הבלוג של שיר

תשאלו את אמא של…

טיפים, המלצות, אטרקציות, מתכונים, פעילויות עם ילדים ועוד מניסיוני כאמא ל-2 בנות. עוד תוכלו למצוא בדף של תשאלו את אמא של בפייסבוק http://www.facebook.com/askmother

עדכונים:

פוסטים: 314

החל מאפריל 2012

בחזרה אל עידן הדינוזאורים : סרט טבע פרה-היסטורי, מצוייר בטכניקה מיוחדת ובתלת מימד

16/12/2013

לפני שנתיים כשנסענו עם הבנות ללונדון ביקרנו בתערוכת הדינוזאורים במוזיאון הטבע. זו היתה חוויה יוצאת דופן. כל המיצגים היו בגודל אמיתי, ראינו את השלדים של הדינוזאורים בגודל טבעי, למדנו על סוגים שונים של דינוזאורים בדרך היתולית ומיוחדת, עלינו לקומה 2 כדי שנוכל לראות את הדינוזאורים עין בעין כשאנחנו בגובה שלהם ועל הדרך הבנו מה יחסי הגבהים בין האדם ובין הדינוזאורים השונים, ראינו T-rax בגודל טבעי זז ומשמיע קולות. היה ממש מרתק.

אם אתם חובבים טבע ומעניין אתכם ללמוד על הדינוזאורים בלי לנסוע ללונדון, מה דעתכם על חוויה תלת מימדית בעולמם של הדינוזאורים, כשאתם יושבים על כסא בקולנוע ומרכיבים משקפי תלת מימד ?

הלכנו עם הבנות לסרט “ללכת בין דינוזאורים – תלת מימד”, שהחזיר אותנו 70 מיליון שנה אחורה אל אלסקה, לתקופה שבה חיו דינוזאורים. למרות שהסרט מצוייר, לא חווינו סרט מצוייר, אלא שיעור היסטורי, שמועבר בצורה היתולית דרך עיניו של פאצ’י, דינוזאור מסוג פכיריינוזאורוס, החל מרגע בקיעתו מהביצה ועד שהפך לדינוזאור בוגר.

פאצ’י מנסה להוביל מהרגע שנולד, אבל נרמס ע”י אחיו הבוגר סקאולר ושאר אחיו ואחיותיו התחרותיים. תוך זמן קצר הוא נאלץ ללמוד לשרוד בעולם הפראי של הדינוזאורים ושאר הטורפים, אחרי שחזה במותו של אביו, שהגן על העדר. אבא של פאצ’י היה מנהיג העדר ועם מותו השליטה עוברת אל המתחרה שלו. פאצ’י נאלץ לקבל את מרותו וממשיך לנדוד איתו ועם שאר העדר צפונה או דרומה לפי עונות השנה.

במהלך הנדידה למדנו להכיר סוגים שונים של דינוזאורים, שמותיהם, כיצד שמרו על הטריטוריה שלהם, מה הם אוהבים לאכול – בשר, צמחים או גם וגם. הדמויות בסרט משתלבות בנופים אמיתיים וטבעיים של יערות, מפלים וטבע אינסופי.

כמו בכל סיפור, גם כאן יש סיפור אהבה בין פאצ’י ובין ג’וניפר. האהבה מלווה אותם מאז שהיו קטנים, בלי להפגין את דבר אהבתם זה כלפי זה, אבל בכל פעם שקורה משהו לאחד מהם, השני דואג לו. המצב השתנה כשסקאולר שהגיע לבגרות, נלחם במנהיג העדר וניצח אותו וכך קיבל את מנהיגות העדר. אז הוא אילץ את ג’וניפר לאהוב אותו, ללכת אחריו ולנטוש את פאצ’י.

מה יעשה פאצ’י ? האם ישאר מאחור ? האם עזב את העדר או שהוא יצליח בדרכו המיוחדת לזכות במנהיגות על העדר ובליבה של ג’וניפר ?

סקרנים ? תוכלו להנות מהסיפור, מהטבע ומשיעור פרה-היסטורי בבית הקולנוע החל מה-19.12.13

הבנות ואני נהננו, אבל בעלי שציפה לסרט ולא לשיעור היסטוריה יצא מאוכזב. אם אתם אוהבים ללמוד על הטבע, תהנו מהסרט, אבל אם אתם רוצים להנות מסרט מצוייר, כדאי שתבחרו בסרטים מצויירים אחרים.

עוד מהבלוג של שיר

תצוגה מקדימה

שְבוּמוּלֶדֶת עם עוגת גלידה מטריפה בקלי קלות

איזה כיף להיות ילדים אצלנו במשפחה. כל יום הולדת חוגגים בכמה אירועים : כשהיו קטנות, בגן והיום - בביה"ס, לחברים ולמשפחה. אצלנו יום ההולדת הפך לשְבוּמוּלֶדֶת. השנה יום ההולדת של הקטנה יצא ביום חמישי, אז החלטתי על הפנינג סוף...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אלומיניום 2.0

. יצאנו לבילוי משפחתי במוזיאון תל אביב, לבכורה של המופע החדש - אלומיניום 2.0. מופע מהפנט, מרשים ומיוחד, שלא רואים כל יום ומשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והומור. המופע כולו בנוי...

תצוגה מקדימה

רמלה שלא הכרנו - 10 המקומות הכי שווים בסיור ברמלה לכל המשפחה

במרחק של 25 דקות נסיעה מתל אביב ו-45 דקות נסיעה מירושלים נמצאת העיר רמלה, שנבנתה במאה ה-8 בידי מוסלמים. אנחנו תמיד מחפשים מקומות מעניינים, מיוחדים ומרתקים לבקר בהם עם הילדים. מעולם לא חשבתי על רמלה כמקום שעונה על ההגדרה, עד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה