הבלוג של Avia Ida Haber

AVIA'S ART

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע... +עוד

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע ממנו נוצרה. ציור ופיסול אינטואיטיבי ככלים לחיבור ליצירתיות, פיתוח הדמיון וההיגיון. התמודדות עם גבולות, קונפליקטים וחשיבה ביקורתית. הפיכה מתלמיד ליוצר המקבל את השליטה לידיו על ידי פיתוח יכולת הבחירה, שימוש לטובה, הרס ומיחזור. עיבוד רגשי ומנטלי על ידי השלכה על היצירה, ללא סיכון וחשיפה אלא הנאה, סקרנות ואימוץ זוויות ראיה שונות.

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מאוגוסט 2011

מזה זמן מה אני רוצה לפתוח פה בלוג ולחזור לכתיבה המלווה אותי מאז ילדותי. הפוסט “תהיי ביצ’ית או חתלתולת מין” של אימי עירון ניער אותי מההתלבטות והחלטתי לעשות מעשה. זהו פוסט היכרות.

06/03/2012

מזה זמן מה אני רוצה לפתוח פה בלוג ולחזור לכתיבה המלווה אותי מאז ילדותי. הפוסט “תהיי ביצ’ית או חתלתולת מין” של אימי עירון ניער אותי מההתלבטות והחלטתי לעשות מעשה. זהו פוסט היכרות.

הרעיון הוא לשתף אתכם בחיי ובדרך בה היצירה, בעיקר הכתיבה והציור, השפיעו על חיי ועזרו לי להתמודד עם תחום רחב של בעיות ואף לשמח אותי ואת סובביי.

הכתיבה ברשת ובכלל, השהיה מול המסך לא זרים לי. כתבתי בלוג בישראבלוג ועוד, כתבתי מאמרים שפורסמו באתרים שונים, היכרתי את בעלי (השני) דרך הרשת ו… באופן כללי אני רואה ברשת כוח גדול מאד לחשיפת/קבלת מידע שאדם בר דעת יכול להשתמש בו לטובה.

החלטתי להתנתק מהרשת כאשר התמכרתי למשחק החווה בפייסבוק והזנחתי את כל עיסוקיי. זו היתה התמכרות קשה אך כהרגלי, כל עוד שאני מתלבטת, כלום לא קורה וכאשר אני מחליטה, כלום לא עוצר אותי. ההתנתקות היתה טוטאלית כדי שאפסיק לברוח ואאזן את חיי.

אני בת 49. כבר לא ילדה, לכל הדיעות… אך בתוכי יש עדיין ילדה שמנווטת אותי. הקושי הגדול ביותר שלי הוא לקחת אחריות מלאה על חיי. להפסיק להתנהג כקורבן, מסכנה ותלויה בחסדי אחרים. החלק העיקרי שעליי לאזן בתפיסה שלי הוא בתחום הקריירה שנוגע גם בתחום הפיננסי. אני יודעת שעליי להחליט וללכת עד הסוף עם ההחלטה שלי. אך, יש לי כזה שיח מטורף בראש שגורם לי להתלבטויות ואלו לביטולים עצמיים ועיסוק בדברים בטלים… (אותו שורש ב.ט.ל)

חיי היו כסרט תורכי או הודי ולכן, חלקים רבים מהתפיסה שלי עברו עיבוד ואיבוד. יש לי היסטוריה ארוכה של שיח על הבורא ומקומו בחיי ועל השפעת הסביבה עליי. מאד הופתעתי לגלות ולהרגיש שיש לי השפעה על העולם. שאני ברת סמכות, תקפה, נוכחת ואף בעלת משמעות רבה לאחרים. לקבל יחס מהעולם הוא לא דבר מובן מאליו עבורי. הסרט של חיי מבוסס על בדידות, נטישה, ניצול ועוד כל מיני דברים רעים ובאותו משפט אני יכולה גם לומר שהיה ויש לי הרבה מזל. אם אני מעיזה להודות בכך, אני מרגישה מבורכת. אני מניחה שבגלל שזה לא מתאים להיסטוריה שלי, קשה לי להכיר בכך. זה כמו שקשה לקבל שדווקא הנהג שורד תאונה שבה כל הנוסעים נהרגו… קשה לנהג עצמו. בעיקר אם התאונה לא נגרמה בגלל טעות שלו. נו… אקרא לילד בשמו “רגשי אשם”. זה מה שזה.

טוב, אז ככה, בבלוג אחשוף דרך היצירות שלי את חיי במטרה להמשיך לצמוח ומי יודע, אולי גם להצמיח אחרים.

אשמח לקבל תגובות ושיהיו לי מלא עוקבים… שיהיו דיונים מעוררי מחשבה, אני אוהבת את זה. בעיניי, שפה יוצרת עולמות.

עוד מהבלוג של Avia Ida Haber

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מידע חלקי

מי האלוהים שלך? האחד שנתן לי את התורה המלמדת אותי "ואהבת לרעך כמוך, אני ה'". משום מה לא מזכירים את סוף הפסוק. כמו שאומרים "איש באמונתנו יחיה" כשהפסוק הוא "צדיק באמונתו יחיה". מידע חלקי... מי מעוות את המידע, למה ומה התוצאה? מידע...

תצוגה מקדימה

הדרכה לחיים מבורכים-מערכות יחסים

התחום העיקרי הטומן הרבה בלבולים הינו מערכות יחסים שכולן מתבססות על שיתופי פעולה שנועדו להפרות את שני הצדדים. נראה שכאשר נחשפים לעולם, אם דרך העבודה, חברים, זוגיות או חיי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה