הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

הברונפלסיה מזכירה לדודה פטוניה שיש עתיד והוא לא רע. הכירו את הצמח הכי מרגיע בגינה

29/05/2011

המפרנס נתון עמוק בחלום המושב כבר הרבה זמן וכשכבר מגיע הביתה (אחרי שקיעת החמה – הרבה אחריה), חורך את הצג בחיפושים אחרי פיסת גן עדן האידאלית ופעם בכמה זמן הוא “דג” איזו נחלה מושלמת (כמעט). כבר ביקרנו במושבה ציורית מזרחה מכאן, הצפנו לאחוזה טוסקנית בגליל, על כל מה שדרומית לכאן הטלתי וטו (לא מספיק ירוק / יותר מידי רחוק) ותנועה לא זהירה מערבה תפיל אותנו לים. בתיאוריה כבר קנינו מאות דונמים חקלאיים ולול פטמים ופרדסים מניבים.

הפעם נדמה היה שמצאנו: העיתוי היה נכון. המיקום היה מספיק קרוב. הבית גדול דיו. הגינה – עצי פרי מכל סוג אפשרי ועוד קצת. מרחב מוגן ורחב דיו למסעות המחקר של מקס ומוריץ.

פוקהונטס כבר המציאה שמות לעיזים הפוטנציאליות. הרוקיסט כבר תכנן את חדר המוזיקה במחסן שהיה פעם דיר והאמן תרם את כל 327 השקלים שחסך למאמץ הפיננסי.

המפרנס – פרקטי כדרכו, חשב מחשבות וחישב חישובים ובעיקר שכנע את עצמו שבעלות על דונמים של עצי זית תהפוך אותו ליצרן שמן בוטיק מדופלם. האמא דמיינה איך מרחבי הדשא יהפכו לגן ירק אורגני (אז מה אם הילדים לא אוהבים ירקות – גם העיזים צריכות לאכול!).

הייתה התרגשות ואחריה התקפי חרדה ואחריהם שוב התרגשות.

ואז… זה לא הצליח; עניין של רגליים קרות ותזרים מזומנים ושאר ירקות. ואז אכזבה, ואז השלמה.

ואז ביקרתי במשתלה וקניתי לי ברונפלסיה – כי השם שלה מזכיר לי נסיכה (שזה מה שהייתי אמורה להיות!) והפריחה שלה מזכירה לי שרגע לפני הכמעט הרפתקה הכל היה ממש בסדר ובעצם גם עכשיו לא רע ומחר יהיה טוב.

ברונפלסיה, או בשמה העממי yesterday, today, tomorrow, היא שיח ממרכז אמריקה וע”כ נשיר מותנה.

היא מתאימה לשתילה בצל חלקי עד מלא. השקיה בינונית ותוספת קומפוסט כל שנה. תוספת ברזל במקרה שהעלים מצהיבים. במידה ומתפרע – גיזום באביב. מתאים גם לגידול במיכלים.

יש לה פריחה מרהיבה באביב, כאשר כל פרח פורח 3 ימים ומחליף את צבעו מסגול ללוונדר ולבן. (ומכאן השם, כמובן).

הפריחה נמשכת בדלילות כל הקיץ. הריח מושלם.

מתוך הבלוג של Aunt Petunia

צילומים:

http://www.flickr.com/photos/carllewis/

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה