הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 43

עוקבים: 7

החל ממרץ 2013

העם הבריטי נסער מכך שהנסיך הארי לא מוכן לחתום על הסכם ממון עם ארוסתו מייגן. צעד טיפשי? כנראה שכן אבל תודו שהאיש לפחות רומנטיקן ואופטימיסט, גם משהו בימינו

22/03/2018

העיתונות העולמית כמרקחה. הארי ומייגן לא חתמו הסכם ממון ואני שואלת – האם נגמרו הנושאים לכתוב עליהם?

רוצה לומר, האצילות מחייבת. מאז שמייגן הופיעה במכנסי ג’ינס קרועים וחולצה לבנה סטייל “התעוררתי ערומה אז לקחתי מה שמצאתי בארון של הארי ודחפתי קצת למכנסיים כי זה גדול עלי”, במשחקי האינוויקטוס, זרמו הרבה מים בתמזה. הבחורה  מתחילה להירגע ובעיקר לוותר על השאיפה להיות הילד שאומר ‘המלך הוא עירום’. היא הבינה שכדי להשתתף בתהלוכה, אסור לה.

אם היא חשבה, ולו לרגע, לעשות פרובוקציה ולהיות הראשונה שתייצר חדשות נונ סטופ, מה שבאמת קרה באופן די אינפלציוני מאז ועד הלום, אז אני מזהה מגמה של האטה עד עצירה מוחלטת.

לא סתם שלחנו את מייגן ל-finishing school שם לא רק מלמדים אותך איך מחזיקים את הקלאץ’ או מה גובה המכפלת המומלץ לנסיכה, כי אם איך באמת להיות משפחת מלוכה. ולהיות מלוכה פירושו להפסיק לייצר חדשות או יותר נכון – לנהל את החדשות לגבייך ולשלוט ביד רמה על מה שאת רוצה לשחרר למדיה. מדובר בסוג של אמנות האיפוק, שזה לא משהו שמייגן הביאה מהבית. כי בעניין הזה האמריקאים הם ההיפך הגמור מהבריטים. האמריקנים הם ‘אובר-סטים מנט’ והבריטים – ‘אנדר-סטייטמנט’.

מייגן והארי ביחד ברחוב צילום: Jack Hill - Pool/Getty Images

אז אם נחזור לנושא המאוד מאד משעמם שהעיתונות התנפלה עליו כמוצאת שלל רב, הלא הוא הסכם הממון או אי הסכם הממון, מדובר לעניות דעתי בתחילתו של גירוד נואש של שאריות מהצלחת.

נתוני הפתיחה ברורים: מייגן אמנם לא הייתה חסרת כל אבל הייתה לה תקופה שהיא חיפשה פרנסה בנרות ובמאמצי על תוך שימוש במרפקים, בלוגים ומחשוף נדיב שביקש צומי וכמובן תפקידים בהפקות. היא אמנם הגיעה לזוגיות עם הארי לאחר שכיכבה מספר לא מבוטל של עונות ב Suits וגרפה כמה מיליונים של דולרים לחשבון הבנק שלה. אבל אין להשוות את חשבונות הבנק של השניים. לה יש הון המסתכם במיליונים בודדים במקרה הטוב, הונו של הנסיך נאמד בכ-54 מיליון דולר.

ברור שהארי מגיע הרבה יותר מבוסס לחתונה, וכמובן מדובר לא בכסף שעמל למחייתו – אלא מתוקף היותו נסיך מבטן ומלידה. והשאר ידוע. דיאנה, אמו, הורישה לו סכומים גבוהים, הוא זכאי להטבות כאלו ואחרות מבית המלוכה וכל משפחת המלוכה יושבת ‘טוב’ על קרנות עתירות ממון, משתמשת למחייתה בנכסים וברהיטים שחלקם נחלת הציבור או המשפחה המורחבת, והעיקר, אם מחר בבוקר הארי מחפש סלון או חדר שינה, הוא לא צריך להיכנס לאיקאה או להשוות מחירים.

הארי ומייגן ביחד Chris Jackson/Getty Images

גם בלי להבין יותר מדי ברור שמדובר בא-סימטריה כלכלית בין בני הזוג והשאלה הנשאלת היא מה קורה אם הם לא עושים הסכם ממון וכן מתגרשים. במצב כזה מתברר שחלק מהקרנות הבריטיות שמפרנסות את הארי מוגנות מפני תביעות גירושין. בריטניה לא מקדשת ולא מעודדת הסכמי ממון למתחתנים ממשפחת המלוכה בעיקר מסיבות מסורתיות אבל היא מגנה עליהם בדרכים אחרות.

יש משהו מאד קר ולא רומנטי בהסכם ממון והוא מאפיין יותר נישואין תוצרת אמריקה מאשר אנגליה. הפגנת האהבה הקיצונית שהארי ומייגן מדגימים מול המצלמות בהחלט גובל בחוסר איפוק, אבל זה לא אומר שלא היו דברים מעולם. גם זוגות שנראו חסיני פרדה התגרשו ולעיתים בקולות נפץ רמים.

מאידך מתחיל להיות די ברור שלא לעשות הסכם ממון הוא לא בהכרח אקט תמים וחסר אחריות. הרגולציה שומרת על הארי שלא להתרושש במקרה של גירושין. אנחנו גם יודעים שהנסיך אוהבת להתאהב וזה לא מנע בעדו לחוות שברון לב כפול מיחסיו המתוקשרים הן לצ’לסי דייוי וכן לקרסידה בונאס. למרות שהממלכה וחלק מאתנו מחזיקים אצבעות להצלחת הנישואין של הארי ומייגן, בעיקר כי אנגליה צריכה סיפור אופטימי לאחר הברקסיט ועוד משברי טרור והגירה, אבל הכל יכול לקרות ואנחנו יכולים לישון בשקט כי הארי שלנו לא ייצא קרח גם אם יהיו גירושין, וגם אם מייגן תצא עשירה יותר מכפי שנכנסה לנישואין (וזה כנראה מה שיקרה).

מייגן שלנו לומדת להכיל, וזה כנראה אומר שלאט לאט נרעב למוות או שפשוט נצטרך להסתפק בפירורים שדובר הארמון והצלם המלכותי הפורמלי יספקו לנו בקמצנות.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה