הבלוג של אסיה שינה

אסיה שינה מטפלת ברפואה סינית

ברוכים הנמצאים, שמי אסיה ואני עוסקת ברפואה סינית בהנאה גדולה. אמא מאושרת לבניי היקרים. את ראשית דרכי התחלתי לפני 22 שנים במהלכן נחשפתי אל עולם הרפואה המערבית (הקונבנציונלית) בדרכים מבורכות. הייתי לחלק מאנשי מערך הרפואה... +עוד

ברוכים הנמצאים, שמי אסיה ואני עוסקת ברפואה סינית בהנאה גדולה. אמא מאושרת לבניי היקרים. את ראשית דרכי התחלתי לפני 22 שנים במהלכן נחשפתי אל עולם הרפואה המערבית (הקונבנציונלית) בדרכים מבורכות. הייתי לחלק מאנשי מערך הרפואה במד"א במשך כעשור. בעלת תואר ראשון במדעי החיים.מדריכת רפואת חירום. בזכות מקרים רפואיים רבים שנקרו בחיי באותה תקופה הבנתי שחייבת להימצא דרך שבה אוכל לשלב ידע נוסף, אחר. גישה המתבוננת על הגוף כעל מכלול חלקיו במערכת שקרויה גוף נפש. את לימודי הרפואה הסינית התחלתי לפני כ-17 וכיום אני מטפלת באמצעות דיקור וצמחי מרפא סיניים. כך נחשפתי אל עולמה המופלא של הרפואה הסינית - ומיד התאהבתי. אני שמחה להעביר לכם קוראים וקוראות יקרים את הידע הרב שצברתי במהלך השנים -ולו רק בשביל הרחבת הידע הפנימי, חידוד הקשב אל העצמי תוך שאיפה מתמדת לאיזון והיזון חוזר והבאת שקט, שלווה ושמחה אל כל חלקי המערכת.

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מדצמבר 2010

ברוב המקרים בהם ישנו מצג עכוז תופנה האם לביצוע ניתוח קיסרי. הסינים מציעים לנסות ולהפוך את העובר באמצעות דיקור פשוט. ב-50% מן המקרים ההיפוך יצליח ותתאפשר לידה רגילה.

02/02/2011

שבו לכם והתרווחו, נשמו נשימה עמוקה…
המסע המופלא מתחיל!
ביצית קטנה, יפה ועגולה,
נפגשת עם תא זרע חרוץ ונמרץ
לנס ההפריה.
ההתעברות החלה.
מסע זה, שקרוי בפי העם “הריון”,
יסתיים לרוב בלידה.

ההריון נמשך כ-40 שבועות מהווסת האחרונה ועד הלידה המיוחלת והוא נחלק לשלושה שלישים.
בשליש הראשון – נקלט העובר ונוצרות מערכות הגוף, בשליש השני – המערכות מתפתחות עד לשיאן ובשליש השלישי – מבשילות בין השאר הריאות והעובר דואג להשמין ולגדול בהנאה.

הסינים רכשו כבוד גדול לרפואת הנשים בכלל ולתקופת ההריון בפרט והם מבססים את הטיפולים שלהם בעזרת דיקור (אקופונקטורה), צמחי מרפא, תזונה וטיפולי מגע. לפני מאות שנים החלו הסינים לחקור ולטפל בכל הבעיות השכיחות שעולות בהריון וייחסו חשיבות רבה לכל חודש וחודש מתשעת חודשי היצירה.

במאמר שלפניכם נתמקד בעיקר בשליש האחרון של ההריון, במצב שבו התינוק (מסיבות רבות שאת חלקן נפרט בהמשך) אינו מתהפך ברחם אימו וראשו נותר כלפי מעלה בעוד עכוזו מטה מתבסס.

97% מהתינוקות יתבססו באגן במצג ראש עד השבועות 36-37 להריון. 3% הנותרים ישארו כשעכוזם מתבסס מטה. במצבים בהם התינוקות לא יתהפכו עד שבוע 38  - ינהגו ברפואה הקונבנציונלית לבצע ניתוח קיסרי מאחר והסיכוי להתהפכות בשלב זה הינו נמוך ולידה נרתיקית נתפסת כבעלת סיכונים רבים עבור התינוק. חשוב לי לציין שגישה זו הולכת ומשתנה בשנים האחרונות ברחבי העולם וכיום הנטייה היא לאפשר במצבים מסוימים, לידה נרתיקית גם במצג עכוז.

סיבות רבות יש למצגי עכוז ביניהן חולשה של שרירי רצפת אגן, רבוי מי שפיר, הריונות מרובים, שליה נמוכה, מבנה רחם וכו… אך הרשו לי להתמקד בסיבה נוספת – סיבה גופנית, נפשית רגשית.

אחד השלבים החשובים והמשמעותיים לטיפול מדוייק ונכון בקליניקה לרפואה סינית הינו השלב הראשון בו מגיע מטופל לאבחון. כך קורה, כאשר מגיעה אלי לקליניקה אישה בשלבי הריון מתקדמים כשתינוקה במצג עכוז ומבקשת שנבצע היפוך.

לאחר שאאסוף מידע אודות ההיסטוריה הרפואית שלה, מספר הריונותיה ולידותיה ואעמוד על קווים לאישיותה ותכניה הרגשיים – אדע כיצד ובאילו כלים לעזור ולטפל.

כיאה למערבולת ההרומונלית בהריון, רבים המקרים בהם האישה נמצאת במצבים של עומס רגשי, לרבות במקרה של מצג עכוז בו מתקיים בדרך כלל מצב של רגש לא פתור. לעיתים חווה האם עצב או אכזבה על הריון לא מתוכנן, תסכול על מין העובר, פחדים רבים וחרדות ממעמד הלידה, מוכנות הורית וכו’.

לאחר שאנו מבררות יחדיו, מעלות ומעבדות את אותן רגשות לא פתורים – פנויה האם לקבל רגשית ופיזית את הטיפול בצורה הנכונה ביותר עבורה. חשוב לי לציין שסיכויי הצלחת ההיפוך ברפואה הסינית הינם גבוהים אך עדיין ישנם כמה פרמטרים שאינם בהכרח תלויים או נשענים רק על ההיבטים הרגשיים, כגון תינוק שגדול מכדי להתהפך, כמות מי השפיר אל מול גודלו, מבנה הרחם ועוד.

תהליך ההיפוך מתבצע בעזרת דיקור וחימום של נקודה המצויה בקצה הבוהן החמישית ברגל על מרידיאן ‘שלפוחית השתן’ UR67. הסינים קוראים לנקודה zhi yin – “להגיע אל היין” – להגיע מטה, קרי להתהפך.

לפני מספר שבועות התקשרה אלי מיכל (שם בדוי), בקריאה לנסות ולהפוך את תינוקה החמישי והיא בתחילת שבוע 37 להריונה.

מיכל הגיעה לקליניקה מרוגשת ונסערת, מפוחדת מן האפשרות לניתוח קיסרי ומלאה בחששות. ביקשתי לדעת אודותיה ואודות לידותיה בעבר: מיכל שיתפה שזהו הריונה הרביעי ובבית ישנם ארבעה בנים שמחכים בציפיה רבה לתינוק. תאומים בכורים ועוד שני בנים נוספים – כולם נולדו בלידה נרתיקית, בריאים וגדולים. על אף אימהותה המושלמת ואהבתה הרבה לילדים התמונה היתה ברורה: מיכל חשה במידה מסוימת חוסר השלמה ואולי אפילו אכזבה שברחמה ישנו בן נוסף שיצטרף לחבורה.

יחד איתה פתחנו את אשר על ליבה ודיברנו על הכל: על הבנים בבית, על הכמיהה לבת, על המשפחה המתרחבת לאיטה ועל ה’תינוקי’ הקטן שמצוי ברחמה, כשראשו קרוב לליבה וידיו מושטות, כמו מנסות לחבקה ולזכות בקבלתה ואהבתה אליו.

מיכל, אשה רגישה חזקה ועוצמתית הבינה את כל המכלול. נשמה עמוק והכילה באהבה גדולה את התינוק הקסום שבתוך רחמה. פתחה זרועותיה וליבה והיתה מוכנה להפוך אותו בתוכה, ללדת אותו ולאהוב אותו אהבה עזה.

ביצעתי דיקור בשתי בהונות רגליה וחיממתי את הנקודה באמצעות מוקסה – סיגר העשוי מצמח הלענה. חימום נקודה זו מגביר את הפרשת הפרוסטגלנדינים והפרשת אסטרוגן מהשיליה. הללו מעודדים תנועות עובר ערות. הסינים טוענים שנקודה זו מסמלת את המעבר בין מרידיאן יאנג למרידיאן יין ובכך בעצם מאפשרת תנועה ממצב יאנג – בו הראש מצוי מעלה למצב יין בו הראש יהיה מטה.

לאחר הטיפול שנערך ביום שישי אחר הצהריים, שבה מיכל אל ביתה לנוח, להתחבר אל תינוקה ולצפות להיפוך המיוחל.

ביום ראשון הגיעה מיכל אל בית החולים לביקורת שאליה הוזמנה מבעוד מועד בעקבות מצג העכוז, שם אמורים היו להסביר לה על האפשרות האחרונה שעומדת בפניה, שהיא ביצוע היפוך חיצוני. הוסבר לה כי אם לא יצלח ההיפוך החיצוני תאלץ להשלים עם ניתוח קיסרי ולקבוע מועד לניתוח בהקדם מאחר ובהערכת המשקל שביצעו הרופאים – נצפה תינוק גדול ובריא.

מיכל ביקשה לעשות אולטראסאונד אחרון – לפני ביצוע ההיפוך החיצוני.

בשוכבה על מיטת הטיפולים כשג’ל מרוח על בטנה התחתונה ומכשיר האולטראסאונד מוצא דרכו לאתר את תינוקה - נכחה, יחד עם הצוות הרפואי כי ראשו של תינוקה מצוי מטה, במצג ראש מושלם!

בוכה משמחה ומרוגשת עזבה מיכל את בית החולים
להמשיך את הריונה בביתה החם, עם משפחתה האוהבת.

בשבוע 40, במועד הלידה המשוער ילדה מיכל את תינוקה במשקל 4.500 ק”ג,
בלידה רגילה בריאה ומושלמת!

לאם ולתינוק אהבה!

עוד מהבלוג של אסיה שינה

תצוגה מקדימה

תתרנות מלידה ויגון קודר

היא נכנסת אל הקליניקה בצעדים מבוישים... מלווה באמה האוהבת. נערה כבת 22, צנומה וקטנה כמו מבקשת שלא לתפוס הרבה מקום במרחב. כך הכרתי את שיר אשר הגיעה אלי על מנת לפתור, בין השאר, מגרנות...

תצוגה מקדימה

כאב מקלף - פסוריאזיס ברפואה הסינית

"אינני רוצה עוד לחיות – אמרה ברוגע והשלמה. אני מבקשת שזו תהיה הפעם האחרונה שתגיעו ליום הולדתי . בשנה הבאה כבר לא יהיה לכם למי לבוא " כך חוגגת מרים את יום הולדתה השמונים וארבע לצידה של אחותה הקטנה עליזה. עליזה בת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה