הבלוג של שיר

תשאלו את אמא של…

טיפים, המלצות, אטרקציות, מתכונים, פעילויות עם ילדים ועוד מניסיוני כאמא ל-2 בנות. עוד תוכלו למצוא בדף של תשאלו את אמא של בפייסבוק http://www.facebook.com/askmother

עדכונים:

פוסטים: 314

החל מאפריל 2012

מה עושים כשהילדים חולים ? משאירים אותם להבריא בבית

22/12/2013

לפני חנוכה העלתה אמא באחת מקבוצת הפייסבוק סטטוס עם בקשת התייעצות. הבת שלה קמה באותו בוקר עם חום ויש בגן מסיבת חנוכה. האם ללכת עם הבת שלה למסיבה או לוותר עליה. ההתלבטות נבעה מהציפיה של הילדה לקראת המסיבה והיא לא רצתה לאכזב אותה. היא אפילו העלתה את הרעיון, שהחום נובע מהתרגשות לקראת המסיבה.

לי היה ברור, שלא לוקחים ילד חולה לגן. נקודה. זו גם היתה התגובה שלי לסטטוס, אבל נדהמתי לגלות, שאני כמעט בודדה במערכה. לעומתי המון אמהות צידדו באמא וחיזקו אותה, שכנראה החום נובע מהתרגשות וגם אם לא, בסה”כ מדובר באירוע קצר, אז שתתן לילדה אקמולי, תוריד לה את החום ותגרום לילדה אושר.

בהתחלה לא התכוונתי להגיב, אבל ככל שהתרבו התגובות ללכת למסיבה, כעסתי יותר. מוזר לכעוס ולהתעצבן מסטטוס, הרי הבנות שלי לא נמצאות בגן הזה ואין חשש, שידבקו, אבל המגמה הרגיזה אותי, השאננות וחוסר האכפתיות של ההורים מהסביבה.

גם אנחנו המבוגרים, כשאנחנו חולים ועם חום, אנחנו במצב סמרטוטי, רוצים את המיטה, לשכב, לשתות משהו חם ובטח שלא לרקוד ולשיר. נכון, גם כשהבנות שלי היו קטנות וחולות עם חום, אחרי אקמולי היה נראה שהן קיבלו זריקת מרץ, אבל לא שלחתי אותן לגן חולות וגם היום אני לא שולחת אותן חולות לבית הספר, כי הרי לא מדובר רק בהורדת חום, אלא בהמצאות חיידקים ובחשש להדבקה.

נדהמתי לקרוא שהאמהות מחזקות אותה ואומרות, שאין לה מה לחשוש מהדבקה, כי הילדה הרי תהיה צמודה אליה וגם מדובר בפעילות קצרה, אז אין חשש שהחיידקים יתפזרו בחדר. באמת ? החיידקים לא מתפזרים בחלל האוויר ? החיידקים מכירים את התיאוריה של האמהות ? בדרך כלל צפוף במסיבות בגן או בבית ספר. כל ההורים מגיעים ולפעמים מצטרפים אחים קטנים ואולי סבא/סבתא. חלל חם הוא מצע מעולה להתרבות חיידקים, אז הרעיון להביא ילד חולה, פשוט רעיון גרוע.

ואם הילדה תהיה צמודה לאמא (כי היא לא מרגישה טוב), אז זה רק מחזק את העובדה, שילד חולה זקוק למקום נוח, שיוכל לשכב ולהתפנק וממש לא צריך לבוא למסיבה. נכון היא התאמנה יותר מחודש ימים למסיבה, אבל מחלות אנחנו אף פעם לא רוצים ובטח לא מתכננים מתי יבואו. קורה. אפשר לדבר עם הגננת ולמצוא פתרון, שיגרום לילדה אושר, אבל יבטיח לה החלמה מהירה ועל הדרך למנוע מחלות מחבריה לגן ומבני משפחותיהם.

כשהעליתי את הטענה הזו בדיון שהתנהל, אמרו האמהות שלפעמים צריך לעגל פינות. העיקר שהילדה תהיה מאושרת. באמת ? להדביק עוד ילדים נקרא לעגל פינות ? כבר ראיתי אמא שמביאה לגן ילד עם דלקת עיניים ורצה מהר החוצה בטענה שהיא ממהרת לעבודה, העיקר שהגננת לא תשלח אותו הביתה. אז הוא ישפשף את העין המודלקת ואח”כ יגע בצעצוע ויכניס לפה והחבר שלידו ישחק בדיוק באותו משחק. אז מה ? ומה עם ילדים שהגיעו לגן עם שלשול או הקיאו כמה פעמים ? כנראה הוא אכל משהו לא טוב בבוקר. זה יעבור. כבר קרה אצלנו בכיתה. בהמשך היום הילדה הקיאה בכיתה, על השולחן ליד כל החברים. לאף אחד זה לא היה נעים.

נכון. לא פשוט לבטל פגישות, לדחות דיונים ולהפסיד ימי עבודה. יש לא מעט בוסים שאין להם טיפת סבלנות וסובלנות כלפי הורים לילדים חולים, אבל קודם כל מדובר בילדים שלכם. תנו להם את הפינה שלהם, שיוכלו לשים ראש, לשתות תה חם והכי חשוב – להבריא מהר. סביר להניח שאם אחד הילדים שלכם חולה, אתם משתדלים להפריד בינו ובין שאר האחים, כדי שלא ידבק ויהיה חולה, אז למה זה לא ברור כשמדובר על ילדים בגן או בכיתה ? האם אתם שולחים את הילדים לבית של חבר שיש שם ילד חולה ? אני לא. מעדיפה להזמין אליי או לשנות תוכניות, אבל לא נכנסת אל גוב החיידקים. גם אם זה לא נוח לנו וגם אם צריך לשנות תוכניות ברגע האחרון, התחשבות בחברים ובסביבה תועיל לכולנו ואולי ככה נצליח להמנע ממחלות.

אז בפעם הבאה שהילדים חולים (בתקווה שלא יקרה), תחשבו רגע לפני שאתם שולחים אותם לגן או לבית הספר. חורף בריא לכולם !

עוד מהבלוג של שיר

Thumbnail

שְבוּמוּלֶדֶת עם עוגת גלידה מטריפה בקלי קלות

איזה כיף להיות ילדים אצלנו במשפחה. כל יום הולדת חוגגים בכמה אירועים : כשהיו קטנות, בגן והיום - בביה"ס, לחברים ולמשפחה. אצלנו יום ההולדת הפך לשְבוּמוּלֶדֶת. השנה יום ההולדת של הקטנה יצא ביום חמישי, אז החלטתי על הפנינג סוף...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

אלומיניום 2.0

. יצאנו לבילוי משפחתי במוזיאון תל אביב, לבכורה של המופע החדש - אלומיניום 2.0. מופע מהפנט, מרשים ומיוחד, שלא רואים כל יום ומשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והומור. המופע כולו בנוי...

Thumbnail

רמלה שלא הכרנו - 10 המקומות הכי שווים בסיור ברמלה לכל המשפחה

במרחק של 25 דקות נסיעה מתל אביב ו-45 דקות נסיעה מירושלים נמצאת העיר רמלה, שנבנתה במאה ה-8 בידי מוסלמים. אנחנו תמיד מחפשים מקומות מעניינים, מיוחדים ומרתקים לבקר בהם עם הילדים. מעולם לא חשבתי על רמלה כמקום שעונה על ההגדרה, עד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים