הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל ממרץ 2013

בזמן שמייגן מרקל מאמצת מבטא בריטי באופן מביך וממצמצת בקצב מסחרר אל מול המצלמות, אביה כבר איבד תקווה למפגש עם בתו. נראה כי הדוכסית מסאסקס שכחה לגמרי משורשיה

07/07/2018

 ככל שהזמן עובר, נפערת הבושה.

מעבר לעובדה שמייגן מרקל, הדוכסית מסאסקס, היא לא כוס התה של המלכה, גם אמריקאית, גם גרושה וגם חצי שחורה מצד אימה, מתברר שאלה דווקא החדשות הטובות. השלדים שהסתירה מרקל בארון מתחילים להציץ ולהרעיש כשהמרכזי בהם הוא אביה, תומס מרקל, שהולך מדחי אל דחי. האומלל לכאורה מתוך רצון לפרגן לבתו ולהביע חרטה על התנהגויות עבר אבל כמו פיל בחנות חרסינה, בכל תנועה ומחווה הוא לא מפסיק להרוס ולהזיק.

כולנו עוד זוכרים איך הצטלם בסדרת תמונות פפראצי מבוימות תמורת כסף לפני החתונה ואיך סיפר לעיתונאים על שיחותיו האישיות עם הארי ומייגן, כאשר למעשה כל מקורבי בית המלוכה מחויבים בפקודה לדממת קשר קשוחה באשר לכל מה שקורה ונאמר בעולמם הפרטי. אנחנו יודעים שהוא לקה בהתקף לב, לפחות לפי מה שסיפרו לנו ולא ברור לנו אם זה אכן קרה או לא אבל ברור לנו היום יותר מתמיד שמרקל האב הורחק יחד עם שאר בני משפחתה (חוץ מאימה) מהחתונה המלכותית. לאחר מכן, הוא הזהיר את הארי ש”לא ירים יד על בתו” ואם זה לא מספיק מביך, עכשיו הוא בוכה שאין לו קשר עם הזוג הטרי וכי הוא חש מנודה. ולמרות הכל, לא ברור למה מרקל לא ביקרה את אביה עד היום. בכל זאת, אבא יש אחד.

האב העניק ראיון ארוך ל”דיילי מייל” הבריטי ובו פיזר לא מעט פנינים הרסניים: “אולי עדיף לה שאמות”, “המשפחה המלכותית רוצה להשתיק אותי”, “מייגן לא הייתה שום דבר בלעדיי” ו”דיאנה הייתה מתעבת את היחס שהם נותנים לי”. מרקל מספר איך הייתה לו פעם ערוץ פתוח לבתו אבל כעת עוזריה ניתקו אותו והקו חסום. “אני באמת פגוע מכך שהיא הוציאה אותי מחייה לגמרי. היה לי את מספר הטלפון של העוזרים שלה בארמון אבל אחרי שאמרתי שהמשפחה המלכותית שינתה את מייגן, הם חסמו אותי, המספרים מנותקים והקווים לא עובדים. אין לי דרך ליצור קשר עם הבת שלי”. לאחר הראיונות הקודמים שהעניק האב, איש לא מופתע מכך שמרקל בחרה להתרתק מאביה.

מייגן מרקל בצהוב צילום: Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

אימצה מבטא בריטי. מה יהיה? צילום:  Yui Mok – WPA Pool/Getty Images

“המשפחה המלכותית רוצה להשתיק אותי, אבל זה לא יקרה”, מספר מרקל. “אני מסרב להיות בשקט. מה שמרתיח אותי זה תחושת העליונות של מייגן. היא הייתה שום דבר בלעדיי. אני הפכתי אותה לדוכסית שהיא היום. כל מה שהיא היום, אני עשיתי אותה”. למרות הטענות הקשות של מרקל, הוא מודה שהיא עדיין יקרה לו. ”מייגן היא הכל עבורי. אני אוהב אותה ותמיד אוהב”.

אם להסתמך על הבושות שעשו סמנתה ותומס ג’וניור, כאשר טינפו על מרקל בכל מקום, ניתן לומר בבירור שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ. בשורה התחתונה, החשש של האב כי המלכה אליזבת’ “תפגוש את נשיא ארצות הברית (הארוגנטי, חסר הרגישות והאדיש) שלנו לפני שהיא תסכים לפגוש אותי” נראית מאד ריאלית. הוא גם טוען שהוא לא פחות גרוע מטראמפ ואני תוהה אילו עוד שרצים וצרעות יתעופפו מתיבת הפנדורה הזו הקרויה מייגן מרקל.

המשפחה של מרקל, שנבחרה כאשתו מתוך רבבות המעוניינות בנסיך, רחוקה שנות אור מלהיות מה שמכנים “משפחה טובה”. קייט מידלטון, שגם היא אינה בת אצולה, לפחות מגיעה ממשפחה נורמטיבית שהתייצבה לצדה ביום החתונה ואחריה. אפשר ללמוד הרבה על אדם על פי היחסים שלו עם בני משפחתו. קייט היא הילדה הטובה שמבלה עם הוריה לצד ויליאם וביחד הם מאפשרים לילדים שלהם לטעום טעם של חיים אמיתיים ולא רק חיי מלוכה.

מייגן מרקל והארי צילום:  Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

אימצה מבטא בריטי. מה יהיה? צילום:  Yui Mok – WPA Pool/Getty Images

לעומת זאת, מייגן שכחה מהר מהיכן הגיעה ואפילו אימצה מבטא בריטי מביך, אם להסתמך על הסרטונים המופצים ברשתות. היא נראית לחוצה, מוטרדת ואובר מודעת למצלמות. שום דבר בה אינו נראה טבעי או קליל. היא ממצמצת ללא הכרה, מחייכת כמו בובת שעווה ועונה לכל שאלה “יס”, “יס” מבלי להקשיב כנראה. נראה כי חיי המלוכה כבר נתנו את אותותיהם. כבר אחרי שאחרון פתיתי הקונפטי יצנח לקרקע, ואחרי טבילות האש הטקסיות של איך להתלבש, איך להחזיק נכון את הקלאץ’, איך לשלב נכון את הרגליים ואיך ללחוץ ידיים, שלא לדבר על איך להחזיק את הראש עם כובע עטור סרטים ונוצות, אין ספק שאנחנו מקבלים מייגן די מבודדת בממלכה הבריטית. כמו נטע זר שצריך כל הזמן להוכיח את עצמו.

ההחלטה למקד את זרקור הפרסום על דוריה, אימה המאוד מאוזנת, היוגיסטית, של מייגן, היא החלטה אסטרטגית שלא אתפלא שהארמון קיבל והוציא לפועל בשיתוף פעולה מלא של המדיה. אבל גם אם מאד נלחץ על המכסה – סיר הלחץ המשפחתי של מייגן מבעבע ובמוקדם או במאוחר יתפרץ ויעמיד את מייגן אל מול רגעים יותר ויותר קשים. האם זה אומר שהארי קנה חתול בשק? או אולי זה אומר שמדובר בגיבורה שמצליחה לשנות את גורלה חרף כל הסיכויים להמשיך את הגורל הטראשי של המשפחה?ימים יגידו. עד אז, לא כל כך כיף.

רוצים לשמוע את מייגן מאמצת מבטא בריטי לחצו כאן

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה