הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 59

החל ממרץ 2013

יותר ויותר בריטים סבורים שהנסיך הארי הוא זה שאשם בכך שהוא ומייגן שוברים את הפרוטוקול ועושים כל דבר “בדרך שלהם” מאחר ותמיד הוא היה זה שלא באמת הרגיש שייך לארמון המלוכה

22/07/2019

לאחרונה מבצבצת מבין השורות והסדקים השערה חדשה לגבי התנהגות הדרמה-קווין של מייגן מרקל. מאוד מאוד קשה לעכל ולהצדיק את ההתנהגות הפזרנית והרודנית של הדוכסית וכולם, כולל כותבת שורות אלו, מחפשים הסברים בילדותה העשוקה עם אב פרובלמטי ויחסים עכורים בינו לבין אימה. חלק מההסברים שופכים אור על קשיי הפרנסה שליוו אותה מאז החליטה להיות שחקנית, על המאבקים המאובקים אל מול תחרות רצחנית אי שם בהוליווד – על כל פיסת תשומת לב, תפקיד בסרט או סדרה או פרסומת, וכמובן על כל דולר ודולר. לזכותה ייאמר שמייגן בנתה את עצמה בשתי ידיה, כאשר ישנן פרשנויות לכאן ולכאן עד כמה ניצלה אנשים בדרך למעלה ובכל זאת, אם נניח לרגע לרכילויות המרושעות – כי הצליחה לשחק בתפקיד בולט בסדרה שעושים לה ‘בינג’, חסכה כמה מיליונים וקרוב לוודאי שבחתונה המלכותית קנתה, נניח, מכספה, את אחת השמלות או חלק מסידורי הפרחים וכן הלאה.

מייגן והארי בניוזילנד צילום: Michael Bradley - Pool/Getty Images

מייגן והארי בניוזילנד. צילום: Michael Bradley – Pool/Getty Images

הנשמות הטובות לא אוהבות את הקרדיט של הציבור הבריטי שהיא לוקחת כמובן מאליו. הם לא אוהבים את השיפוץ הפזרני שעשתה בפרוגמור קוטג’ לשם עברה עם הארי. הם לא אוהבים את ההתעסקות האינסופית בעצמה, בהתמרדויות הילדותיות שלה בפרוטוקול הארמון בנושא קוד הלבוש, ההתנהגות בציבור, את מסיבת הרווקות האוליגרכית שעשתה לעצמה בניו יורק תוך ניצול שירותי המטוס המלכותי הפרטי לשם כך. ולאחרונה, את הפרובוקציה בווימבלדון. העובדה שהגיעה לבושה בג’ינס ובכובע כשקצוות שיער משתלשלות מצידיו– מראה מאד לא פורמלי, לא בריטי ולא ראוי לדוכסית – לא עשתה לה טוב. מייגן הגיעה לכאורה לביקור פרטי כדי לעודד את סלינה ויליאמס, חברתה, אולם כל העולם, אשתו ובניו ראו אותה משריינת לעצמה ולפמלייתה אגף שלם והעולם לא אהב לא את זה ולא את האיסור המגוחך על צילומה. איך אפשר לכפות על אנשים שהנייד הוא חלק מהם שלא לצלם את הדוכסית באגף השמור?

מייגן מרקל והארי צילום:  Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

מייגן מרקל והארי. צילום: Yui Mok – WPA Pool/Getty Images

הזעם והתיעוב היו כה גדולים שההמון מתקשה לחשוב שיש דברים כאלה. לאחרונה האשם המזוהה הוא הארי. הטענה החדשה אומרת שהארי תמיד היה רחוק מהמשפחה המלכותית, תיעב את הפרוטוקול המלכותי ואת כללי המשחק של ה-working royals – הווה אומר – מסד הנהלים של חבר המשפחה המלכותית שפועל מתוך תפקיד. אומרים שחלק מהקסם שהילכה עליו מייגן היה דווקא העקשנות והדעתנות שלה. אומרים שהארי מצא בה את המפלט שלו מהארמון וכי הוא זה שמעודד אותה לבזבז ללא הכרה על אופנה, שיפוצים וטיסות ראוותניות, בילויים נהנתניים (כמו ה”בייבימון” – החופשה שהיתה צמודה ללידת ארצ’י), במלון יקר ויוקרתי שאין דברים כאלה.

מייגן והארי צילום: Geoff Pugh - WPA Pool/Getty Images

מייגן והארי. צילום: Geoff Pugh – WPA Pool/Getty Images

בקיצור, הסברה החדשה היא שמייגן היא בסך הכל כלי משחק בידיו של הארי שרוצה להכאיב למשפחה לה הוא בז, וכי הזוגיות מחזקת אותו לצאת מתוך הצל של וויליאם וקייט האהודים והנורמטיבים, ולהשמיע קול, צורמני משהו, כנגד הדרישה המאד ברורה לקונפורמיות וציות למסורת מרובת השנים והפרטים. ואני שואלת, אז למה אתה בקדמת הבמה של הפעילות המלכותית? למה אתה גורר את אשתך לאינספור משימות מלכותיות שכוללות ביקור במוסדות, בכורות של הצגות וסרטים, ימי חג ומועד בריטיים ובכלל? למה בכלל לעבוד בזה כשמותר לך לפרוש ולחיות כמו הנסיכה אן או כמו הנסיך אדוארד הדוד שלך? מותר לך לחיות חיים פרטיים, לוותר על משכורת שמנה של עבודה מלכותית אבל אתה כנראה לא מתאים לשום דבר אחר מלבד ללחוץ ידיים באלגנטיות ולסגור את כפתור המקטורן שלך כמו ג’נטלמן אמתי רק כי זה מה שאומנת להיות?

האמת, לא מפתיע אותי שהארי משוייך לאנרגיות הפחות טובות שמייגן מפגינה. לדעתי שניהם מתנהגים בצורה ילדותית בכך שהם גם ממש בחוד החנית המלכותית (ועומדים בפני נסיעה מאד מאתגרת ועמוסה של רצון טוב לכמה וכמה נקודות באפריקה) ויחד עם זאת מתמרדים כמו שני מתבגרים שחושבים שאם הם יחזיקו ידיים וישברו עוד כמה כללים – אז הם דופקים את המערכת. המערכת, חברים יקרים, היא זו שמפרנסת אתכם ולא רק כספית אלא גם תדמיתית. לדעתי התבלבלתם, במיוחד אתה הארי, שנולדת עם כפית זהב בפיך ועוד סיימת את מרד הנעורים. אז גם אם הדוכסית ‘נגררת’ או ‘בוחרת’ להיות פרד עיקש זה פחות רלוונטי. לי זה לא נעים לראות את הקונפליקטים שלהם מתבשלים בחוץ. תנו לי את משפחת וינדזור שאני אוהבת ומכירה ואם חשוב כל כך לתקוע סיכה בבלון הארמון – תלכו עם זה עד הסוף.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה