הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

27/1/1945 שיחרור מחנה ההשמדה אוושויץ סמל הרוע האולטימטיבי. 27/1/2016 לרוע סמלים רבים, איננו משתחררים מהם

26/01/2016

תמרה ברומברג מתוך ארכיון יד ושם

זאת תמרה ברומברג. אינני יודעת עליה דבר מלבד זאת;
נולדה בשנת 1927 . בזמן המלחמה היא הייתה בגטו בריסק.  קרוב לוודאי שנרצחה בשואה.
מידע זה מבוסס על רשימת אסירים בגטו מתוך אוסף של בקשות לתעודת זהות – גטו ברסט ליטובסק 1941-1942
אינני יודעת את יום הולדתה, אינני יודעת את צבע עיניה, אינני יודעת את יום מותה. קרוב לוודאי נרצחה בשואה. אין אדם שיעיד על מותה ואין אדם שיעיד על חייה. אני רק יכולה לדמיין את הקור והרעב בגטו בריסק. את מותה אני יכולה לדמיין: גוססת ברעב, קופאת למוות, נורת בראשה. לבד.

קמר אבו חאמד מתוך אתר לזכר אזרחים חללי פעולות איבה

זאת קמר אבו חמאד. אינני יודעת עליה דבר מלבד זאת:
נולדה וגדלה בדליית אל כרמל. למדה בחיפה. בצהרי 5/3/2003 בעודה ממתינה לאוטובוס, נרצחה בפיגוע שביצע מחבל מתאבד. בת 13 הייתה במותה.
אינני יודעת מה היה המקצוע המועדף עליה ומה אהבה לאכול. אינני יודעת לאיזה חוגים הלכה ומה היה המקצוע האהוב עליה בבית הספר. אני לא יודעת עליה כלום למעט כמה משפטים שמצאתי ברשת. אני רק יכולה לדמיין את משקלו של הילקוט על הגב ואת המחשבות על ארוחת הצהרים שאמא שלה הכינה לה.
אני לא יודעת כלום למעט העובדה שמתה בת 13 ובמותה נשתכלו אבא ואמא ואח ואחות.

 אמארו ויאנה מתוך אתר mail online

זה אמארו ויאנה. אינני יודעת עליו דבר מלבד זאת:
הוא גדל בפרבר של יהונסבורג בבית פרטי קטן עם זוג הורים אוהבים, אחות למחצה הגדולה ממנו במספר שנים וכלב. הוא נשלק למוות באמבטיה רותחת ע”י 3 רוצחים שאנסו את אימו ואז הרגו לנגד עיניו את הוריו ואת כלבו.
אינני יודעת האם אהב כדורגל ואיזו קבוצה העדיף. אינני יודעת איך קראו לכלב שלו או מה הייתה תוכנית הטלוויזיה המועדפת עליו. אינני יודעת עליו דבר מלבד הרוע הבלתי נתפס שהעביר את הנער הצעיר הזה ייסורי גהינום שהדעת אינה סובלת. רוצחיו צחקו בקול בעת הקראת גזר הדין.

 

אלמוני

זה ילד אלמוני. אני לא יודעת עליו כלום. אני אפילו לא מדמיינת. אין צורך להפעיל את הדמיון. כל המידע נמצא כאן נגד עיננו.

 

רוז פיזאם

זאת רוז פיזם. היא מתה בתוך מזוודה. כולנו מכירים אותה ולא יודעים עליה דבר.

אחמד דוואבשה

זה אחמד דוואבשה. הוא נשרף ושרד. כולנו מכירים אותו. חלקינו מאחלים לו מוות.

מחר יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. אף יום זיכרון אין לו משמעות בעולם בו ילדים נפגעים, מעונים, נרצחים רק משום היותם חסרי ישע. אף טקס מרגש אין בו ערך במקום בו אנשים מסובבים את ראשם שלא לראות ואינם מושיטים יד לעזרה. אף טיול שנתי למחנות ההשמדה אינו שווה את המחיר המופקע בחסות קרטל המשלחות לפולין אם הפכנו לאומה ערלת לב שיש בה כאלו המאחלים מוות למי שמהין להחזיק בדעות אחרות, למי שמנהל אורח חיים אחר, למי שאינו בן מינם או דתם.

עוד יום זיכרון וכל שנחקק בנו הם דימויים פלסטיים מפלצתיים של ערימות נעליים ושלדי אדם לא מוכרים. רק את הלקח אנו מסרבים להפנים. נאחזים בציווי העתיק “זכור את אשר עשה לך עמלק” ולעולם לא נשמרים מלהפוך אנו עצמנו לעמלק. שוכחים את המשנה הישנה “ובמקום שאין אנשים, השתדל להיות איש”.

מחר יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. זמן ראוי לזכור את תמרה וקמר, את אמרו ורוז ואחמד. זמן לזכור ילדים בלי שמות ובלי פנים, כי בפני השנאה והרוע כל בני האדם קורבנות שווים. זמן להפוך לבני אדם.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה