הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

12/08/2013

חודש וחצי של חופש דביק וכל בוקר הפיד שלי נמלא מחדש בטרוניות הוריות. די כבר!

די כבר! כי כל הגנחת ההורית הזו נכתבת ע”י אנשים הסובלים מבעיית זיכרון קלה, כל ההורים כולם היו לא ממש מזמן ילדים שחיכו בכיליון עיניים לחופש הגדול ואם היו מאיימים עליהם שהחופש יקוצר אפילו ביום, הם היו פותחים בשביתת רעב קולקטיבית.

די כבר! כי הוראה היא מקצוע קשה, תובעני ולא מתגמל. הורה שחושב שהמורים יוצאים בתחילת יולי לחופשה מאורגנת “הכל כלול” תחת עץ קוקוס בקריביים, כנראה מתעלם מהעובדה שמשכורתה של מורה ממוצעת לא משאירה לה עודפים אפילו לחופשת סופ”ש בפתח תקווה. אותה מורה עובדת גם אחרי סיום שנה”ל וגם לפני פתיחתה ובין לבין היא גם משלימה הכנסה בעבודות צדדיות כדי להביא הביתה פרנסה סבירה.

די כבר! כי תרבות ה”אטרקציות” והבזבוזים” היא לגמרי באחריות ההורים. אין שום חובה מוסרית לספק לילד תעסוקה אינטנסיבית 24/7, לא בחופש הגדול ולא בשום זמן אחר. ילדים יכולים להעסיק את עצמם עם אופניים או צבעי גואש או פטיש ומסמרים. נכון, הם רבים. המון. אז מה? ילדים רבים. גם אנחנו רבנו עם האחים שלנו. רובנו שרדנו בשביל לספר.

די כבר! כי חינוך מתחיל ונגמר בדוגמא אישית, אז די כבר כי אם אנחנו לא מפסיקים להתלונן ולקטר כאלה בדיוק יהיו גם ילדינו.

די כבר! כי חופש גדול הוא הזדמנות מצוינת ללכת לישון מאוחר ולקום מאוחר ולרבוץ מול הטלוויזיה באפס מעשה ולטפטף שוקו משקית על הרצפה בסלון ולעצבן את אמא ולהישרף בשמש ולהשתעמם ולדמיין דמיונות ולבנות מחנה ולרצות שלא יגמר לעולם. חופש הוא הזדמנות נהדרת להיות ילד.

וחוץ מזה בעוד שבועיים זה נגמר.

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה