הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

בעימות בין סילבן שלום ונתניהו על בתי הספר המקצועיים, נאמרה המילה “פחח” כמילת גנאי – אבל מי אמר שהמסלול האקדמי הוא הכי טוב?

23/10/2014

אין לי השכלה אקדמאית שזה סוג של שערוריה בהתחשב בעובדה שאני בת לגזע הלבן. אין לי, בקושי שרדתי 12 שנות לימוד בביה”ס ללבנים בו מיעטתי לבקר. כל לילה מזה 20 והמון שנים, אני הולכת לישון לצד צווארון לבן. הוא דווקא למד באקדמיה ואף פאר את ספסליו של אחד התיכונים הנחשבים שזה סוג של נס בהתחשב בריבוי הפיגמנטים שלו.

יש לנו חמישה ילדים: זה שבגיל 18 כמעט חבש את ספסלי הפקולטה ההיא הנחשבת. זה שהוריו השקיעו הון באיבחונים והוראה מתקנת (והוא דווקא מושלם ולא זקוק לשום תיקון). זו המחוננת שרוצה להיות כימאית, אבל לא שוללת גם את האפשרות להיות הבעלים הגאה של אוטו – פיצה. זה שבולע את כדור הקסם כל בוקר בשביל לצלוח את יום הלימודים בביה”ס לילדים צפונבוניים חמודים וגם זה שלא ממש יודע לקרוא וגם לא אנגלית וגם לא את לוח הכפל וספק מה מכל אילו הוא ידע אי פעם. לילד הזה שלי לא יהיה תואר אקדמי, כנראה שאפילו תעודת בגרות לא תהיה לו.

pahcar2310

האם זה מדאיג אותי? כן. מאד. מהיום הראשון בגן אני חרדה את שאלת ה”מה יהיה” כי לילד הזה שלי אין את מה שנדרש בעולם הלבן הגדול לתוכו הוא צומח. יש לו יכולות, המון יכולות. הוא בן 12 ויכול לפרק מכונת כביסה ולהרכיב אותה מחדש, הוא יכול לתקן אופניים הוא אפילו מרוויח מזה כסף. הוא יכול לבשל את השקשוקה הטעימה בתבל וגם טורטלינים קטנים ומעוצבים. הוא מפסל נפלא. הוא יכול. המון דברים הוא יכול.

אבל אני דואגת. אני דואגת כי הוא גדל במדינה שמקדשת רק סוג אחד של מוצלחים, אלו שמוצאים את פרנסתם בעיקר מלדבר. אני דואגת כי הילד שלי מוכשר דווקא בדברים שעושים, בידים, ביכולות טכניות נהדרות ובמדינה בה הילד שלי גדל היכולות האלו “לא נחשבות”. בעצם הן נחשבות – עלובות, בזויות, משפילות.

המדינה בה גדל הילד שלי חנקה את החינוך המקצועי לפני שנים. קטונתי מלקבוע האם זה נעשה על רקע מדיניות קפיטליסטית משולחת רסן, או על מזבח תקציבי הביטחון המקודשים או אולי היה זה נסיון לרפא טראומות קיפוח כאובות. לא יודעת, אני רק יודעת שבמבחן התוצאה עמד אתמול על הבמה סילבן שלום, השר לענייני נגב, גליל, אנרגיה, מים, תשתיות ואולי עוד כמה דברים ששכחתי והטיח בראש הממשלה את העלבון הנורא מכל “שלח את הבן שלך להיות פחח!”

מעצם היותי אישה לבנה אני נושאת את אשמת המקפחים, אני גם אמא לחמישה ילדים ומתוקף כך גם יש בי שבבי חמלה כלפי הזולת. משום כל אילו אני יכולה להבין את זעקת הקיפוח הזו:

“אתם רוצים להחזיר אותנו 50 שנה אחורה. במקום לעודד אנשים לאקדמיה, אתם רוצים לשלוח אותם להיות פועלים? ילדים בני 12? אם הם ירצו אחרי צבא, שילכו ללמוד את זה בעצמם כי החליטו. אבל לא כי חרצתם את גורלם”. שלום פנה לנתניהו ותקף אותו: “אתה לא גדלת כאן ולא למדת כאן. אתה לא יודע איך זה מתנהל”.

אני רק שואלת את עצמי האם על רקע הטראומה הזו מבין השר הנכבד שלום, זה שאין לו טראומה כי הוא למד במגמה ריאלית, האם הוא מבין שלילד שלי אין אלטרנטיבה. הילד שלי לא יוכל ללמוד באקדמיה, גם לא בתיכון שליד הבית. הוא לא יוכל כי על בסיס יומיומי הוא יהיה פחות טוב. כי בית ספר כזה יצמיח אותו להיות קטן, טיפש, אפס. כי בית ספר כזה לא יאפשר לו ללמוד מתוך כל היש שיש לו אלא ינציח ויקבע את האין שלו.

אז אתה שומע סילבן, אני רוצה שהבן שלי יהיה פחח, או נגר, או מסגר או כל מקצוע אחר בו יוכל להצטיין וממנו יוכל להוציא את פרנסתו. ובאותה הזדמנות שאתה והממשלה בה אתה חבר תאפשרו לילד שלי ללמוד מקצוע, אתם אפילו תעשו ציונות. תאר לך השר סילבן שיגדל פה דור חדש של אנשי עמל. כאלו שימצאו את פרנסתם מבניית בתים מתיקון מכוניות מבניית רהיטים. כאלו שיהיו גאים ביכולות שלהם לא פחות ממי שסיים לימודי משפטים וראיית חשבון.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה