הבלוג של שיר

תשאלו את אמא של…

טיפים, המלצות, אטרקציות, מתכונים, פעילויות עם ילדים ועוד מניסיוני כאמא ל-2 בנות. עוד תוכלו למצוא בדף של תשאלו את אמא של בפייסבוק http://www.facebook.com/askmother

עדכונים:

פוסטים: 314

החל מאפריל 2012

הילדים בחרו לשחק במחשב ? תציעו להם אתרים שמשלבים משחק עם למידה וידע

16/06/2013

החופש הגדול בפתח וגם אם הילדים בקייטנות או במסגרות אחרות, סביר להניח שהם יבלו גם הרבה שעות בבית. אפשר למצוא מגוון עיסוקים בבית וביניהם לשחק במחשב (בסוף הפוסט תמצאו רעיונות נוספים). רגע לפני שאתם מרימים גבה, מבדיקה שעשיתי מצאתי שהבחירה במשחקי מחשב יכולה להיות פתרון שמשלב משחקים, הנאה ואפילו לימוד.

לקראת הקיץ, בחנתי עם הבת שלי כמה אתרים. נכון, שכדי להנות מרובם, תצטרכו לעשות מנוי, אבל בסה”כ מדובר בהוצאה קטנה של כ-20 ש”ח לחודש, השווה לקניה של 2-3 ארטיקים, אבל יש להם יתרון גדול : אין שם פרסומות והם סגורים, כך שאין חשש, שהילדים יגלשו לאתרים אחרים.

אתרי משחקים לימודיים וחינוכיים לילדים

1. הסוד של מיה – מתאים לילדים בגילאי 3-7 (בחלק מהמשחקים יהנו גם גילאי 8-9). הבת שלי נהנתה להצטרף אל הדמויות הנאיביות והמצויירות של מיה וחבריה ומצאה עניין רב באתר. היא עברה מאזור לאזור וממשחק למשחק בקלות (הדמויות מדבבות את הפעילות באתר ואת הוראות המשחקים), בדקה כל משחק ועל פניה התפרש חיוך של אושר. היא אפילו הזמינה את סבא שלה לשבת לידה בזמן שהיא משחקת ושמעתי אותם מנהלים דיאלוג על הדמויות.

תוך כדי משחק הילדים גם לומדים וגם מחזקים הרבה מיומנויות ב : אותיות וצלילים, תרגילי חשבון, אותיות ומילים בסיסיות באנגלית, מוסיקה, סיפורי התנ”ך. יש באתר אזור של לונה-פארק, ששם יש משחקים בשביל הכיף וגם אזור של יצירה. הילדים אפילו יכולים לשלוח את היצירות שלהם לבני משפחה או לחברים במייל וגם להדפיס את היצירות. התכנים באתר מתאימים לתוכנית הלימודים של משרד החינוך. אם יש לכם ילד שעולה לכיתה א, זו יכולה להיות בשבילו הכנה מצויינת לכיתה א’.

השימוש באתר אפשרי רק באמצעות מחשב. חלק מהתכנים פתוחים לקהל הרחב וחלק – רק לבעלי מנוי.

עלויות : מנוי שנתי – 249 ש”ח, מנוי חודשי – 29 ש”ח. מידי פעם אפשר למצוא מנוי מוזל באתרי הקופונים.

2. האי של אלפי – מתאים לילדים בגילאי 3-8. גם כאן הבת שלי מאוד נהנתה מהדמויות הנאיביות וקיבלה הסבר מדובב בכל פעם, שהעכבר נגע בציור או כשבחרה במשחק. המשחקים מלווים בסיפור, כך שהילד הופך להיות דמות בסיפור, שעוזרת לשאר הדמויות לבצע את המשימה שלהם.

המשחקים והפעילויות באתר הם בתחומים של : אותיות א-ב, אותיות A-B-C, ספרות, צורות גיאומטריות, יחסים מרחביים, מושגי זמן, מוסיקה, סיפורים, יצירה ומשחקים.

השימוש באתר מחייב רכישת מנוי. כדי להתרשם מהפעילויות באתר, אפשר לקבל שבוע מנוי חינם דרך דף הפייסבוק של האתר. אפשר להוסיף תחת אותו מנוי עד 3 ילדים למשפחה. כל ילד מקבל סיסמא נפרדת, מגדירים את גיל הילד, כך שלכל אחד מהילדים יפתחו משחקים המתאימים לגילו. במידה והילד משחק באתר רק בתכנים מסויימים, אלפי יציע לו להשתמש בתכנים, שלא נגע בהם. השימוש באתר אפשרי רק במחשב הביתי.

עלויות : מנוי שנתי – 228 ש”ח, מנוי חצי שנתי – 129 ש”ח, מנוי תלת חודשי – 69 ש”ח

3. Poisson Rouge – אתר חינמי המתאים לילדים בגילאי 2-6. האתר אמנם לא דובר עברית, אבל אין צורך בידיעת השפה כדי לשחק בו. המעבר בין משחקים ופעילויות מאוד אינטואיטבי ומעודד התנסות ולחיצה על הדמויות. זו דרך מצויינת לילדים קטנים ללמוד להשתמש בעכבר. הגרפיקה באתר מדהימה ומאוד מזמינה לשחק. המשחקים מאוד כייפים ומאפשרים לילדים ללמוד לספור, לצייר, לנגן, לשמוע מוזיקה, להקליט את עצמם, להרכיב פאזלים, לשחק ועוד. הבנות שלי שיחקו רבות באתר הזה, בגיל הצעיר יחד איתנו ובהמשך לבד. מומלץ.

חלק מהמשחקים של האתר ניתן למצוא באפליקציות ב-ipad ובאנדרואיד.

4. בריינפופ – אתר המיועד לילדים בגילאי 6-13 ובנוי על סרטוני אנימציה, שמככבים בהם ילד ורובוט. הסרטונים בנויים כדו שיח בין הדמויות בתחומים שונים, כמו : מדעים, מתמטיקה, תרבות ובידור, תרופות, מוזיקה ואמנות. חלק מהתכנים מותאמים לתוכנית הלימודים של משרד החינוך וחלק להעשרה.

האתר מציע גם סביבת לימודים אנגלית, הבנויה גם היא על סרטוני אנימציה, שמככבים בהם ילד אחר ואותו רובוט. הסרטונים אינם מתורגמים ומיועדים ללימוד השפה האנגלית בסדר כרונולוגי של נושאים בחלוקה לרמות.

בסוף כל סרטון ישנו חידון עם 10 שאלות על מה שנלמד בסרטון (ניתן להגיע לחידון גם מבלי לצפות בסרטון). באזור של לימוד האנגלית, ישנו תרגול נוסף של חזרה על מילים, המאפשר לבטא את המילים נכון ולהשלים מילים במשפט.

אם לילדים ישנה שאלה בתחום כלשהו, הם מוזמנים לשלוח אותה במייל ואחד מנציגי האתר יחזור אליהם עם תשובה.

בכל תחום מוצגים חלק מהסרטונים בחינם, אבל אם רוצים להנות מכל המגוון, יש צורך במנוי. (מומלץ לבדוק עם בית הספר, האם רכש מנוי לתלמידים).

מנוי רגיל – מנוי שנתי (לא ניתן לבטל) – 220 ש”ח, מנוי חודשי (ניתן לביטול כשבוע לפני מועד החידוש) – 19.9 ש”ח לחודש.

מנוי משולב (האתר הרגיל והאתר ללימוד אנגלית) – מנוי שנתי (לא ניתן לבטל) – 299 ש”ח, מנוי חודשי (ניתן לביטול כשבוע לפני מועד החידוש) – 27.9 ש”ח לחודש.

5. אתר הופ ! – מתאים לילדים בגילאי 2-7. האתר מלווה את תוכניות הטלוויזיה לילדים בערוץ הופ ואת הדמויות שלהן. גם כאן בכל פעם, שהעכבר נוגע בציור או כשבוחרים במשחק, מקבלים הסבר מדובב והילדים עוזרים לדמויות לבצע את המשימה שלהם בהתאם לסיפור המלווה את המשחקים.

הרפתקהופ! אתר המנויים

המשחקים והפעילויות באתר הם בתחומים של : משחקים מוטוריים, משחקי חשיבה, משחקים לימודיים (אותיות א-ב, ספרות, צורות גיאומטריות, צבעים), מוסיקה, סיפורים, ומשחקים יצירתיים. הגלישה באתר אפשרית גם בטאבלט או בipad, אבל לא כל התכנים מותאמים (כל הקטגוריה של הוידיאו כן מותאמת).

חלק קטן מהמשחקים והפעילויות חינמיות, אך אם רוצים להנות ממבחר משחקים ופעילויות גדול בהרבה, צריך לרכוש מנוי באחד מהמסלולים : מנוי שנתי – 216 ש”ח, מנוי ל-3 חודשים – 72 ש”ח, מנוי חודשי מתחדש – 24 ש”ח.

פוסטים בנושא פעילויות עם ילדים בבית

קייטנת הורים ועוגיות מלוחות מפנקות

קייטנת הורים – חלק 2

והגדת לבנך : אפשר לבלות גם בבית – 10 רעיונות לפעילויות עם הילדים בבית

יוצאים לבלות עם הילדים בבית

עציץ מפרחי סול ורולדה מבצק פריך

עוד מהבלוג של שיר

תצוגה מקדימה

שְבוּמוּלֶדֶת עם עוגת גלידה מטריפה בקלי קלות

איזה כיף להיות ילדים אצלנו במשפחה. כל יום הולדת חוגגים בכמה אירועים : כשהיו קטנות, בגן והיום - בביה"ס, לחברים ולמשפחה. אצלנו יום ההולדת הפך לשְבוּמוּלֶדֶת. השנה יום ההולדת של הקטנה יצא ביום חמישי, אז החלטתי על הפנינג סוף...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אלומיניום 2.0

. יצאנו לבילוי משפחתי במוזיאון תל אביב, לבכורה של המופע החדש - אלומיניום 2.0. מופע מהפנט, מרשים ומיוחד, שלא רואים כל יום ומשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והומור. המופע כולו בנוי...

תצוגה מקדימה

רמלה שלא הכרנו - 10 המקומות הכי שווים בסיור ברמלה לכל המשפחה

במרחק של 25 דקות נסיעה מתל אביב ו-45 דקות נסיעה מירושלים נמצאת העיר רמלה, שנבנתה במאה ה-8 בידי מוסלמים. אנחנו תמיד מחפשים מקומות מעניינים, מיוחדים ומרתקים לבקר בהם עם הילדים. מעולם לא חשבתי על רמלה כמקום שעונה על ההגדרה, עד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה