הבלוג של אסיה שינה

אסיה שינה מטפלת ברפואה סינית

ברוכים הנמצאים, שמי אסיה ואני עוסקת ברפואה סינית בהנאה גדולה. אמא מאושרת לבניי היקרים. את ראשית דרכי התחלתי לפני 22 שנים במהלכן נחשפתי אל עולם הרפואה המערבית (הקונבנציונלית) בדרכים מבורכות. הייתי לחלק מאנשי מערך הרפואה... +עוד

ברוכים הנמצאים, שמי אסיה ואני עוסקת ברפואה סינית בהנאה גדולה. אמא מאושרת לבניי היקרים. את ראשית דרכי התחלתי לפני 22 שנים במהלכן נחשפתי אל עולם הרפואה המערבית (הקונבנציונלית) בדרכים מבורכות. הייתי לחלק מאנשי מערך הרפואה במד"א במשך כעשור. בעלת תואר ראשון במדעי החיים.מדריכת רפואת חירום. בזכות מקרים רפואיים רבים שנקרו בחיי באותה תקופה הבנתי שחייבת להימצא דרך שבה אוכל לשלב ידע נוסף, אחר. גישה המתבוננת על הגוף כעל מכלול חלקיו במערכת שקרויה גוף נפש. את לימודי הרפואה הסינית התחלתי לפני כ-17 וכיום אני מטפלת באמצעות דיקור וצמחי מרפא סיניים. כך נחשפתי אל עולמה המופלא של הרפואה הסינית - ומיד התאהבתי. אני שמחה להעביר לכם קוראים וקוראות יקרים את הידע הרב שצברתי במהלך השנים -ולו רק בשביל הרחבת הידע הפנימי, חידוד הקשב אל העצמי תוך שאיפה מתמדת לאיזון והיזון חוזר והבאת שקט, שלווה ושמחה אל כל חלקי המערכת.

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מדצמבר 2010

כאב שובר את הלב. כעס פוגע בכבד,בציפורניי הגוף ובראייה. צער פוגע בריאות ובמערכת הנשימה העורית של הגוף. דאגה תכרסם ביכולת עיכול שינויים בחיים. פחד ימוטט את כוח החיים שלנו ויפגע בכליות, בשיער הראש, ובכל מערכת השלד. רפואה סינית בהתהוות.

12/06/2012

“אינני רוצה עוד לחיות – אמרה ברוגע והשלמה.

אני מבקשת שזו תהיה הפעם האחרונה שתגיעו ליום הולדתי .

בשנה הבאה כבר לא יהיה לכם למי לבוא ”

כך חוגגת מרים את יום הולדתה השמונים וארבע לצידה של אחותה הקטנה עליזה.

עליזה בת השבעים  ושמונה מתקשה לעכל את הבשורה, כאילו לא נושמת את מבוקשה של אחותה.

כעס ועצב תהומי עולים ומציפים כל תא ותא בגופה.

המון שנים הן ביחד, באחוות אחיות ששמורה רק להן. שבעים ושמונה שנים של היסטוריה משותפת ; החל בעליה מרומניה אל ארץ ישראל , אל תוך הקמת משפחה לכל אחת מהן וכלה בהחלפת מתכונים ושיחות שבועיות על הנכדים.

עליזה מצלצלת כל יום שלישי לשאול לשלומה של מרים , וזו מחזירה לה צלצול בימי שישי…כך במשך עשרות שנים

עד אותו היום בו גמלה החלטה בליבה של מרים – להיפרד.

כבר ביום המחרת מופיע לו נגע עור מכוער שנוגס בזרועה השמאלית, נוטע זרעו של כאב ושל כעס. כך במשך שלושה שבועות מגרדת עליזה את נגע העור שמתעקש להישאר בגופה. בוקר אחד מגיעה ההודעה ממנה חששה כל כך עליזה-מבוקשה של מרים התגשם.מרים נפטרה בביתה.

מרגע ההודעה אל תוך ימי השבעה האבלים על מות אחותה, מתכסה גופה של עליזה קשקשת נוראית! כל גופה מכף רגל ועד ראש מגרד, מתקלף, זועם, כועס, כואב עד אין להכיל-מתמרד בטרוניה לנוכח הפרידה.מתקשה לעכל ולנשום. ביום החמישי לשבעה מתאשפזת עליזה במצב קשה בבית החולים למשך שלושה שבועות, בהם מנסים הרופאים ללא הועיל ובכל הכלים העומדים לרשותם,לפתור את הבעיה שנוצרה ולהבין פשרה : מושחים משחות, נותנים תרופות אנטיביוטיות שונות, לוקחים ביופסיות מהעור למחקר. אף אחד לא יודע מה זה? מה תקף את עליזה? ובעיקר- איך פותרים את זה?! עליזה משתחררת מבית החולים ללא מענה.

בשלב זה ציפורני הידיים והרגליים מתחילות להיות צהובות ועבות, עור הגוף לא מפסיק להתקלף ולהשיל עצמו מעצמו. תהליך נשירה מערכתי מתחיל : שיער הראש, הריסים והגבות. הציפורניים בידיים וברגליים מתעבות ונופלות.העור נהיה מתוח ,אדום ובצקתי ללא יכולת גמישות. כל מערכת ההגנה של הגוף קורסת! הראייה מתדרדרת. עליזה לא יכולה ללכת,גם לא לשבת. שקיות ניילון עוטפות את כפות ידיה ורגליה המשוחות ללא הפסקה במשחות שומניות-שומרות עליהן שלא להתייבש ולהתקשות.

לעליזה קר. קר מאוד! ככה זה כשהלב נשבר!

זה מה שעיניי רואות כשעליזה מגיעה אלי אל הקליניקה. נעולה בנעלי בית ענקיות במידה 43 שיכילו את כפות רגליה הנפוחות , נתמכת על ידי בתה האוהבת ,צועדת בקושי. ללא יכולת לשבת, חסרת אונים, מבוהלת, מבקשת מוצא אחרון.

מסע בין 10 שבועות מתחיל.

תוך שיתוף פעולה דקדקני ומסור, במהלכו משנה עליזה לחלוטין את תזונתה, נוטלת צמחי מרפא סיניים ועוברת טיפולי דיקור.

הגוף מגיב מיד לשינוי ובתוך שלושה שבועות הולכת ונרקמת מגמת החלמה איטית ונכונה: העור מפסיק את לחימתו העיקשת ומקבל בהשלמה כואבת את הפרידה. וכך, פחות קילופים, הראייה הולכת ומשתפרת,הבצקת ברגליים פוחתת, שיער הראש מתחיל לגדול , כך גם הגבות והריסים. הקשקשת בנסיגה!  בשבוע הרביעי עליזה צועדת בכוחות עצמה אל הקליניקה במידת נעליים 37 ! כמעט ללא בצקת.

כעת נותר לנו רק לחזק את הגוף ולשמר את מגמת השיפור- וכך במשך שישה שבועות נוספים אנו מחזירות את גופה אל עצמה. את עצמה אל גופה. את נשימתה אל נשמתה.

עליזה היום מבינה את עוצמת הפגיעה של הגוף , את יכולתו לתרגם החוצה את אשר מרגיש וחווה.

ונותר כעת רק געגוע…

ניתנה לי הזכות לצלם את כל מהלך הטיפול למן היום הראשון ועד לסופו.

מוזמנים ללחוץ על הקישור לסרט: http://youtu.be/MLykNT7LaAQ

עוד מהבלוג של אסיה שינה

תצוגה מקדימה

היפוך עובר - נפלאות הרפואה הסינית

שבו לכם והתרווחו, נשמו נשימה עמוקה... המסע המופלא מתחיל! ביצית קטנה, יפה ועגולה, נפגשת עם תא זרע חרוץ ונמרץ לנס ההפריה. ההתעברות החלה. מסע זה, שקרוי בפי העם "הריון", יסתיים לרוב...

תצוגה מקדימה

תתרנות מלידה ויגון קודר

היא נכנסת אל הקליניקה בצעדים מבוישים... מלווה באמה האוהבת. נערה כבת 22, צנומה וקטנה כמו מבקשת שלא לתפוס הרבה מקום במרחב. כך הכרתי את שיר אשר הגיעה אלי על מנת לפתור, בין השאר, מגרנות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה