקלים שאולי חשב לקנות בהן עוד משהו לארוחת החג דווקא לפני החגים? אי אפשר היה לחכות עוד חודש? המדינה היתה מתמוטטת??

20/08/2013

היום,שבועיים לפני תחילת השנה החדשה והחגים יקוצצו קצבאות הילדים

יש מי שלא יודעים על מה ועל כמה מדובר.

יש כאלה שהכסף נכנס ישירות לחסכון. אז ייכנס פחות.

יש כאלה שהכסף נחוץ להם. לחולצה חדשה לקראת ביה”ס,לעוד חבילת מחברות,לאיזה פינוק קטן לילדים,לאקמול או טיטולים. איש איש וצרכיו שלו. היום יהיה להם פחות.

אומר שר האוצר שמי שמביא ילדים לעולם עליו להיות אחראי להם ולדאוג לפרנסתם.המדינה לא צריכה לפרנס אותם.

צודק!

אלא מה,היכולת הבסיסית לפרנס בכבוד נלקחה ברגע בו הוצאות המחייה גדולות בהרבה מההכנסה.

היכולת לפרנס נלקחה כששכר המינימום עומד היום על 4,300 ₪  וכן,יש אנשים שזה מה שהם מרוויחים ולאף אחד,אבל לאף אחד אין שום זכות לשפוט אותם. אין אנו יודעים מה הביא אדם זה או אחר למצב שכזה.

עוד אמר שר האוצר כי המטרה של הקיצוץ היא לעודד אנשים לצאת לעבודה.

צודק!

אלא מה,מי שעד היום מעולם לא עבד,לא טרח לעבוד ולא רצה לעבוד לא יתחיל עכשיו.רוצה למגר את התופעה הזו? תמצא דרך אחרת ויש מספיק דרכים אבל לא לפגוע בילדים. לא של אלה שעובדים ולא של אף אחד. לא פוגעים בילדים!

יוצא אם כך שכדי למגר תופעות כאלו ואחרות החליטו  לקחת מהמקום הכי פשוט וקל. קצבאות הילדים שנאמר,עונש קולקטיבי. ההוא לא רוצה לעבוד?  מעולה. ניקח מכולם ונפגע בכולם הרי ככה אנחנו,אחדות,סולידריות אחד למען השני לא?

לצערי זה מזכיר תקופות אפלות, שבהן היתה נהוגה ענישה קולקטיבית של ילדים כדי לפגוע בהוריהם.

ידוע לי שבטבע רק החזק שורד. והממשלה הזו כמו רבות לפניה  היא החזקה,חזקה על חלשים.

בכל הכעס והכאב הזה יש לי רק שאלה אחת: למה לקצץ דווקא לפני החגים? למה הרוע הזה,הרשע הזה לקחת מאדם כמה שקלים שאולי חשב לקנות בהן עוד משהו לארוחת החג דווקא לפני החגים? אי אפשר היה לחכות עוד חודש? המדינה היתה מתמוטטת??

על השאלה הזו מן הסתם איש לא יענה לי.

ובאופן אישי:

שני ילדיי בבית הספר “חינוך חינם” אתם יודעים… אינני מפרנסת אותם מהקצבה הדלה הזו כשם שאימי לא פירנסה אותי כאלמנה מהקצבה הזו אבל היא כן עזרה. בעיניי,דין פרוטה כדין מאה ואני מעריכה כל שקל ומסתפקת במועט. מהיום יש לי פחות 140 ₪ שלאחדים הם כלום,עבורי הם הון תועפות.

בינואר הקרוב אולי תהיה תוספת למשכורות הבכירים. לבריאות,אין לי עין צרה הרי עבדתם קשה בשביל זה וידוע שהשבע איננו מבין את הרעב אבל עוד ידוע שלא לעולם חוסן…

מאחלת לכולנו שנה טובה והיום יותר מתמיד נשים לב למי שסביבנו ונפתח את היד ואת הלב כדי שכולם יישבו בחג ושולחנם יהיה מלא ובליבם יהיה אושר.

עוד מהבלוג של   אביגייל פולק כהן

תצוגה מקדימה

עוגת קרמבו – געגוע לסתיו

כבר בתחילת ספטמבר אני מחכה לשני הדברים המבשרים את בוא הסתיו. נחליאלי וקרמבו. כשאני רואה את הציפור הקטנה והמקסימה הזו מקפצת אנה ואנה אני מתמלאת אושר וחיוך אינסופי. הקייץ נגמר סופסוף אפשר להתחיל לנשום ומייד מחפשת  את...

תצוגה מקדימה

לחמניות מתוקות

"סבתא מה תביאי לי כשתבואי ?" הייתי שואלת את סבתי כשהייתי קטנה "א זיסע בולקע פאר א זיסע מיידלע"  (לחמניה מתוקה לילדה מתוקה) היא היתה עונה ביידיש ואני הייתי צוחקת באושר מהשפה הנהדרת הזו. לימים,כשבגרתי והתחלתי לשחק עם בצק...

תצוגה מקדימה

עוגת וופלים נוסטלגית

ראיתי אותן לא מזמן בסופר ושקעתי בנוסטלגיה שנים רבות אחורה... בילדותי, אחת העוגות של ימי שישי היתה עוגת וופלים.  היו אלה דפי וופל גדולים ומרובעים. אימי היתה מכינה קרם שוקולד מקקאו וחלבה ומורחת בנדיבות בין הוופלים ושמה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה