הבלוג של שיר

תשאלו את אמא של…

טיפים, המלצות, אטרקציות, מתכונים, פעילויות עם ילדים ועוד מניסיוני כאמא ל-2 בנות. עוד תוכלו למצוא בדף של תשאלו את אמא של בפייסבוק http://www.facebook.com/askmother

עדכונים:

פוסטים: 312

החל מאפריל 2012

אולימפיאדה של חיות בספארי רמת-גן בשילוב נבחרת הופ

01/07/2012

בחופשת הקיץ, כבכל חופשה, אני מחפשת פעילויות לבנות שלי. אני אוהבת לגוון עבורן את הבילויים, כדי שכולנו נהנה והן תטעמנה קצת מכל דבר. בכל בילוי עומדות בפניהן חוויות שונות ומידי פעם אנחנו מעלים זיכרונות מבילוי זה או אחר, או משווים לפעילות דומה אחרת שהיינו בה.

פעילות משפחתית חוויתית בסימן אולימפיאדה ושבירת שיאים

אני לא מכירה ילד שלא אוהב חיות. בכל שנה, אנחנו מבקרים בספארי או בגן חיות, בארץ או בחו”ל. השנה, הוזמנתי לביקור בספארי במסגרת פעילות חדשה, שהספארי העלה בשיתוף עם ערוץ הופ. קפצתי על המציאה, “ארזתי” את הבנות שלי ויצאנו לחוויה חדשה.

ומה בתוכנית ? ברוח האולמפיאדה שתפתח בלונדון ממש בקרוב, החליטו הספארי ברמת-גן בשילוב ערוץ הופ! לפתוח אולימפיאדה ושבירת שיאים לחיות הספארי. בכניסה לפארק קיבלנו את מפת הספארי ועליה סימון של 11 תחנות, שמסמנות את החיות, שמשתתפות באולימפיאדה ושורה של שאלות לגבי שיאים של החיות בספארי. לפני תחילת הסיור, התיישבנו על המחצלת וניסינו לגלות עבור כל שאלה, מי החיה המחזיקה בשיא. היו כמה שאלות, שהבחלט לא ידענו את התשובות לגביהן, למשל: מי מבין החיות שבספארי מחזיק בשיא של החיה המבוגרת ביותר או מיהי החיה הכי אקרובטית ?

אתם יכולים לטייל להנאתכם בין שבילי הפארק. אם הגעתם לתצוגה של חיה, שמשתתפת באולימפיאדה, תמצאו לידה שלט, שמציג מידע אודותיה ומזמין את הילדים לפעילות אקטיבית, שקשורה לשיא הפיזי והייחודי של אותה חיה. אנחנו ביקרנו את הקנגורו ואפילו זכינו לראות אותם אוכלים עלים, את הצבים היבשתיים, את קופי הסימאנג, את הנמרים האסיאתיים, את הדובים ואת הגורילה. כשהגענו לכלוב של הגורילות, הגיע יחד איתנו גם מנכ”ל הספארי לבקר אותה. מסתבר, שהגורילה השולט חושב, שהוא-הוא המנכ”ל של הספארי. מנכ”ל הספארי דפק על הזכוכית של הכלוב, כדי לקרוא לגורילה, שיבוא ונוכל לראות אותו מקרוב, אבל הגורילה רצה להראות לנו מי פה הבוס. הוא התרומם בכל כובד משקלו, דפק בחוזקה על הקיר וגרם לכולנו לזוז בבת אחת הצידה.

אז מה למדנו ממשחקי האולימפיאדה ? למדנו למשל שהקנגורו הוא שיאן הקפיצה לרוחק בספארי ויכול לעבור מרחק של 12 מטרים (אורך של אוטובוס). מחוץ לתחנה של הקנגורו, ישנו קו ולאורכו מסומנות מספר נקודות, שמייצגות מרחקי קפיצה של בעלי חיים שונים, שהאחרון שבהם הוא הקנגורו. הילדים מוזמנים לבחון את המרחק אליו הם יכולים להגיע בקפיצה. למדנו עוד שמשקלה של הגורילה מגיע ל-250 קילוגרם וכדי לנסות להבין את גודל המשקל, התנסינו בתחרות משיכת חבל אל מול ארגז גדול מלא בחול, השווה במשקלו למשקל של הגורילה ומשני צידיו מחוברים חבלים. מי ניצח בתחרות משיכת החבל ? ברור שהגורילה. הילדים התנסו בפעילויות נוספות, כמו : להתלות בין ענפים כמו קופי הסיאמנג, לטפס על עץ כמו נמר ועוד.

אם אתם מהסקרנים שבחבורה, אפשר גם לראות סרטונים מצחיקים ומידע נוסף על החיות המשתתפות באולימפיאדה באמצעות סריקה של ברקודים (QR), (בתחתית השלטים) באמצעות טלפונים חכמים.

האטרקציה של הביקור, היתה האכלת הדובים. כמובן, שלא אנחנו האכלנו אותם, אלא צוות של הספארי. ומה אוכלים הדובים ביום קיץ חם ? הפרווה של הדובים מאוד מחממת בקיץ אז צוות המטפלים של הספארי המציאו עבורם את ה”ארטידג”, שילוב המילים ארטיק ודג. בדליים גדולים מכינים תערובת ארטיק מיוחדת הכוללת קצת מיץ פטל, שילוב של ירקות, פירות ודגים. את הדליים שמים במקפיא ליומיים. זורקים את ה”ארטידג” למים והדובים מלקקים ומתלקקים.

"ארטידג"= ארטיק + דג

בהמשך הסיור קיבלנו סיור מודרך בשטחים הפתוחים של הספארי, תוך כדי נסיעה ברכבת הפתוחה. היה מרתק ומיוחד.

הידעת ? 10 עובדות שלמדתי היום על בעלי-חיים

1. איך קוראים לבן של הזברה ? סיח – בדיוק כמו לבן של הסוסה, כיוון שהם שייכים לאותה משפחה.

2. איך הסייח של הזברה מזהה את אמא שלו ? הוא לומד להכיר את מבנה הפסים שעל הישבן שלה. לכל זברה יש מבנה פסים שונה.

3. איך הזברה מזהה את הסיח שלה ? לפי הריח שלו.

4. איך הקרנפים מתקשרים אחד עם השני ? איך הם מעבירים הודעות זה לזה ? הקרנף שרוצה להודיע הודעה מטיל את גלליו בשטחי החול של הספארי והקרנף או הקרנפית שההודעה יועדה לו, מגיע למקום, מוחק את ההודעה, כלומר רומס אותה ברגליו ומשאיר הודעה חדשה.

5. איך מבחינים בין קרנף לקרנפית ? לקרנף יש קרן קצרה ועבה ואילו לקרנפית יש קרן ארוכה ודקה. ומה הסיבה ? הקרנפית מגדלת את ילדיה לבד והקרן משמשת אותה להגנה על ילדיה.

6. מהי מידת הנעליים של הקנגורו ? בערך 60 – בהשוואה למידת נעליים של בני אדם.

7. מדוע לקנגורו יש זנב ארוך ? הוא נעזר בו לשיווי משקל, כך שהוא יכול להשען עליו בזמן שהוא אוכל.

8. האם לכל קנגורו יש כיס ? לא – רק לנקבות.

9. למה הפלמינגו רוקד כל הזמן במים ? באמצעות הריקוד הוא מעלה אל פני המים את כל הסרטנים ושאר החיות שבקרקעית המים, אותם הוא יכול לאכול.

10. כמה זמן יכול היפופוטם להיות מתחת למים בלי לקחת אוויר ? 8 דקות.

בסיום המסלול קיבל כל ילד מדליית השתתפות של “נבחרת הופ! בספארי” ואפילו הצטלם במקום הראשון בפודיום המנצחים עם דמויות הופ. מדליה כזו מובטחת לכל ילד, שיגיע לספארי במהלך חודשי הקיץ.

מה, איפה, מתי וכמה ?

נבחרת הופ! בספארי במהלך חודשי הקיץ והחגים, החל מה-1 ביולי עד ה-10 באוקטובר 2012

ימים ושעות פתיחה : כל ימות השבוע כולל שבת

בחודש יולי : בין השעות 09:00-17:00, ביום שישי עד 14:00

בחודש אוגוסט : בין השעות 09:00-17:30

שעות הפעילות מתקצרות בחודשים ספטמבר – אוקטובר (ניתן להשאר שעתיים לאחר סגירת הקופות)

מחיר כניסה רגיל לספארי : 59 ש”ח לילד מגיל שנתיים

טיפים לביקור בספארי

1. ביקור של חצי יום לפחות – הביקור בספארי אינו זול ולכן מומלץ לתכנן לפחות חצי יום פעילות בספארי.

2. אוכל ושתיה – רצוי לקחת איתכם צידה לדרך (סנדוויצ’ים, פירות ושתיה). ברחבי הספארי יש מספר פינות דשא, שתוכלו לעשות בהן הפסקה קלה להתרעננות. אם תקחו אתכם צידה, תמנעו מהוצאה כספית נוספת על מזון ומשקה.

3. כניסה חינם – אם תמהרו להיות בין 100 הנרשמים הראשונים באתר האינטרנט של הופ לנבחרת הופ! בספארי, תוכלו לזכות בזוג כרטיסי כניסה חינם.

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים

עוד מהבלוג של שיר

תצוגה מקדימה

שְבוּמוּלֶדֶת עם עוגת גלידה מטריפה בקלי קלות

איזה כיף להיות ילדים אצלנו במשפחה. כל יום הולדת חוגגים בכמה אירועים : כשהיו קטנות, בגן והיום - בביה"ס, לחברים ולמשפחה. אצלנו יום ההולדת הפך לשְבוּמוּלֶדֶת. השנה יום ההולדת של הקטנה יצא ביום חמישי, אז החלטתי על הפנינג סוף...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אלומיניום 2.0

. יצאנו לבילוי משפחתי במוזיאון תל אביב, לבכורה של המופע החדש - אלומיניום 2.0. מופע מהפנט, מרשים ומיוחד, שלא רואים כל יום ומשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והומור. המופע כולו בנוי...

תצוגה מקדימה

רמלה שלא הכרנו - 10 המקומות הכי שווים בסיור ברמלה לכל המשפחה

במרחק של 25 דקות נסיעה מתל אביב ו-45 דקות נסיעה מירושלים נמצאת העיר רמלה, שנבנתה במאה ה-8 בידי מוסלמים. אנחנו תמיד מחפשים מקומות מעניינים, מיוחדים ומרתקים לבקר בהם עם הילדים. מעולם לא חשבתי על רמלה כמקום שעונה על ההגדרה, עד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה