הבלוג של שיר

תשאלו את אמא של…

טיפים, המלצות, אטרקציות, מתכונים, פעילויות עם ילדים ועוד מניסיוני כאמא ל-2 בנות. עוד תוכלו למצוא בדף של תשאלו את אמא של בפייסבוק http://www.facebook.com/askmother

עדכונים:

פוסטים: 314

החל מאפריל 2012

חמשת הדברים שנותנים לי תחושה של בית ואחד שממש מעצבן

12/04/2013

כשאני חושבת על מהי ישראליות, חלק מהאסוציאציות שעולות לי מתחברות עם משהו שלילי (חוצפה ישראלית, לא יודעים לעמוד בתור, קומבינות, קיטורים), אבל בפעם היחידה, שבה נאלצתי להיות בחו”ל בנסיעת עסקים ביום הזכרון וביום העצמאות היה לי קשה מאוד, התקשרתי הביתה ונחמץ לי הלב.

אבל הדבר, שיכול להוציא אותי מדעתי במדינה שלנו, שאין תודעת שירות. אנשים, שאמורים לתת שירות לצרכן, לא מבינים את משמעותה של המילה. לא מדובר במקרה חד-פעמי, אלא בתופעה שהיא דבר שבשגרה, עד כדי כך, שאם אני כבר מקבלת שירות טוב, אני מוצאת את עצמי כל-כך מודה, למרות שזה אמור להיות משהו הכי בסיסי וטרוויאלי.

אז בכל זאת, ישנם דברים, שנותנים לי תחושה של בית ב”ישראליות”.

5 דברים שאני אוהבת בישראליות

1. מוסיקה ישראלית

אני אוהבת לשמוע מוסיקה במגוון סגנונות כל הזמן. בבית, באוטו, תוך כדי שחיה, תוך כדי עבודה, גם כשאני ישנה. יש גם לא מעט זמרים לועזיים אהובים עליי, אבל אין כמו המוסיקה הישראלית והופעה בזאפה או באמפי בקיסריה של אחד מהזמרים האהובים עליי (ויש רבים כאלה) הם סוג של חגיגה בעבורי.

2. אוכל – קוטג’ תנובה

בל פעם שאני מטיילת בחו”ל, אוכלת מהתוצרת המקומית ונהנית מהטעמים, תמיד אני מוצאת את עצמי מתגעגעת לטעם של הקוטג’. ולא לסתם קוטג’, אלא לקוטג’ תנובה. אין כמו הטעם והמרקם שלו. זה הכי ישראלי בעייני. לא סתם הוא ייצג את המחאה החברתית.

3. עזרה לזולת ברגעי משבר

לא משנה כמה נקטר על המדינה, שהיא חרא ונתעסק בעצמנו, אבל כשיש משבר לאומי כמו עורף במלחמה, שריפה בכרמל או כשמתקרב חג ואנחנו חושבים על אלה, שאין להם אוכל על השולחן, אנחנו מתגייסים לעזור אחד לשני. לדוגמא, במבצע ענן התגייסו גם במערכת סלונה למבצע “ענן סוכר” – להמתיק את הרגעים ליושבים במקלטים בדרום.

4. שוק התקווה

אני אוהבת להסתובב בשווקים בארץ ובעולם, אבל כשאני מגיעה כל שבוע לשוק התקווה אני מרגישה בבית. זה לא רק בגלל שיש לי את הסוחרים הקבועים שלי, שמכירים אותי גם בשם ומכירים את הרגלי הקניה שלי, אלא דוקא בגלל הקריאות של הסוחרים, שלא תשמעו בשום מקום בעולם, כמו : אבטיח מתוק על הסכין, הכל ירד היום (הכוונה למחירים). תוסיפו לזה את השפע, הטריות, הטעם, הריחות וגם את המוזיקה.

5. ספונטיניות

אמנם אני מנהלת יומן פגישות למפגשי חברים, גם של הבת הקטנה שלי (הגדולה כבר עצמאית בשטח), מסיבות שונות, אבל רק בישראל או אצל ישראליים יכולים לקפוץ לחבר, להזמין את עצמם לחבר, לדפוק לשכן בדלת בלי הודעה מוקדמת.

יום עצמאות שמח !

עוד מהבלוג של שיר

Thumbnail

שְבוּמוּלֶדֶת עם עוגת גלידה מטריפה בקלי קלות

איזה כיף להיות ילדים אצלנו במשפחה. כל יום הולדת חוגגים בכמה אירועים : כשהיו קטנות, בגן והיום - בביה"ס, לחברים ולמשפחה. אצלנו יום ההולדת הפך לשְבוּמוּלֶדֶת. השנה יום ההולדת של הקטנה יצא ביום חמישי, אז החלטתי על הפנינג סוף...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

אלומיניום 2.0

. יצאנו לבילוי משפחתי במוזיאון תל אביב, לבכורה של המופע החדש - אלומיניום 2.0. מופע מהפנט, מרשים ומיוחד, שלא רואים כל יום ומשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה והומור. המופע כולו בנוי...

Thumbnail

רמלה שלא הכרנו - 10 המקומות הכי שווים בסיור ברמלה לכל המשפחה

במרחק של 25 דקות נסיעה מתל אביב ו-45 דקות נסיעה מירושלים נמצאת העיר רמלה, שנבנתה במאה ה-8 בידי מוסלמים. אנחנו תמיד מחפשים מקומות מעניינים, מיוחדים ומרתקים לבקר בהם עם הילדים. מעולם לא חשבתי על רמלה כמקום שעונה על ההגדרה, עד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים