הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

אני הייתי הילדה הלא רצויה, זו שנולדה בטעות. זו שבגללה פורקה משפחה, זו שאבא שלה הוא בוגד, זו שבגללה בקצה האחר של העיר גדלו שלוש בנות לתוך אומללות שאין עליה כפרה

09/12/2013

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול. לכאורה.

רק שאבא שלי היה נשוי לאישה אחרת והיו שם שלוש ילדות לפני. אהבו אותי. אמא שלי ואבא שלי וסבתא שלי שחשבה שאני מתת אלוה לאנושות כולה. לכאורה זה צריך היה להספיק. רק לכאורה. למעשה החטא הזה והשלכותיו הטילו בי רפש שאינו יורד במקלחת. אני הייתי הילדה הלא רצויה, זו שנולדה בטעות. זו שבגללה פורקה משפחה, זו שאבא שלה הוא בוגד, זו שבגללה בקצה האחר של העיר גדלו שלוש בנות לתוך אומללות שאין עליה כפרה.

מסכת אבות עוסקת בענייני מוסר. הציטוט “דע מאין באת ולאן אתה הולך ולפני מי אתה עתיד ליתן דין וחשבון” לקוח מתוכה. עוד לפני השאלה המוסרית, זו שאלה קיומית. ילד חייב לדעת מאין בא על מנת שיגדל להיות אדם שפניו מועדות לדרכים טובות. ילד שבא מחטא נותן על כך דין וחשבון לאורך כל הדרך.

קראו לאבא שלי בוגד, לאמא שלי זונה. הגישו לי חשבונות גם כשניסיתי לכפר על העוולה, ללא הצלחה. רציתי שהן יהיו האחיות הגדולות והמגוננות שלי, הן רצו שאני אמות. רציתי להיות בסדר כזו, יצאתי בת זונה. החשבונות הוגשו לי גם מעל קברו של אבא שלי. ניסיתי לרצות ולפייס עד שאי אפשר היה יותר ואז הנחתי לעבר ואז בניתי לי עתיד. כזה שבו אני לוקחת אחריות רק על מעשי ולא מקהה את שיני עצמי.

אבא שלי חטא בחטא נורא. בגידה היא מעשה שאין עליו כפרה. הנסיבות אינן משנות. אף פעם, בשום מצב.  כשהזוגיות מתקלקלת אפשר לנסות ולתקן אותה. לפעמים היא בלתי ניתנת לתיקון ואז צריך לפרק אותה, אבל בגידה היא פחדנות לא ראויה. תוצאותיה הרסניות תמיד וכשהתוצאה היא ילד שנולד בשגגה, המחיר שהוא ישלם הוא בלתי נסבל. גם אם הוא ילד אהוב ומופלא נחרצות בו צלקות שאינן ניתנות להסרה. פצעים מגלידים, לומדים לחיות איתם, אפשר לרפא את הכאב אבל גם צלקת מאוחה היא צלקת והיא לא נעלמת לעולם.

אני הילדה הלא רצויה. גדלתי, לא רע. יש לי חמישה ילדים. שניים מתוכם היו לא רצויים לאמהות אחרות, עכשו הם שלי וגם ברגעים שבא לי למרוט את מה שנותר מפלומת השיבה שלי – אני רוצה אותם. יכול להיות שרק בגלל ידיעת היותי לא רצויה כ”כ רציתי אותם, את כולם. יכול להיות שרק בגלל משא החטא על כתפי הילדה הכפופה שהייתי, ברורה לי הדרך האחת והיחידה. ילד לא יכול לשאת על כתפיו את משא האשמה. ילד חייב להיות נאהב בלי חשבונות, בלי פנקסנות. ילד חייב להיות רצוי.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מה שלא זכה להתקיים

במלחמה ההיא האיש שמעולם לא היה סבא שלי נורה בראשו באקציה הגדולה בגטו ורשה. האישה שהיא עדיין סבתי, גם 6 שנים אחרי מותה, החביאה יהודים בדירה סמוכה לגטו וורשה. הם נפגשו בשנת...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה