הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

בנהרות המלל השוצפים בקיץ הארור הזה, אני מנסה לאטום את אוזני. לא לשמוע; את ההתלהמויות, את הפרשנויות, את המספרים ההולכים וגדלים. הטלויזיה מושתקת רוב הזמן, גם המוזיקה. מהמרפסת שלי בבריזה של כמעט זריחה, השקט נקטע רק בציוץ ציפור משכימת קום וסירנה רחוקה. הילדים עוד ישנים. רק שלא תקרע אזעקה את שנתם, את השקט.

ובשקט הזה מהדהד בי משפט אחד “ידעתי שלא ידלג עלי העניין הזה”. ראיתי אותה אתמול, את ורדה פומרנץ, בפרומו לכתבה שתשודר בהמשך, בפרומו לחיים, למוות, לצער. אישה יפה ורדה פומרנץ, קווצת שיער וורודה נופלת על מצחה. האירוניה שורטת אותי.

ורדה פומרנץ שירתה כראש מחלקת נפגעים בצה”ל. שנים ארוכות התחבקה עם הצער והשכול, עד שאזלו כוחותיה ואז הרימה אלת הגורל את ראשה המפלצתי ופגעה בה עצמה. על קבר בנה, בקול  נשבר סיפרה שידעה, ידעה תמיד שיבוא היום בו יתדפקו על דלתה אותם מבשרי רעות לובשי מדים. סיפרה על שיחת הטלפון האחרונה. ידעה בוודאות מלאה שתמו ימי חיי בנה. ידעה שגם בנה יודע. איחלה שישמור האלוהים ונפרדה מבנה. לנצח.

ההורות מולידה בנו תקוות גדולות ואהבה אין קץ, אבל כל ילד נולד עם תאומת הצל שלו – החרדה, האימה שאין לקרוא לה בשם. אנחנו מגדלות את ילדינו בהדחקה, מנסות לשמור עליהם, מנסות לשמור על שפיותנו. למענם. למען עצמנו. הודפות חרדה, טורקות את דלתות הלב מפני האימה. שרק לא, שרק לא, שרק לא.

ורדה פומרנץ ידעה. איך ממשיכים לחיות עם הידיעה המוקדמת? איך ממשיכים לחיות עם האין?

“אז תהיה חזק” אמרה לבנה שהסביר היכן תמצא צוואתו. מה אומרים לאמא שבנה אבד? “היי חזקה”? אין מילים. אין טעם במילים.

על המרפסת שלי הבריזה מפנה את מקומה ליום אימה של קיץ. ציפורים מצייצות, הטלוויזיה מושתקת. בית משיר מהדהד בי.

ארץ שיושביה היא אוכלת
וזבת חלב ודבש ותכלת
לפעמים גם היא עצמה גוזלת
את כבשת הרש.

ארץ שמתקו לה רגביה
ומלוחים כבכי כל חופיה
שנתנו לה אוהביה
כל אשר יכלו לתת.

 

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה