הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 47

החל ממרץ 2013

הדוכסית מסאסקס לא יודעת במי לבטוח, מעגל החברים שלה הצטמטם והיחסים עם בני משפחתה נותרו קרירים. בסופו של יום, מייגן מרקל היא אישה די בודדה

15/09/2018

טורי הרכילות מעדכנים שמייגן טסה, תחת איפול כבד, בטיסה מסחרית, לבקר את חברתה ג’סיקה מולרוני, מימיה הסוערים בטורונטו. הדעה הרווחת לאורך ולרוחב הצהובונים עקבית: מייגן נשחקת והיא זקוקה לפסק זמן כדי להשיב לעצמה כוחות.

ואני גורסת שמדובר בכרוניקה ידועה מראש. ההתעקשות לדחוס למחוך המלכותי את הדבר הכי רחוק מזה שיכול להיות סימנה מבעוד מועד את המחיר שייגבה מכל הצדדים. וכשמודבר ב’כל הצדדים’, אנחנו לא יודעים עדיין מה עובר על הנסיך הארי, כי נסיכים יכולים להתמוטט בדיסקרטיות בעוד ששחקנים אמריקאים לא.

מייגן, כלומר הדוכסית מסאסקס, שהיא שחקנית לא משהו ממשפחה לא משהו מהחוף המערבי (ולא נחזור על מוצא אתני, גילה והיותה גרושה, פרמטרים שאינם רלוונטיים אוניברסאלית אולם מקשים על הקליטה בבית וינדזור), מתפקדת כבר ארבעה חודשים מאז חתונה על טייס אוטומטי. מייגן חשופה לעין הציבורית באופן מופלג, מצייתת לחוקי הפרוטוקול המייגעים בכל מחווה שלה, בהבעות פניה, קוד הלבוש שלה וכמובן, הפוזיציה אל מול בעלה הטרי.

מייגן מרקל והנסיך הארי צילום:Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

מייגן והארי. מעגל אמון מצומצם. צילום: Eddie Mulholland – WPA Pool/Getty Images 

לצד תפקידה המהונדס למשעי ולצד שלילת דרגות החופש שלה כבלוגרית סודית ולוחמת זכויות דעתנית, נוסיף לזה את ביטול זכותה להצביע בבחירות ולהביע כל דעה חברתית פוליטית – משפחה לא תורמת. אביה, תומס, ממשיך ליילל שביתו נשחקת וכי מעמדה החדש גובה ממנה מחיר נפשי כבד. אחותה למחצה, סמנתה, מוסיפה שמן למדורה ומכנה אותה ‘DuchAss’ שלדעתי ממש לא צריך לתרגם לעברית. היא טוענת כי הדוכסית לא הייתה בקשר עם האב מאז החתונה והיא מאשימה אותה בנטישתו לטובת ביסוס מעמדה החברתי והמעמדי בממלכה הבריטית. סמנתה מייחסת למייגן שחצנות, זיוף והפניית גב לחברים טובים ולאב המשפחה אליו, על פי דעתה, צריכה מייגן להשתחוות.

וכאילו שלא די בהתקפה הזו מצד משפחתה, מגזין People גורס כי מייגן נאלצה לצמצם את מעגל חבריה מתוך חשש שיהיו מי שלא תוכל לסמוך עליהם במעמדה ובכך יכבידו עליה בחייה החדשים. בין אלה שנשארו קרובים אליה אפשר למצוא את ג’סיקה מולרוני, את בניטה ליט ואת דניאל מרטין. אבל רבים אחרים נופו ונופנפו. לכאורה ממניעים שלא היו תלויים בה ואת זה שתספר לסבתא.

מייגן מרקל והנסיך הארי נשואים Photo by Gareth Fuller - WPA/Getty Images

מאז החתונה היא בכאוס נפשי. Photo by Gareth Fuller – WPA/Getty Images

האמת מצויה בשטח האפור ואין עשן בלי אש. אמנם אולי פה ושם מדובר בהשערות והגזמות אבל רוח הדברים עקבית ובהחלט ניתן לשרטט פרופיל תקשורתי לא טוב של דמות שלא מאמינים לה. בין אם היא קרבן הנסיבות, בין אם היא מושא קנאה של ‘נשמות טובות’, ובין אם היא אכן ה”מטפסת החברתית” הקרה והמחושבת שמצטיירת יותר ויותר בבירור – מה שחשוב זה שהרוב לא ‘קונה’ את מה שיש לה למכור.

נשאלת השאלה, היכן הערך המוסף? חוץ מזה שהארי כבר לא לבד ומלבד התורנויות שהם קיבלו על עצמם כדי לשחרר קצת את אליזבת’ לאיזה חמשוש בטירת בלמורל – מה הם מוסיפים לעולם בכלל ולאנגליה בפרט? בשורה התחתונה כולנו מחכים בכיליון עיניים שיקרה משהו מכל ההבטחות של מייגן להוביל שינוי חברתי, להציל את העולם, להנהיג העצמה נשית ולשמש דוגמא להגוונה אתנית.

אז אנחנו מחכים, אז מה?

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה