הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

על פורים, יום המשפחה, פצעים שהאהבה מתקשה לרפא ואמהות שבכל זאת יעשו הכל כדי לנסות

21/02/2013

זה כבר כמה שנים שהחג הקיקיוני הזה מסמן אצלי סערות חורף קשות, כאלו עם נפגעים. לא זוכרת מתי חל המהפך מיום אם סטנדרטי עם סיכות דש מתרמילי סיגלון צבועים בגואש לאם אמא של חגי הפוליטקלי קורקט. ברוח הפוליטקלי הזה ובהוראת משרד החינוך אנו מצווים להלל לקלס ולשבח את כל סוגי המשפחה (כן, בטח) ולצרף למאכל המשפחתי המסורתי שיש לשלוח לכיתה ביום שישי גם את המתכון כתוב ומעוטר בתצלומים משפחתיים. בשם תפארת המשפחה אני מוכרת למורות כבר שנים את הלוקש שהילד הכי אוהב צלי בשר ברוטב בירה. זו לא השקרנות המועדת שלי, פשוט לא מצאתי דרך לפרוס את המתכון של פיתה עם שוקולד השחר על פני עמוד A4.

העניין הוא שמאז שהפציעו המקס ומוריץ בשמיי חיינו, חג המשפחה פותח, כל שנה מחדש, תיבות פנדורה ומוציא לחופשי את השדים הכי אפלים. בשנים הראשונות אפילו לא הבנתי שיש להיערך מראש. כל פתק מהגננת בנוסח “נא לשלוח תמונה של הילד כתינוק עד יום שלישי” הייתה מרסקת אותי. עכשיו, זקנה ומנוסה, אני מתריעה כבר באספת ההורים הראשונה.  יאמר לזכותן של המורות של המ”מים שהן מגלות כישורי לולייניות קרקס מצטיינות נוכח משימות החג.

אבל השדים יוצאים, גם בלי תמיכה פוטוגנית. חרדות נטישה / כעסים איומים / נדודי שינה / קשיי התעוררות / כאבי לב וכאבי בטן / בכיות /צעקות / שתיקות. הכי גרועים שדיי השתיקה. כשהמוריץ – דברן בלתי נלאה, נהיה פתאום ספינקס של עצב ואני מתחננת “דבר אלי ילד, תגיד למה אתה עצוב” והוא רק מסתכל עלי ולא עונה. כשהמקס – תזזית ברקים ורעמים, יוצא כל לילה מהמיטה, מצטנף לכדור קטן תחת השמיכה בפינת הספה ולא זז שעות, כשהם ננעלים בדממה הזו הלב שלי צורח. כי אין לי דרך לרפא, כי יש פצעים שכל האהבה שבעולם אינה יכולה לרפא.

שונאת את יום המשפחה. כ”כ שונאת שכבר בט”ו בשבט אני צוהלת את מצהלות פורים. גוררת את המקס ומוריץ למסע קניות מוטרף בכל חנות תחפושות בסביבה. המוכרים עוד לא גמרו לפרוק את ארגזי שושי זוהר שלהם ואנחנו כבר מצוידים בשלל חליפות סינטטיות ואביזרים נלווים.

מוכרחים להיות שמייח?

כמעט פורים. לא מצטרפת למסיבת הקיטורים השנתית על יום צבעים / יום חיות / יום המאיפה אשיג עכשיו שפם של קיבוצניק. מצדי שיתחפשו במשך שבועיים וישחקו גמד/ענק כל יום עד החופש הגדול, רק שיתגרש כבר הצער הזה.

שלשום בערב ערכנו חזרה גנרלית (טייק 37) עם התחפושות. מקס (שוב) התחפש לשוטר, עוד זוג אזיקים התפרק, הפיקה האחרונה נורתה מאקדחו ובעצם אולי הוא בכלל יהיה שודד ים. מוריץ החליט סופית שהוא יהיה בת, תפוזים נדחסו לתוך השמלה, לק ורוד בוהק נמרח על ציפורני הפועל העברי שלו, פאה בבלונד גולש וכולנו צהלה ושמחה.

ברקע על מסך הטלוויזיה הופיע מטושטש פנים הילד בגלימה הכתומה. מתוך המצוקות הפרטיות שלי נמלאתי חמת זעם קדושה. איזו אמא תשלח את בנה החולה לבד לארץ זרה??? כעסתי נורא, ציקצקתי בצדקנות, קיללתי בעצבים ושלחתי את המ”מים לישון.

בבוקר שוב מצאתי את מקס מכורבל על הספה, רק כפות הרגליים שלו הציצו מתחת לשמיכה. מכל המראות בעולם זה הכי מכמיר לב. ואז היכתה בי הידיעה הברורה שגם אני הייתי מגיעה עד קצה העולם ומעבר לו בשביל לרפא את מה שאולי אינו ניתן לריפוי. גם אני הייתי שולחת את ילדי לפנימייה בשוויץ, לקרקס בקראקס, למנזר השתקנים, אל הירח והכוככבים, אם שם הייתה גרה התקווה. אני לא מכירה את האמא הזו, כל מה שאני יודעת הוא מכותרות מתלהמות בעיתון, אבל לבי יוצא אליה. הלוואי שיתרחש לה הנס, הלוואי שיתרחש הנס לבנה. הלוואי שיתרחש הנס לילדיי. הלוואי שנהיה רק בשמחה.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה