הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

זה לא מגניב כשילד מפריע בשיעור. זה לא מגניב כשילד מציק לבנות ומתחצף למורה. זה לא מגניב כשילד לא מצליח ללמוד כלום בגלל הרעש שיש לו בראש

31/08/2016

מקס עולה מחר לכתה ו’. לכאורה אין סיבה לכתוב על זה מילה. זו לא התחלה חדשה, ביה”ס אותו ביה”ס, החברים אותם חברים ומקס הוא אותו המקס. מקס הוא מס’ 5. יש לו שני אחים שפעם היו רוקיסט ואמן ועכשיו הם קצין ושושואיסט,  ואחות פוקהונטס שעולה לי”ב, ואח מוריץ שעולה לכתה ט’. כך שעל פניו זה סתם אחד בספטמבר שגרתי בביתנו. ובכל זאת האמא פה מגלה של”בלוז לחופש הגדול” הרגיל המלווה את חייה מאז ימי ילדותה הרחוקים, נוסף הפעם גם התקף חרדה מז’ורי.

אחת המטלות המאפיינות את תענוגות ההורות שלנו, היא הכורח ללמד את ילדינו לזוז בקצב הולך וגובר. זה מתחיל בטפיחה קלה על הגב – כזו שעוזרת להם להתהפך. אח”כ בידנו האוחזות כף תינוקית שמנמנה ומעודדת אותם בצעדיהם הראשונים וידיים פרושות לרווחה כשהם רצים לקראתנו. זה ממשיך בחוגי שחייה ומקל מטאטא תקוע באופנים עם גלגלי עזר ומסתיים ברישיון נהיגה וכאבי שרירים מהברקסים  בתקופה בה אנחנו הופכים משירות הסעות לנהג מלווה.

כל אלו הם חלק טבעי משגרת חיינו, למרות שזה עומד בסתירה מוחלטת לצורך שלנו להגן על ילדינו ולעטוף אותם בפוך נוצות, שרק לא יפלו ויפצעו ויפגעו.  אבל למרות כל האמור לעיל אנחנו משגרים אותם לדהור קדימה ובד”כ לא מתעכבים על סימני השאלה שבדרך.

מקס שלי הגיע אלי בגיל 3 וחצי חודשים לא זז. הוא לא ידע להתהפך, למעשה הוא היה מונח בעריסה  מיום היוולדו ואף אחד לא ממש טרח להניע אותו לאיזושהי פעולה. כ”כ לא נטרח על העולל הזה שגם לבכות הוא לא ידע. אבל תוך ימים ספורים נהיה לי ברור שהבפנים שלו גועש ורועש וזה רק עניין של זמן עד שהוא יתחיל לזוז ולא יעצור לעולם.

אח”כ החיים גלגלו אותו ממני לכל מיני גהינומים וכשהוא חזר, בן 5, הוא כבר לא ידע איך להפסיק לזוז לרגע. מקס הוא היפראקטיבי עם לקויות קשב שכמותן עוד לא שזפו עיני רופא הילדים והגננות והסייעות והמורות. גם אני לא פגשתי בכאלו לפניו. הוא לא מסוגל לשבת על התחת יותר מ10 דקות (ביום טוב). הוא חייב לרוץ גם כשצריך ללכת. הוא מתהפך במיטה כל הלילה ודופק את הגוף בקיר ובבוקר הוא מתעורר ממצב שכיבה למצב עמידה. בכל יום מחדש אני צריכה לאחוז בו חזק לאיזו התארגנות בוקר לפני שהוא נורה כחץ מקשת החוצה אל העולם הגדול.

רגע נדיר של שקט

רגע נדיר של שקט

אז מקס שלי עולה לכיתה ו’. אותו בי”ס, אותם חברים. בסה”כ הכל בסדר שם בביה”ס. הוא מצליח לשרוד את זה. גם המורות מצליחות. אבל בבפנים שלו הכל כל כך סוער שבכל יום מחדש כשאני שומעת את השער נטרק מאחוריו, מתחילה אצלי הספירה  לאחור  עד שיגיע הטלפון המדווח לי על איזו פורענות איומה שהוא ביצע.

העניין עם ילדים כמו מקס זה שאין שום דבר מגניב באמת בקושי שלהם. אין. זה לא מגניב כשילד מפריע בשיעור. זה לא מגניב כשילד מציק לבנות ומתחצף למורה. זה לא מגניב כשילד לא מצליח ללמוד כלום בגלל הרעש שיש לו בראש. זה לא. בדיוק כמו שדיסלקציה  היא לא פתח ליכולות אחרות. בדיוק כמו שאוטיזם הוא לא מתנה. כל אלו הם בעיקר קושי.  הקשיים האלו לא עומדים בסתירה לתכונות נפלאות ויכולות מוכחות שיש לילדים האלו, אבל הם קשים. לפעמים קשים מנשוא. מקס שלי עולה לכיתה ו’ ובנוסף לבלוז הרגיל של סוף אוגוסט, מתגנב לי ללב התקף חרדה מהשנה הזו שמביאה איתה את ההכרח להחליט על המשך הדרך. למצוא את המוסד החינוכי שיסכים ויסכין ויתאים למקס בול לפי המידה.

מחר זה מתחיל, אז שנת לימודים מוצלחת לגננות ולמורות ולכל הילדים הרגילים והבלתי רגילים ולמקס רוח הסופה שלי שאולי השנה יצליח להפסיק לזוז לרגע.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה