הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

בערב סתיו כשהשמש נפרדת, נפרדנו ממך אמש בין האורנים. את בטח היית צוחקת מהסימבוליות הזו. ונפעמת. גם אותי זה מצחיק ומפעים ומזליג לי דמעות

28/09/2017

 

אחותי הקטנה התקשרה אתמול בשעה מוקדמת מידי של הבוקר. עוד לפני שעניתי, ידעתי שהיא מצלצלת את מותך. הסוף הזה הרי לא בא בהפתעה. את התפוגגת אל תוך מותך ברפרוף איטי וזימנת לאוהביך פרק זמן מתחשב להתכונן אל האין. באמת, תודה.

אחר כך שטף הצונמי את הפייסבוק. אני לא זוכרת כזה, אפרת. ז’תומרת ראיתי נהרות צער וירטואליים עם מותם של סלבס, אבל בשיטפון הצער שהביא מותך לקחו חלק מאות, מאות אנשים שהכירו אותך, שבאמת נגעת בהם. אישית. הייתה לך התכונה הבלתי תאומן הזו, לגרום לכל אחד להרגיש שהוא, מכולם, הכי שלך. שמה שאתם יחד- הכי מיוחד. את גם התכוונת לזה.
מאות אנשים אפרת, מאות אנשים ספדו את קיצך אתמול. לא קרה בפיד שלי כלום, חוץ מחידלונך. את קולטת שאת מגה סלב? אם היית כאן, היית מבטלת את המשפט האחרון בתנועת יד מסתלבטת. כמה נטולת פומפוזיות היית.

מתישהו בצהרים נסעתי למשתלה לקנות לך זר. הרי זו אני, פרחים זו השפה שלי. עמדתי בין דליי הפרחים לחפש את הצבע הנכון, את השילוב המדויק לארוז בצלופן מרשרש. זה לא הצליח לי, זה לא התאים. אז נסעתי לחנות צעצועים קטנה כזו, מפעם. בחלון המאובק (באמת מאובק, זו לא איזו פראזה ציורית לצורך הטקסט) מצאתי קופסה ישנה של טרולים. זה הצחיק אותי. זה היה מצחיק גם אותך. הבאתי לך טרולים לקבר.

יצאנו לדרך מוקדם. תירצנו את זה ב”נסיעה ארוכה” ו”בטח יהיה פקק נוראי בצומת המוביל” ו”בטח נרצה לעצור בדרך”. אבל זה לא העניין, אפרת. יצאנו מוקדם כי ככה זה אצלנו, כשאנחנו יודעות כמה רע הולך להיות, אנחנו מעדיפות לגמור עם זה וזהו (זה לא באמת עוזר, את יודעת). הגענו מוקדם. לא היה שם אף אחד בבית העלמין הקטן הזה בו תגורי מכאן ועד עולם, בין טרשים ואורנים זקנים. חיפשנו את הבור הפעור שחיכה לך. המתנו לך וגלשנו בפיד שלך ובכינו וצחקנו המון.

הזמן זז, בית העלמין התמלא בנחילי אדם. ושקט. שקט מופתי. כמו מסיבת אוזניות. איזו מסיבה הרמת לנו סביב ארון עץ הכי פשוט. אם היית כאן איתנו, היית שולפת את קלמר הג’ינס שלך עם הטושים וצובעת אותו עיגולים, עיגולים, עיגולים של צבע. היית שולפת את המצלמה ומוציאה מהאירוע הזה את הפריימים הכי מדוייקים שאפשר. קלוזאפים מושלמים של יופי מפוקס. כי ככה היית אפרת, מזהה יופי ומעצימה אותו.

כמה מילים נאמרו שם אפרת, כמה צער ואהבה ושמחה. כי אין כמוך, אפרת, אין כמוך. את היית מהיצורים הנדירים האלו שתוכם כברם. בלי גרם אחד של זיוף, או צורך להיות כמו מישהו אחר. את היית סופה של יופי, כמה יופי. זה לא אנושי כ”כ הרבה יופי באישה אחת. לא פלא שהפיד מוצף בדימויי קסם, השראה, אומץ, חן. אבל אלו רק מילים, אפרת, הן לא מדויקות די הצורך כדי לומר את תפארתך.

מאות אנשים בוכים את איינותך אהובה. מאות רבות. כל אחד ואחת מאתנו בוכה את הנגיעות הפרטיות שהתקיימו בינך לבינינו. כי ידעת לתת בשפע מותק, בשיטפון. אבל גדולתך הייחודית הייתה ביכולת שלך לקבל. לקבל את הבריות על כל מה שהן, על הצהלות והצער, על השמחות והפחדים, על היופי והכיעור. ויותר מזה הייתה בך היכולת המופלאה לקבל באהבה את השפע שרצינו כולנו להרעיף עליך בחזרה. בלי הצטנעות, בלי משפטים בפולנית. שמחת לקבל. ידעת לבקש. ספורים האנשים שיודעים לבקש, לדייק את הצרכים של עצמם ולשלוח אותם לעולם, באמונה שיתגשמו. רק מי שליבו פתוח רחב לנתינה שאין בה פנקסנות, יכול לבקש ככה.

בערב סתיו כשהשמש נפרדת, נפרדנו ממך אמש בין האורנים. אני צינית מידי בשביל כל הסימבוליות הזו. את בטח היית צוחקת מזה. ונפעמת. גם אותי זה מצחיק ומפעים ומזליג לי דמעות.
לכי לשלום אהובה שלי, פרח נדיר. האהבה תישאר כאן תמיד.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה