הבלוג של Avia Ida Haber

AVIA'S ART

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע... +עוד

הדרכה לחיים מבורכים הדרכה להדביק באהבה, מתבססת על השבחה עצמית, שוברת קירות וחסמים ומטפחת מתוך הערכה, כבוד ואכפתיות את הקיים. אהבה הנובעת מתוכנו, מאפשרת עצמאות, אחריות בוגרת ומדביקה את הסביבה כי מטבעה להתרחב ולהתחבר לשפע ממנו נוצרה. ציור ופיסול אינטואיטיבי ככלים לחיבור ליצירתיות, פיתוח הדמיון וההיגיון. התמודדות עם גבולות, קונפליקטים וחשיבה ביקורתית. הפיכה מתלמיד ליוצר המקבל את השליטה לידיו על ידי פיתוח יכולת הבחירה, שימוש לטובה, הרס ומיחזור. עיבוד רגשי ומנטלי על ידי השלכה על היצירה, ללא סיכון וחשיפה אלא הנאה, סקרנות ואימוץ זוויות ראיה שונות.

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מאוגוסט 2011

22/07/2014

מי האלוהים שלך? האחד שנתן לי את התורה המלמדת אותי “ואהבת לרעך כמוך, אני ה’”.
משום מה לא מזכירים את סוף הפסוק. כמו שאומרים “איש באמונתנו יחיה” כשהפסוק הוא “צדיק באמונתו יחיה”. מידע חלקי…
מי מעוות את המידע, למה ומה התוצאה?

מידע מגיע אלינו ואנו מאמצים אותו לתוכנו במודע או לא במודע.  יש מצבים שנוח להניח לאחרים לבחור עבורנו את המידע המגיע אלינו, אלו יכולים להיות יועצים מגוונים החל מפקידי בנק האומרים לנו איך להשקיע את כספנו ועד אסטרולוגים האומרים לנו מי אנחנו ומה צפוי לנו. לפעמים, אנו סומכים על אחרים כי הם מתמחים במידע יותר מאיתנו כמו רופא או עורך דין המייעצים לנו מה לעשות תוך הישענות על מחקרים ומידע עובדתי. לפעמים, אנו בוחרים מתוך הרגל או אינטואיציה חזקה מתוך תחושה שזה בסדר. לרוב, איננו מבררים את המידע המגיע אלינו ופשוט מאמינים. זה בלתי אפשרי לחיות בחשדנות ולבדוק כל דבר בעצמנו. מצד שני, עלינו לבדוק למי אנו מוסרים את אמוננו.

אנו מחפשים מידע כדי לענות על צורך מסוים שעלה בנו. במצב בו האמון שלנו באחרים הינו גדול אנו בוחרים לפי ההתרשמות שלנו. ההתרשמות נוצרת בשניה הראשונה וקובעת מיידית אם מה שמציעים לנו נכון עבורנו או לא. התרשמות כזו מייצרת התלהבות המדמה לנו שהנה, מצאנו את הפתרון, בן הזוג האידיאלי, הדרך להצלחה, הדרך לשינוי, אך לאחר זמן קצר מגלים שזו היתה עוד טכניקה שעזרה לטווח הקצר אך לא פתרה את הבעיה מהשורש. זהו מצב שבו אנו קופצים מדבר לדבר ומנסים עד שמרגישים כמו שפני ניסיונות ואומרים די. מספיק להאמין לאחרים. עכשיו אברר יותר לעומק, אבדוק המלצות מאחרים. די מהר מגלים שגם בצורה הזו אנו מוסרים את אמוננו לאחרים ואם זה טוב להם, זה לא בטוח שיהיה טוב גם עבורנו.

למעשה, זה הזמן להתחיל לשאול מה מסתתר מאחורי הטכניקה. לא כל טכניקה מתאימה לכל אחד. אך, זה לא עושה את החיים לקלים יותר כי כשמתחילים לבדוק את התאוריות המסתתרות מאחורי הטכניקות אפשר ללכת לאיבוד. ההחלטה לברר ולבדוק אמיתות דברים, חושפת שיש הרבה תאוריות הסותרות אחת את השניה. מחקרים וססטיסטיקות מעידים מצד אחד שכדאי לעשות כך ומצד שני מוכיחים למה לא.  לימוד התאוריות גם חושף דבר נוסף ועמוק יותר, המניפולציות. אלו הן הדרכים שבה אחד משכנע את השני שכדאי לו לקבל את מה שיש לאחד להציע. זה רק מעמיק את חוסר האמינות וכתוצאה מכך זה יכול לערער את הביטחון.

הדרך לא ללכת לאיבוד ולצבור ביטחון בעצמי היא בדרך כלל להפוך למומחה של עצמי. הן המצב של בירור הטכניקות והן המצב של בירור התאוריות משאיר אותנו במצב של קבלת מידע מאחרים. אנו נוטים לברר את אמיתות המידע המגיע אלינו ואז לסנן אותו אך זה עדיין לא גורם לנו להאמין בעצמנו. בשני המצבים האלו אנו מגיבים למה שהאחרים אומרים לנו. המטרה היא להפוך את הקערה על פיה ולייצר מידע מעצמי ולהעביר אותו הלאה. זה הניסיון שלי ולכן, אני יודע מה נכון ומה טוב עבורי. אך האם זה נכון עבור האחרים? האם כשאני הופך למומחה של עצמי אני הופך גם למומחה של האחרים? לא. זה רק הצד השני של המטבע. מעבר מהצד של התלמיד של האחרים לצד של המורה לאחרים.

לסיכום, יש את כל הטכניקות המלמדות איך לעשות, לחשוב, לדבר ולהיות כדי להשיג מענה על הצורך. הטכניקות נוצרות על ידי בני האדם. יש את התאוריות המסבירות מה טוב ורע, מה נכון ולא, מה צודק ולא, מה אפשרי ומה לא. התאוריות גם הן נוצרות על ידי בני האדם. ומנגד יש תורה אחת. התורה נוצרה על ידי הבורא. התורה מכילה את כל התאוריות אך כל התאוריות הן לא התורה. השלם גדול מסך כל חלקיו ומכיל מידע נוסף על הידוע. להאמין בתורה וללמוד דרכה את עצמנו מוביל אותך להאמין בעצמך ובאחרים.

התורה היא היחידה שמלמדת חוקים הנכונים לכולם ומתארת מצבי נפש, רוח ונשמה בכל המדרגות והאפשרויות. התורה היא היחידה הזמינה לכולם וכל העוסק בה מקבל את המידע שהוא זקוק לו לפי דרגת הבנתו. התורה היא היחידה שלא מציבה אותך מעל האחר או שמה את האחר על פניך שהרי יש אלוהים אחד לעולם כולו. התורה היא היחידה המלמדת אותנו איך להשתמש נכון בכוחות הטבע. התורה היא היחידה המסוגלת להסביר את השורש האמיתי לכל הדברים וגם לספק את החזון הכי רחוק שאפשרי לאדם, חזון אחרית הימים. יש בה אידיאלים נכונים לאדם, דרכים ותאורי מצבים שעל האדם להתמודד איתם כדי להתקדם ולחיות טוב ונכון.

בהדרכה לחיים מבורכים אני מלמדת לעשות את המעבר ממצב בו אני תלמיד של האחרים לתלמיד של הבורא. יצרתי הדרכה המתבססת על עשרת הדיברות, חוקים בסיסיים שרבים חיים לפיהם ומסכימים להם ולכן, הם לא מעוררים התנגדות בתוכנו. ההדרכה בנויה על רצף היגיוני שהולך ומעמיק עם הזמן ומכיוון שאין בתורה מניפולציות נוצרת באדם תשתית של אמון וביטחון פנימיים. זהו מסע מלא בעדנה ואהבה אל תוך עצמי הפלאי שהרי מקורו בפסוק “ואהבת לרעך כמוך, אני ה’”. תודה:-)

ציור דיגיטלי-מידע חלקי

אביה, הדרכה לחיים מבורכים

 info

עוד מהבלוג של Avia Ida Haber

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הדרכה לחיים מבורכים-מערכות יחסים

התחום העיקרי הטומן הרבה בלבולים הינו מערכות יחסים שכולן מתבססות על שיתופי פעולה שנועדו להפרות את שני הצדדים. נראה שכאשר נחשפים לעולם, אם דרך העבודה, חברים, זוגיות או חיי...

אמונה

נהוג לומר שעם ישראל הוא העם הנבחר אך, האמת היא שאנו עם הבחירה. עם ישראל בחר לקבל את התורה שבורא עולם הציע כדרך חיים על פני כדור הארץ. כל עם ישראל, ללא יוצא מן הכלל, בחרו ב"נעשה ונשמע" אחרת, לא היינו מקבלים את התורה. חשיבות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה