הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 49

החל ממרץ 2013

לאחרונה התפרסמה כתבה מביכה שמייגן מרקל העמידה דרישות נוקשות לגרוש שלה אם היא תיכנס להריון ממנו ובינתיים בבית המלוכה הוחלט להפריד באופן רשמי את הנסיכים ויליאם והארי

30/10/2018

כשאני מנסה לבדוק את עצמי למה מייגן מרקל מעוררת בי התנגדות, אני משווה את מה שאני חשה כלפי קייט מידלטון או מה שחשתי כלפי דיאנה ואפילו כלפי יוג’יני. אני ממש אוהבת את דמויות המלוכה כי הן מסמלות עבורי את התגלמות העולם הטוטאלי של אלגנטיות, דיפלומטיה והליכות נאות. במלים אחרות – הן מספקות לי בריחה נאותה מחיי היום יום הישראלים, הדחיפות בתור בדואר, ההמתנה לנציגי שירות בטלפון ובקיצור, יש לי את כל המוטיבציה לאהוב גם את מייגן אבל זה לא מצליח לי.

מייגן שונה לא כי היא ‘פשוטת עם’ שהתחתנה אל תוך משפחת המלוכה כי גם הנסיכה גרייס והדוכסית קייט היו ‘פשוטות עם’. מה שמפריע אצל מייגן הוא מייגן, האישה ואישיותה. הסיור בחלק הדרומי של כדור הארץ רצוף בגינונים שלא נעים לצפות בהם ולראייה, קהילת הלא מאמינים לה הולכת ומקבל מאסה משמעותית. הדיילי מייל מדווח על 10,000 מגיבים יומיומיים שמבטאים כלפיה תיעוב ואכזבה.

מייגן מלטפת נונסטופ את בטנה שבתחילת ההיריון. ללא צל של ספק מחווה אינטימית שהיא מתעקשת לבצע קבל עם ועדה בעשרות טקסים חגיגיים למיניהם – רובם ככולם מאד ממלכתיים, עמוסים בהופעות והכנות מדוקדקות, של אנשים שהתלבשו והתנהגו בפורמאליות ובבגדים מסורתיים רק לכבוד הזוג המלכותי. לי זה נראה כמו זלזול במעמד. על זה שהיא כל רגע נוגעת בתלתל התועה והמיותר שלה – דיברנו כבר – תעשי לנו טובה – תקני סיכה או שתיים ותחזקי אותו. זה לא נעים לנו שכולם תרגלו עמידת דום וחונכו מה לעשות עם הידיים ורק את מתנהגת כמו נערה פתייה באודישן של אקס פקטור.

מייגן והארי בניוזילנד צילום: Michael Bradley - Pool/Getty Images

מייגן והארי בניוזילנד. צילום: Michael Bradley – Pool/Getty Images

נעבור לנאומים של מייגן. היא חית במה והיא במשחק חייה. אחד הפוסטרים שהוכנו מבעוד מועד אמר: “Meghan pregnancy suits you” כאשר המילה “suits” אותרה כמו לוגו הסדרה בהשתתפותה במה כיכבה לפני שהצטרפה לבית וינדזור. אז הכוכבת עולה לבמה, מעפעפת, מחייכת ומחכה לתשואות. פוזה של כוכבת רוק. תרימו לי. תנו בכפיים. עוד לפני שאפצה את הפה. מחזיר אותי להופעות של דיקטטוריים נוסח פרון או אוויטה פרון – כשההמונים מריעים עוד לפני שהשליט מתחיל לדבר.

זה כל כך כל כך ההיפך מתרבות וינדזור הצנועה, של דמויות שמשתדלות שלא לספח לעצמן את אהדת ההמון אלא בשם מה שהם מייצגים. הדיבור השקט והביישני של דיאנה. הטונים הרדודים בכוונה של קייט. לעומתם יש לנו כוכבת הוליווד שכולה ריסים וגלאם שנודעת כל רגע בשיער של עצמה ומשדרת אהבה עצמית במינונים לא נוחים.

מייגן מרקל צילום:  Chris Jackson/Getty Images

מייגן מרקל שוב מלטפת את הבטן כאילו היא בהריון עם ישו. צילום:  Chris Jackson/Getty Images

אחת ההוכחות לעובדה שמייגן היא פלקט שמסתיר שלדים בארון הינה התגלית האחרונה. מתתברר שמייגן הכריחה את בעלה לשעבר, טרבור אנגלסון, לחתום על חוזה שמבטיח כי במידה שתיכנס להריון – יסופק לה מאמן אישי, תזונאי ומטפלת לתינוק – כדי שתוכל לחזור לצורתה המקורית כסלב, ולעבודתה השוטפת. עכשיו בואו נודה שרוב הנשים רוצות לחזור לפיגורה של לפני ההיריון, וחלקן מודאגות לאבד את תווי הנעורים שלהן. מדובר בהוויה אוניברסאלית שרובן ככולן חשות סוג של אחריות אישית כלפיה.

האם ומתי אצליח ללבוש מחדש את הג’ינס שלי היא קלישאה ידועה של כל מי שאי פעם הרתה וילדה. ובכל זאת בין המחשבות והדאגות הללו לבין ניסוח חוזה משפטי שמטיל אחריות על הבעל לתרום את חלקו למאמץ ההרזיה והחזרה לכושר – יש תהום. אני רואה בחוזה הוכחה לנרקיסיזם קר ומחושב של אישה שלא רואה אף אחד ממטר מלבד את עצמה או כמו שאומר הפתגם “גם אם נכניס חמאה לפיה – היא לא תימס”.

ויליאם, הארי, מייגן וקייט צילום:  Chris Jackson/Getty Images

קייט, ויליאם, הארי ומייגן. הפרדת כוחות מעכשיו. צילום:  Chris Jackson/Getty Images

לאחרונה התחילו שמועות ששני הנסיכים האחים, הארי ווויליאם, עומדים לפצל את האג’נדה המלכותית שלהם ולהפריד כוחות. מה זה בדיוק אומר עוד נראה ונשמע אבל באותה מידה כולנו זוכרים איזו לכידות טובה היתה לשני אלה מאז מות אימם דיאנה, ולאורך כל נישואיו של וויליאם לקייט. בשורה התחתונה עוד לא שמענו ועוד לא ראינו כלום. מייגן הגיעה כדי לפנות לעצמה מקום ואם נשאב השראה מחוזה המאמן והתזונאי, נבין שצפויות עוד הפתעות מהסוג הזה.

זה מתחיל להזכיר לי את הדרישות של מדונה או של מייקל ג’קסון או של של מפונקי הוליווד בסיבובי הופעות או באתרי צילומים. תמיד פרסמו את סוג המגבות, הפירות, המשקאות, הסדינים ושאר תנאי השירות שנשמעו מגוחכים ומופרחים. לא אתפלא אם כבר היום יש בקנסינגטון אבזור ביזארי שמתקשר לאורחות חייה ומשאלותיה המוגזמות של הדוכסית מססקס. כמו שאמר בזמנו הארי, סמוך לחתונתם במאי: “What Meghan wants Meghan gets”.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה