הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 55

החל ממרץ 2013

הנסיך הג’ינג’י הבריטי היה פעם בחור סורר, כזה שעורר שערוריות ובילה במסיבות פרועות ועכשיו הוא נראה כמו הפודל של מייגן מרקל. איך ולמה זה קרה?

14/02/2018

הדרמה של מייגן והארי טרם פוצחה, היא רק הופכת יותר מרתקת. מי מהם עובר מטמורפוזה מטלטלת יותר ומה פשרה  – זו השאלה.

מגזין OK! הקדיש כתבה שלמה לעובדה שמייגן למעשה אילפה את הארי. בזכותה הצליח הארי להיפרד ולהיגמל מימיו הפרועים חסרי הרסן. עד לא מזמן התבוסס הארי בהפקרות, שיכרות ומעידות אשר פרנסו את הפפראצ’י השכם והערב. מעבר לנשים שחלפו כהרף עין בחייו, מסיבות בריכה אבסורדיות, תחפושת אחת בלתי נשכחת כהיטלר שתיחרט לעד בזיכרוננו, ותמונת העירום של הנסיך משנת 2012 שכיכבה על שער ה”סאן” בעקבות משחק “סטריפ ביליארד” שכפי הנראה אינו הצד החזק שלו.

הילד הרע של ארמון המלוכה סיכן את מותג הכתר ואיים להכתים אותו. הסברים סביב אבדן אמו בגיל צעיר לא הצליחו לטשטש את הנזק שנגרם לארמון בקינגהאם. מייגן שינתה את הארי בערך כפי שפרופסור היגנס שינה את אלייזה דוליטל ב”גברתי הנאווה” או “פיגמליון”. הארי הפך יותר ויותר מבוית ומייגן מתחילה להפוך לאייקון של סופר- נני בעלת מגע קסם. היא זו שהפכה פרא אדם לאיש משפחה שאוכל מכף ידה.

מייגן והארי וקייט צילום: Chris Jackson/Getty Images

מצד שני ובמקביל לאילוף הסורר, מתחוור הסיפור של מייגן המושווית לוואליס סימפסון, אמריקאית יפה וגרושה שמגיעה לבית המלוכה כבת זוגו של אדווארד השמיני (רק בזמן הלא נכון) ונישאת לו בשלהי שנות השלושים של המאה העשרים. בימים ההם היה בית המלוכה יותר נוקשה ושמרני והמלך נאלץ לנטוש את כס המלוכה לטובת הגרושה מארצות הברית, מחשש למשבר קונסטיטוציוני.

למרות שהארי אינו מלך ולמרות שבית המלוכה איבד את מעמדו הכוחני, ממלכה שלמה בוחנת את הזרה, הגרושה, המעורבת – תארים שלעולם לא ימושו ממנה – בעין חשדנית ובסקפטיות רבה. לצד היותה מאלפת האריות שהפכה את הנסיך מפרא ל”פַּפִּי”, היא בעצמה עוברת סדרת חינוך בבית ספר לנימוסים והליכות. זהו בית הספר המכונה “Finishing School” שאופייני רק לממלכות אירופיות, בית ספר שנועד להכין נערות לכניסתן לחברה או במלים פחות עדינות להיות “ראויות” למצוא בעל. שנות ה-60 הפמיניסטיות סימנו את צניחת מעמדו של בית ספר זה בעיקר בשל שינוי מעמדה של האשה בחברה.

בית ספר מיוחד זה שואב את השראתו מימי התהילה, בהם כל מניירה נבחנה בזכוכית מגדלת והפכה אישה מאריסטוקרטית לפשוטת עם בהרף עין. ב-2018 מייגן לומדת להיות “ראויה” למעמד. הלא היא אמנות הדיבור והנאום. במילים מאד מאד פשוטות – הארמון הפשיל שרווליו ופועל כמרקחה כדי להפוך את חתולת הרחוב הבלתי מהוקצעת בעליל לנסיכה עכשיו ומיד.

מייגן והארי צילום: Geoff Pugh - WPA Pool/Getty Images

החתונה של השניים מתקרבת אלינו בצעדי ענק ומלאכת השיוף והעידון מרובה. האם החתונה תתפוס את מייגן לא מוכנה או שהשחקנית תיכנס לתפקיד הנסיכה הבריטית? המתח לא היה מבייש בילד-אפ לקראת משחק גביע גורלי. למעשה, גם מייגן לכודה באפקט פיגמליון ואפשר לומר ששני בני הזוג עוברים טירונות כדי להיות זכאים להיקרא “בני מלוכה”. אנחנו, בקהל, נמשיך לעקוב בלי למצמץ ולחפש מעידות כמו גם להתפעם מהישגים.

זה לא קורה כל יום ובפעם הבאה שזה יקרה זה כבר יהיה פחות מפעים – בחורה מקליפורניה שנראית כמו כל ישראלית שגדלה בראשון לציון ששירתה בקריה, עשתה החלקה יפנית, נמרחת על החבר שלה ונכנסה למערבל מלוכה שלא משאיר שום אבן לא הפוכה – מסקרנת אותי יותר, ולו לרגע, מההיריון של קייט,  מתוצאות הסופר בול ואפילו מהתקדמות החקירה של ביבי (טוב, אולי הגזמתי).

אז במקום הסדרה Suits יש לנו ריאליטי משובח לנגד העיניים. אז מי אילף יותר את מי? מי הגיע עם אג’נדה? והאם האג’נדה הזו תנצח את הפרוטוקול או תפסיד לו? זאת ועוד, בפרקי ההמשך של “מייגן והארי”. לעת עתה עונה ראשונה אבל יהיו עוד, תהיו בטוחים. כותבת שורות אלו שוכבת כמו חוקר ציפורים, בשיחים, בשקט, עם משקפת, לראות כיצד תעצב סדרת החינוך את איך שמייגן תצא ממכונית, תלחץ ידיים ותחמוק ממבט ישיר עם המצלמות בהמשך חייה.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה