הבלוג של atliart

atliart

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מיוני 2018

ומאז… מאז אני חולמת על היעד הבא ותוהה איזו שגרירות מבין כל שגרירויות ישראל בעולם תזמין אותי להעביר עוד סדנה מלאת אהבה, חוצה גבולות, מחברת ומחבקת.

11/07/2018

 כמעט שנתיים עברו מאז אותה חוויה שהשאירה אותי עם חיוך ענק ולב מתפוצץ מגאווה,  הוזמנתי על ידי  שגרירות ישראל בבלגראד להעביר סדנאות  בסוף שבוע של תרבות ישראלית בעיר, כבר אז זה היה נשמע כמו חלום מתוק  והתכוננתי במלוא הרצינות להגשים אותו,   גידלתי פלומה על ראשי כדי  שלא יהיה לי קר מידי, בכל זאת אירופה ועוד בשיא החורף, קניתי נעליים חורפיות וטייץ מחמם, קיבלתי בהשאלה כפפות, ארגנתי מזוודה, חומרים לסדנאות  וטסתי . נהג השגרירות חיכה לי עם שלט גדול והסיע אותי לאחד מבתי המלון הכי מתוקים שביקרתי בהם ever. שם פגשתי את שאר האמנים הישראלים: רקדנים, שחקנים וזמרים. בית התרבות בו העברתי את הסדנאות, היה הנגר ענק עם בית קפה מתוק וחנות מרשימה.

 למחרת התקיימה הסדנה הראשונה, החלל התמלא באנשים בכל הגילאים, מגיל 4 עד 80 שבאו לחוות תרבות ישראלית,  את Jordan בת ה10 אני זוכרת במיוחד, ילדה אנגליה שחיה בבלגראד ולכן גם היה לי קל לתקשר איתה, מיד הבחנתי ביכולות הוורבליות שלה מצד אחד  ובבעיות הקשב והריכוז שלה מצד שני,  הבנתי שלשבת  ולתפור יהיה לה קשה מידי ולכן הצעתי לה  לפסל עם שאריות בד שאיכשהו הגיעו איתי לשם, כנראה שלא סתם.  אמא של Jordan לחשה לי שכזה דבר עוד לא קרה, היא ישבה מעל שעה עם ערמת שאריות הבד ופיסלה, איזו תחושת גאווה ליוותה אותי.  הודיתי לאלוהי התעודות שהנפיק לי בין היתר גם תעודת הוראה חוץ מתעודת הזהות שכבר הייתה לי.

workshop

במשך שלושה ימים שלמים הגיעו והלכו האנשים, ישבו כתף אל כתף ולב נוגע בלב, תפרו, אכלו פלאפל, ניגבו מלא חומוס, שמעו שירה עברית, נהנו ממופעים,  שאלו שאלות, התעניינו, וחקרו. נאחזתי בכל רגע ורגע  ופחדתי שהקסם הזה יתפוגג. הייתה לי הזכות להתראיין לרדיו וגם לטלוויזיה המקומית ולספר על התרבות הישראלית המשלבת בתוכה מגוון רחב של השפעה ויצירה תרבותית, שהגיע אל הארץ הזו מכל קצוות תבל,  ולכן גם בחרתי להביא איתי את ערכת הלב. זוהי הערכה שמכילה בתוכה את המרכיב החשוב מהכל: אהבה, היא זו שמחברת בין התרבויות לכדי תרבות ישראלית אחת.

art beat

ומאז… מאז אני חולמת על היעד הבא ותוהה איזו שגרירות מבין כל שגרירויות ישראל בעולם תזמין אותי להעביר עוד סדנה מלאת אהבה, חוצה גבולות, מחברת ומחבקת.

מזמינה אתכם באהבה להפיץ את הבשורה,

ליאת

לעמוד הפייסבוק שלי: https://www.facebook.com/AtliArtIsrael/

       לאינסטגרם שלי :https://www.instagram.com/atli1964/

לערוץ היוטיוב שלי:https://www.youtube.com/channel/UCbJ_t3VZRuEWan97ZuFCXYQ?view_as=subscriber

עוד מהבלוג של atliart

תצוגה מקדימה

כל הדרך עד שהפכתי לדיגיטלית

נולדתי למשפחה דרום אמריקאית תוססת. הסמבה, הקפירינייה והאסדו היו חלק מאוצר המילים שלי ושנות התיכון עברו עלי במקסיקו סיטי. זו היתה ללא ספק אחת המתנות היפות שזימנו לי הורי. לארץ חזרתי לשירות הצבאי ,לטיול הגדול למזרח ולמערב...

תגובות

פורסם לפני 12 months
תצוגה מקדימה

מה לעזאזל את עושה שם למעלה?

       ציפורים מצייצות, קפה ועיתון, כך מתחיל הבוקר שלי. בראשון שלישי ולפעמים גם חמישי אני בפילטיס, בראשון ורביעי צועדת לדואר לשלוח משלוחים שנקנו דרך האתר במהלך...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה