הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 56

החל ממרץ 2013

ההבדלים בין גברים ונשים מתחילים במישור האורגאני, הביולוגי, הפרגמטי.

זה שאין לו טעם או ריח והוא איננו שיפוטי.

הבדלים אלה מהווים משענת לאפליה חברתית, תרבותית, כלכלית ופוליטית. חלקם נקלעו לאזורים בלתי לגיטימיים, והפמיניזם פועל מאז ומעולם להציל משם את האישה וליישר את הקו.

בעיני הפמיניזם מדובר תמיד בדיכוי וניצול חד צדדיים שיש להשתחרר מהם. בחלק עצום מהמקרים זה נכון. היה דיכוי, היה ניצול והיתה הטרדה מתמדת ומוכחשת.

אבל בחלק מהמקרים מדובר בטבע האדם.

ההיפך מפמיניזם זה לא קבלת נחיתות ושתיקה. ההיפך מפמיניזם זה התעמקות בהבדל כמושיע ולא ככזה שמפחית ומפלה.

ובכל זאת, ההבדלים מעניינים כי היכרות עימם והתעמקות בהם עשוי לברוא עולם טוב יותר בו כל אינדיבידואל מגשים את הייחודי בו. העולם האוטופי, על פי מדע ההבדלים בין גברים לנשים, אינו עולם שמוחק הבדלי מגדר אלא כזה שמעמיק אותם וצובע אותם.

ישנה בדיחה ידועה: מה אומר ג’נטלמן אנגלי כשהוא נכנס בטעות למקלחת ופוגש שם אישה עירומה? והתשובה היא :”Excuse me, sir”. הדרש ברור: אצילות אמתית לא עושה הבחנה בין נשים לגברים ואם נעלה עוד מדרגה: אצילות אמתית מעלה את האישה לדרגת גבר….אז זהו שלא.

לדעתי אצילות אמתית מתעמקת בהבדלים בין נשים לגברים אבל אינה מפלה ביניהם.  השאיפה שלי היא לעולם שרואה הבדלי עתק בין המינים ומצליח, איכשהו, לתת מספיק מקום לכל צד – במטרה לתת לו, לצד הזה, אפשרות לממש את עצמו. כלומר את הנשים או את הגברים.

בדומה למודל ה”אלמנט” של קן רובינזון, האחריות של כל אינדיבידואל היא למצוא את מקומו בעולם ולהגשים אותו. ייעודנו בעולם בעולם רתום לכשרון הליבה שלנו. זו האחריות שלנו למצוא אותו ולפתח אותו ולהציע אותו לעולם.  ברוח זו, זהו הייעוד שלנו, הנשים, להקשיב ל”אלמנטים” שלנו כנשים, ולחלוק אותו בנדיבות עם העולם.

סר קן רובינזון

סר קן רובינזון

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה