הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

לפני חודשים ספורים הזדמנה לי הזכות להצטרף לטיול בלונדון שאורגן על ידי עמותת זכרון מנחם עבור 45 הורים לילדים חולים. זו הפכה לאחת החוויות המטלטלות והמזככות בחיי

02/08/2017

1990, ירושלים.
מירי וחיים ארנטל מקימים את עמותת זכרון מנחם, לזכר בנם מנחם שהלך לעולמו אחרי 14 שנים ארוכות של מאבק בלוקמיה. לאורך אותן שנים חוותה המשפחה כולה חסרונו של גוף שיעניק לילדים חולי סרטן ולבני משפחותיהם מענה רגשי וטכני בהתמודדות היומיומית. 27 שנים אחרי, מדובר במפעל חיים של משפחה שלמה, משפחת ארנטל והמשפחה המורחבת – משפחת “זמזם” הכוללת אלפי משפחות נפגעות סרטן, רופאים, אנשי ציבור מתנדבות ומתנדבים ותורמים. כל אלו הקימו יחד אימפריה של טוב.

 

צוערות בה"ד 1 תורמות 56 צמות עבור פאות לחולות סרטן

צוערות בה”ד 1 תורמות 56 צמות עבור פאות לחולות סרטן

 

מה שהתחיל במפגשים אישיים שיזמו מירי וחיים עם הורים לילדים שאושפזו במחלקה האונקולוגית, הפך למערך התנדבות חובק עולם. תרומות שיער לפאות, ארגון והפקת ימי כיף לילדים החולים ולבני משפחותיהם, מתנדבים בכל המחלקות האונקולוגיות לילדים ברחבי הארץ, מחנות קיץ לאחים של ילדים חולים, מחנות קיץ בחו”ל לילדים החולים ונסיעות מאורגנות לחו”ל להורים.
מרכז היום של העמותה בירושלים מאגד בתוכו את כל השירותים הנחוצים לכל בני משפחות הילדים החולים: מרכז יום לילדים החולים, צהרון לאחיהם, סדנאות להורים, יעוץ רפואי, רפואה משלימה, תמיכה רגשית, מערך חוגים שלא יבייש את הטוב במתנ”סים. חדרי המוזיקה שמטו לי את הלסת – אין כלי נגינה בעולם שלא נמצא שם. ספא להורים – טובי המלונות היו מתגאים באחד כזה.

 

לפני חודשים ספורים הזדמנה לי הזכות להצטרף לטיול בלונדון שאורגן ע”י העמותה עבור 45 הורים לילדים חולים. בשתיים בלילה התייצבתי בנתב”ג לנסיעה שהפכה לאחת החוויות המטלטלות והמזככות בחיי. מנעד המשתתפים יצג את כל עמך ישראל: הורים צעירים, אמהות מבוגרות, זוגות נשואים, חד הוריות, חילוניים, דתיים, חרדים – כולם היו שם מאוחדים בצער, בדאגה ובתקווה לימים של שקט ובריאות טובה. לא פשוט לנסות ולהשתלב בחבורה כזו. לכאורה, מה לי ולהם ובעיקר להן? אני יצאתי מהבית כשהדאגה היחידה שלי היא כמה כביסה תחכה לי כשאשוב והאם השארתי מספיק שניצלים לטף?  הן עזבו בבית ילדים חולים עם מתנדבות ובנות שירות צעירות שאמורות לקחת אחריות על הילדים ואחיהם בתוך סדר יום מאד מורכב. מצד שני, אני אמא. אמהות מבינות זו את זו. ככה פשוט.

לביאות כובשות את לונדון

לביאות כובשות את לונדון

 

בסד הזמנים הצפוף נצמדתי אליהן למשך 3 ימים, לפעמים מתערבבת עד קצה שורשי שערותי, לפעמים מתבוננת מהצד בלב מכווץ מצער ומתרחב מהתפעלות. כמה שכל וארגון וירידה לפרטים נמסכו לתכנון הטיול. כמה אומץ וראיה מפוקחת מתקיימת בכל אחד ואחת מההורים האלו. כמה רוחב לב יש בהם במתנדבים שאפשרו לכל האופרציה המטורפת הזו להתקיים; החל מחפיסת שוקולד לבן “רגע מתוק אחרי לילה לבן” שחולקה לכל אחד מאיתנו בירידה מהמטוס, דרך הרעיון להעלות 45 א/נשים על מסלול קרטינג, כולל נשים שאפילו לא דמיינו מעולם את האפשרות להוציא רשיון נהיגה ועד למארחים שפתחו את ביתם ולבם בנדיבות אין קץ לאנשים זרים. צריך היה לראות את שולחן ארוחת הבוקר שנפתח בביתו של אלי, הרוח החיה של העמותה בלונדון, מידי בוקר ואת הנינוחות בה התיישבו סביבו 50 אנשים. רוחב לב תמיד מרחיב את הלב.

מאי 2017 לונדון, בדרך הביתה.
ככה נפרדתי מ40 א/נשים שלא הכרתי עד לפני 3 ימים:

“בתרבות היפנית קיים מושג שנקרא וואבי סאבי. וואבי סאבי מתאר את היופי שבארעיות, בדברים ברי החלוף. הנחת היסוד היא שהכל מתכלה וכל הדברים כולם פגומים וזמניים.
כשכלי חרס נסדק או נשבר, מתקנים אותו היפנים בזהב המדגיש את הסדק והופך את הכלי למיוחד ויפה יותר מהמקור.
שלושה ימים זכיתי להיות כאן. שייכת ולא שייכת. מתערבבת וזזה הצידה. יומיים וחצי אינטנסיביים שחשפו בפני עשייה אדירה וירידה לפרטי פרטים. מיקרו ומאקרו של חסד וטוב.
שלושה ימים  של מפגשים אנושיים ואינטימיים עם נשים לביאות שנתנו לי את הזכות לגעת, לטבול את הידיים בדליים של צער ולשכשך בבריכות של תקווה.
אני חוזרת הביתה עם התהייה – איך אפשר לכמת את כל זה לטקסט של 500 מילים ומה לעשות עם הלב של עצמי מעכשיו.
תודה ענקית להורים של זכרון מנחם – מירי וחיים. תודה לאלי וג’רמי, לכל המתנדבים לכל אבא ואמא, לכל הטוב האנושי המתרכז כאן. זו הייתה עבורי חוויה משנת חיים.
סדקים של זהב, ככה זה מרגיש, סדקים של זהב.”

 

חזרתי הביתה, מודה על הזכות ומודה על בריאות ילדי. יודעת שטוב מביא טוב וזה מדבק. שהלב שלי רוצה להמשיך ולקחת חלק ביופי הזה. אז יחד עם אנשי העמותה עשינו מעשה ופתחנו קהילה למתנדבים.
מעגל החברים של זכרון מנחם נועדה לשמש מקום מפגש לכל מי שליבם רחב ומעוניינים לתרום בכל תחום לעמותה. אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו ולמלא את הסדקים בזהב.

מחכים לכם כאן: מעגל החברים של זכרון מנחם

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה