הבלוג של aunt petunia

aunt petunia

Aunt Petunia מצמיחה 5 ילדים ואת אבא שלהם ואת הכלב ו2 עיזים פוטנציאליות (כשנעבור למושב). בינתיים גרה בת"א בבית עם גינה קטנה ופרועה (כראוי לדייריה). שותפה בנקודת השקפה ומשקיעה בתבונה (מפוקפקת) המון כסף במשתלות.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2011

30/04/2013

רק בצהרי היום נפל לי האסימון. כבר שבועות ארוכים שאני כאילו בעניין, מתלבטת ומתחבטת ומדברת על זה וכותבת. אבל רק באמצע יום המיון באמת נפל לי האסימון.

בשמונה בבוקר עם 4 חברות במכונית  ובתפקידי כנהגת, הראש שלי עוד היה עסוק בתכנונים לוגיסטיים מורכבים של סוף השבוע (שיט, מחר יום שישי ולא בישלתי וכמה כביסה ושכחתי להזמין בלון גז…) . באופן מפתיע לא הלכתי לאיבוד בדרך לקיסריה, אבל דווקא בתוך המתחם פניתי (כמה צפוי) לשביל הלא נכון. שום ארמון לא נראה באופק אז עצרתי ליד צריף מט לנפול ושאלתי איזה זכר אלפא מסוקס “איפה המיונים?” . זכר אלפא דחף את הראש דרך החלון ושאג “מי מכן רוצה??? אני אעשה אתכן מלכות!” איזה איפוק נדרש ממני בשביל לא לסגור את החלון על צווארו המגוייד!

הגענו בשלום. שרשרת חיול + חולצת חנק בצבע סגול העלו בי הרהורי כפירה קשים – מה לי ולכל הרק חול וחול הזה מסביב?! אבל נסחפתי עם הזרם אל נשות קבוצה 08 שהתאספה סביב סיר פוייקה להכין את ארוחת הצהרים העתידית. בשעה שכל הנשים נפרדו מהסלולרים אני אחזתי בשלי בחוזקה מתעדת נשים זרות וזוהרות בתלבושת אחידה.

שעות הבוקר זרמו לי מהר כמו חול (מוטיב חוזר) מבעד האצבעות בין תחנת הפאזל לזו של התנינים ומשמעת מים קפדנית. הייתי עסוקה בעיקר בניסיון להפנים שרשרת הוראות הפעלה מורכבות (משימה לא פשוטה ללוקת קשב שכמותי) לתיעוד אובססיבי של נשים זרות מנסה לנחש את הסיפורים האישיים שיהוו בסיס לפוסט שיכתב על היום הזה. בין גרירת רגלים בחול (שוב) מתחנה לתחנה לבין כשלון מהדהד ומביך בנהיגה על רכב ידני ליקטתי תמונות מחיים של נשים זרות והתובנה היחידה שהצלחתי להפיק הייתה שהן גונבות לי את הלב.

יש משהו מוזר בחוויה כ”כ עוצמתית שלא מתכוונים או מתכוננים אליה מראש. כל הנשים הקבוצה 08 רקמו לעצמן את חלום היציאה למלכת המדבר במשך ימים ארוכים. אני הגעתי לכאן במקרה. אלמלא ההזמנה מסלונה ספק אם הייתי עוצרת לרגע את המירוץ ומהרהרת באפשרות לצאת למסע נשים על פסגות הפרינאים או בערבות גוואטמלה. קבוצה 08 קיבלה פנים מגוונות של אחת שהחליטה לצאת מאזור הנוחות שלה ואחת שהחליטה לתת לעצמה מתנת יומהולדת ואחרת שהחליטה למשוך את עצמה בשערות אל מחוץ לבור האובדן הנורא אליו דחפו אותה החיים. רק אני לא החלטתי כלום, רק אני אספתי בדרך מתנה שחילקו לי החיים מבלי להתעכב לרגע לחשוב למה לי בעצם…

בצהרי היום מול סיר פוייקה ריק עוד עמדתי ומילמלתי שלא. לא מתאים לי כל החול הזה ואני בכלל לא שייכת ולמה לי בעצם… אבל אז, על מחצלת צפופה ליד נשים זרות שאלה אותי אשה אחת מי אני וסיפרתי ועוד כמה נשים הקשיבו ואז נפל לי האסימון.

פתאום לא רציתי לתעד אותן יותר ולא חפצתי בתפקיד המשקיפה. פתאום רציתי. רציתי להיות חלק ורציתי לחוות בעצמי ורציתי לקחת אחריות עליהן ולשחרר את האחריות מעצמי. אחת מהן אמרה לי “איזה זה כייף למי שחברה שלך” ומייד הזמנתי אותה להיות חברה שלי והתכוונתי לזה. אחרת חייכה לי לתוך העיניים הכחולות והצליחה לחייך לי את הבפנים. אחת סיפרה את העוצמות שלה והאירה לי את אלו שלי ואחרת הניחה לי יד על השריר שנתפס ושיחררה לי את שריר הלב.

בסוף היום הצלחתי למיין את מה שחשוב לי ולהרפות ממה שלא רלוונטי. “כשתחזר תביני” חוזרות ואומרות אלו שהיו שם כבר. נדמה לי שבסוף היום הבנתי.  הבנתי שסוד הקסם הוא לאפשר לעצמי לפתוח את הלב רחב. לא רק לאילו שהם כבר שלי, לפתוח את הלב  גם לאילו שברגע הראשון נדמים לי זרים ומוזרים. לפתוח את הלב ולהרשות לקסם להתרחש.

תודה גדולה לכל נשות קבוצה 08 – הרחבתן לי את הלב!


יום המיונים הבא למלכת המדבר יתקיים בתאריך 12.6.13 הרשו לעצמכן!!!

עוד מהבלוג של aunt petunia

תצוגה מקדימה

אני הילדה הלא רצויה

נולדתי בראשיתו של קיץ זוהר במיוחד. לכאורה היו שם כל התנאים לילדות מאושרת. הריון קליל, לידה קצרצרה,בת יחידה, נכדה יחידה, תינוקת עגולה עם פלומת בלונד ענוגה ועיני ים כחול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ילדים גנובים

הפוסט הזה בוער בי ימים ארוכים. מהססת אם לכתוב כי אני בצד של החסויים, אבל די. לא שותקת יותר, אז בואו נדבר על ילדים חטופים. פעם אחת יותר מידי קראתי היום פוסט נוגה וקורע לב על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לראות את סבלו של האחר

ביום חמישי, רגע לפני הסופה, שלחתי שליח עם סיר לגינת לוינסקי. אני שמחתי שנחסכה ממני הנסיעה לדרום הרחוק, השליח שמח לגלות לראשונה את הפינה הזו שבה מתרכזים בני אדם ועושים טוב....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה