הבלוג של Avia Ida Haber

AVIA'S ART

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע... +עוד

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע ממנו נוצרה. ציור ופיסול אינטואיטיבי ככלים לחיבור ליצירתיות, פיתוח הדמיון וההיגיון. התמודדות עם גבולות, קונפליקטים וחשיבה ביקורתית. הפיכה מתלמיד ליוצר המקבל את השליטה לידיו על ידי פיתוח יכולת הבחירה, שימוש לטובה, הרס ומיחזור. עיבוד רגשי ומנטלי על ידי השלכה על היצירה, ללא סיכון וחשיפה אלא הנאה, סקרנות ואימוץ זוויות ראיה שונות.

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מאוגוסט 2011

01/08/2014

היום, בכיתי כשהפרשתי חלה והתפללתי כמו אז, עם החטופים כשכבר ידעתי שהשקט הוא דממת המוות. המשכתי להתפלל עבורם לא בגלל שסירבתי להאמין למידע שקיבלתי, לא בגלל שחשבתי שאחולל שינוי והדממה תתעורר לחיים וגם לא כדי להרגיש שותפה ושייכת. התפללתי כי ידעתי שהתפילות לא שבות ריקם והפניתי את חוסר האונים לבורא עולם.
ועל אף שראיתי את הנס שנוצר ממותם ותפילת הרבים ושהכל פועל לטובתנו, עצוב לי שיש עוד רבים וטובים שלא מבינים ולא מתאמצים בדרך הנכונה.
עצוב לי שאנו נוהרים אחרי שליטי העולם ורועים בשדות זרים, מבקשים למצוא משוב מאלילי שווא או מתגאים ביכולת שלנו ללא הדרת כבוד.
עצוב לי שאנו מוכרים את עצמנו עבור צדק מעוות של אנשים שלא מסוגלים ולא יכולים לפעול אלא רק מאינטרסים למען שליטה וכוח או קונים בעצמנו כוח ושליטה על אחרים.
עצוב לי שאנו מקריבים קורבנות דמים, חיים בשנאת חינם, משמיצים, פוגעים והורגים כי שכחנו את מהות האמונה ואהבת חינם ואנו מאמינים לאחרים במקום למהות השוכנת בנו.
עצוב לי שאנו שוהים בחשיכת האופל ולא מצליחים להבין וכעיוורים מבקשים מהשטן שידליק לנו את האור והוא… הוא רק צוחק. הוא צוחק עלינו ואנו בוכים.
עצוב לי בעיקר ששכחנו את מהותנו המופלאה ואנו בזים למקור היווצרנו כשאנו משתמשים בו למען יעבוד אותנו במקום להפוך לשמשים מאירים בעצמנו.
עצוב לי שאנו משקרים לעצמנו ומאמינים לסיפורים שלנו על התורה במקום ללמוד אותה בעצמנו כפי שאמרו חז”ל “יגעת מצאת”.
אלו ימים קשים עבורנו אך, אפשר עדיין להפוך את הקערה על פיה ולומר די. מספיק. האמינו לכוח הסגולה המתקיים בנו והתחברו אליו. אנו יכולים לחולל ניסים ביחד וליצור את האומה החזקה בעולם. אנו יכולים להתאחד ולשוב חזרה לעצמנו, לקחת אחריות על היהדות שלנו ולעבור לצד העברים. לנפץ את אלילי השווא כפי שעשה אברהם אבינו ולהתכוונן אל בורא עולם, אבינו בכל מכל כל.
התפללו. שאו תפילה ושברו הגאווה כי אנחנו לא יכולים לבד.

pictures avia haber 086

עוד מהבלוג של Avia Ida Haber

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מידע חלקי

מי האלוהים שלך? האחד שנתן לי את התורה המלמדת אותי "ואהבת לרעך כמוך, אני ה'". משום מה לא מזכירים את סוף הפסוק. כמו שאומרים "איש באמונתנו יחיה" כשהפסוק הוא "צדיק באמונתו יחיה". מידע חלקי... מי מעוות את המידע, למה ומה התוצאה? מידע...

תצוגה מקדימה

הדרכה לחיים מבורכים-מערכות יחסים

התחום העיקרי הטומן הרבה בלבולים הינו מערכות יחסים שכולן מתבססות על שיתופי פעולה שנועדו להפרות את שני הצדדים. נראה שכאשר נחשפים לעולם, אם דרך העבודה, חברים, זוגיות או חיי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה