הבלוג של אסיה

אסיה

אסיה מפתחת שיטת "חדר כושר רוחני" לשדרוג החיים ממצב של אכזבה ותסכול, למימוש הפוטנציאל בליווי ליצירת חופש ושמחה. אחת מאבני היסוד של אסיה בכל שנות עבודתה בתחום זה, אבחון שורש בעיות, טיפול נקודתי המשחרר חסמים נפשיים... +עוד

אסיה מפתחת שיטת "חדר כושר רוחני" לשדרוג החיים ממצב של אכזבה ותסכול, למימוש הפוטנציאל בליווי ליצירת חופש ושמחה. אחת מאבני היסוד של אסיה בכל שנות עבודתה בתחום זה, אבחון שורש בעיות, טיפול נקודתי המשחרר חסמים נפשיים כשהדגש בשמירת איזון תוך נטרול מחלות ותופעות לוואי. פסיפס רחב של שיטות טיפול עומד לרשותה ובניהם: אבחון ע"פ חכמת הפרצוף והתמונה, תקשור, הילינג קבלי, פתרון חלומות ורפואת הרמב"ם. ה"אני מאמין" שלה בעבודתה הוא היחס האישי והאמיתי לכל אדם כשבעיניה כל אדם הוא עולם ומלואו.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מאפריל 2010

מתחים אלה שמתיישבים בצ’קרת הגרון והמצח הם הגורם העיקרי לטירוף ולאבסורדיות של המחשבות הרבות שחולפות בראשנו, ולשטויות שיוצאות מפינו ולפעמים איננו מבינים לפשר עצמנו ולמה שקורה לנו ואיתנו ושואלים את עצמנו מאיפה כל זה מגיע?

25/07/2011

המושג פה גדול מתקשר ישירות למי שלא יודע לסגור את הפה מבחינת דיבור, ואשר משתמש במילים שהמקלדת לא מעזה להקליד מרוב בושה לביטוי המילים. וגרון עמוק מתקשר ישירות לפנטזיות מיניות ושל פעלולי צילום למיניהם ומכירת אשליות ובריחה על כנפי הדמיון, אך לא בזה עסקינן כי אם במה שמסתתר מאחורי הפה ועוד לפניו הגרון בכבודו ובעצמו, ובמשמעות עומקו והשלכותיו ושעל פיו יישק דבר.

לא אחת נתקלים אנו בעצמנו ו\או אצל אחרים בשיעול טורדני וחיכוך בגרון או דלקת שמנפחת את השקדים וקשה לבלוע. שלא לדבר על זה שהקול נעלם לגמרי ואי אפשר לתקשר מלבד שפת ידיים או בכתיבה. כן, רק אז מעריכים את טיבה של התקשורת המילולית כמו כל דבר אחר שנעלם ומרגישים בחסרונו ומיד מגיעה התובנה וההבנה על הערך המוסף של מה שחסר עכשיו, ואיך לא הוערך כשהיה ברשותנו.

הגרון העמוק

שיעול, צרידות, דלקת ועוד הן בעיות גרון המעידות בדרך כלל על חוסר יכולת בביטוי עצמי ו\או דברים שרוצה האדם לומר, ולא יכול או פוחד לבטא אותם כמו כעס מודחק, יצירתיות חנוקה, חוסר יכולת לדבר בשם עצמו וסירוב להשתנות. תרופות ומרקחות למיניהן יוכלו להקל במידת מה, אך לא יטפלו בבעיה לחלוטין כל עוד לא נעשית עבודה על “האני”  שיביא לביטוי עצמי.

צ’קרת הגרון

הצ’קרה החמישית שצבעה כחול היא צ’קרת הגרון והיא מרכז התקשורת, ההשראה וההתבטאות האנושית. מרכז זה מעביר את האנרגיה שנכנסת דרך העין השלישית למרכז הלב. היא מספקת את היכולת להתבטא באופן מודע וברור, שדרכה אנו מבטאים צחוק, בכי, רגשות שמחה ואהבה. השיעור הראשון שלנו הוא לכבד את הביטוי העצמי שלנו. וכמו שחשוב שנדבר עם האחרים בכנות ושנביע את דעותינו, כך חשוב שנדבר בכנות עם עצמנו ללא הנחות, הסתרות ובריחות.

חוסר איזון בצ’קרת הגרון יבוא לידי ביטוי במקרים הבאים:

במצב של עודף - דלקת גרון, כחכוח, ליחה, עישון מוגזם, אוזניים, גמגום, הצטננות תכופה, יבלות של מיתרי הקול, נזלת, צרידות, בעיות חניכיים, שיניים ופעילות יתר של בלוטת התריס.

במצב של חוסר - תת פעילות של בלוטת התריס, דיכאונות, בעיות בגרון, כתפיים, דיבור איטי, אובדן קול, קול חלש, הססנות ופחד לדבר.

בפן הרגשי - יהירות, דיבור מהיר ולא ברור, תקשורת לא עקבית, חוסר אמינות, חמקן, שקרן, פטפטנות יתר, דרישת תשומת לב.

הצ’קרה אחראית מבחינה פיזית על מיתרי הקול, בלוטות הלימפה בצוואר, בלוטת התריס, אוזניים, אף, פה, לסת, שיניים, שרירי צוואר ועורף, צוואר נוקשה, תפוס.

הצ’קרה אחראית מבחינה רגשית על הביטוי העצמי, תקשורת עם הסביבה בע”פ ובכתב, התבטאות עצמית ועצמאית מבחינה פנימית וחיצונית, כוחה של מילה, זרימת רעיונות, יצירתיות, כושר הבחנה, הבעת אמת עצמאית, כוח רצון ואומץ.

צ’קרה חסומה
שרירי צוואר תפוסים וכואבים שיכולים להוות גירוי למיגרנות, דלקות גרון ואוזניים, הצטננות, בעיות בראיה ושמיעה, דפרסיה, היסטריה, בדידות, הלם, רכלנות, ציניות, קושי בהתבטאות. חוסר הקשבה לגוף ולצרכיו הטבעיים, חוסר איזון בין הרגש למחשבה. קושי לבטא את הרצון האמיתי מתוך פחד לדחייה, ובשל אותו קושי עלולים להפוך למרירים ולסבול מהתפרצויות רגשיות. חוסר בטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך וביקורתיות עצמית. הימנעות מלקיחת אחריות ורצון “לברוח” מלקיחת אחריות.

צ’קרה מאוזנת
ביטוי חופשי בקול רם וברור, תקשורת, יכולת קבלת החלטות, מודעות, יושר פנימי ויושר כלפי הזולת. הבעת רעיונות ומימושם, התמדה, אידיאלים, סבלנות, שקט נפשי. ביטוי מחשבות, רצונות, דעות וידע פנימי בצורה ברורה בכל תחום כמו לימודים, עבודה בחברה ובחיק המשפחה. כשישנו איזון הביטחון העצמי גובר, ולא יהיה חשש לחשוף חולשות בפני האחר. כמו כן כשצ’קרת הגרון פתוחה היא תגרום לחוש את שמחת הביטוי, והאדם ירגיש ביטחון ואמונה עמוקים מאחר והיא מחברת אותו עם האני העליון, אל מאגר הידע וההבנה האינסופיים.

הצ’קרה מבחינה רוחנית

אנו בני האדם במצבנו הטבעי יהיו הצ’קרות שלנו בדרך כלל סגורות לגמרי ו\או שמתפקדות באופן חלקי בלבד. האנרגיה הנפשית שאמורה לזרום ולהתעכל דרך מערכת הצ’קרות, איננה זורמת כראוי ולכן היא מצטברת בתוכנו בצורת מתחים. אנרגיה שמנסה לזרום מהעין השלישית למטה, נתקלת במחסום של הלב הסגור ונעצרת. זהו מצב נפוץ אצל מרבית הבריות, מכיוון שמרכז הלב סגור כמעט לגמרי והדבר דומה לסתימה בצנרת. אז המים עולים על גדותיהם ומציפים את הכיור יחד עם לכלוך שעולה וצף. בצורה דומה בהחלט, זה מה שקורה לאנרגיה שמנסה לזרום ונתקלת במתחים הרגשיים שסוגרים את הלב, והיא עולה בחזרה למרכז הגרון והמצח ביחד עם אותו לכלוך בצורת מתחים.

מתחים אלה שמתיישבים בצ’קרת הגרון והמצח הם הגורם העיקרי לטירוף ולאבסורדיות של המחשבות הרבות שחולפות בראשנו, ולשטויות שיוצאות מפינו ולפעמים איננו מבינים לפשר עצמנו ולמה שקורה לנו ואיתנו ושואלים את עצמנו מאיפה כל זה מגיע? ובכן התשובה לכך פשוטה, זוכרים את הסתימה בכיור?! אז זאת התוצאה לסתימה אנרגטית אצלנו בתוכנו, כן בתוך נשמתנו וגופנו אנו, וזאת התוצאה של האנרגיה שאיננה זורמת כראוי ושהופכת למתחים נפשיים שמרעילים את חיינו אט, אט ומביאה לחסימה בכל הערוצים, ואז שום דבר לא זז כמו ותקוע.

אבל חכו רק רגע, לא אבדה תקוותנו וישנה בשורה טובה והיא שאין זה מצבנו הטבעי, ולא זו איננה גזירת גורל וכן זה ניתן לשינוי חד משמעת! זה נכון שהשינוי דורש עבודה וקצת מאמץ, אבל זו עבודה ששכרה בצידה בעשרת מונים ואף יותר מכך. זאת עבודה פנימית שפותחת ומפלסת דרכי מעבר לאנרגיה שמפעילה את הצ’קרות לעבודה תקינה ובריאה יותר, נטולת סתימות וחסמים. והכלים להבאת הצ’קרות לפעולה תקינה קיימים ונמצאים אצל כל מאיתנו והם: נשימה, ריכוז, הכרת תודה.

הנשימה היא כלי שבאמצעותו ניתן לספוג לתוכנו אנרגיה קוסמית באמצעות נשימה מודעת.

ריכוז המחשבה הינו כלי בסיסי בעבודה רוחנית.  הריכוז יוצר שליטה ומשמעת במחשבות, המאפשר למקד את האנרגיה האדירה שבמחשבה ולהשתמש בה לפתיחת הצ’קרות ולחיזוקן.

הכרת תודה הינה תחושה בסיסית הפותחת את מרכז הלב. זו תחושה שאמורה ללוות את האדם, אך נדירה היא משום שהבריות אינם מפסיקים להתלונן ולבוא בטרוניות כלפי כל דבר כמעט. וזאת בשל גישתם לחיים על כל תוכנם כברורים ומובנים מאליהם, וחושבים הם שמגיע להם הכל. וזהו ביטוי חיצוני של שיעבוד פנימיותם למתח, לחץ, תסכול רגשי ועוד. וכדי להשתחרר מכך ולפתוח את הלב חייבים לחוש ולהרגיש באמת את הכרת התודה על כל מה שיש ושאין להם.

מדיטציה על צ’קרת הגרון יכולה להועיל על ידי חיזוק הכישורים המנטאליים והתקשורתיים, וכמו כן גם את יכולת ההקשבה. המדיטציה מסייעת עוד בהקשבה לקול הפנימי של האדם ולזולת, ומכאן מתחזקת גם את יכולת התקשור. כמו כן ענידת תליון מאבן קריסטל המתאימה לצ’קרת הגרון, יכולה להביא להקלה ושיפור על ידי חיזוק הצ’קרה בשל סגולות ותכונות האבן. אבני הקריסטל המתאימים לאיזון צ’קרת הגרון הם: אקווה אורה, דיומורטירייט, דנבורייט, קיאנייט, לאפיס לזולי, קרנליאן כחול, אגת.

כל הזכויות שמורות לאסיה ©

עוד מהבלוג של אסיה

Thumbnail

היש דבר כזה ברור ומובן?

שמתי לב כי כל מי שאיבד אדם אהוב, בן משפחה קרוב ולאובדן בכלל בלי יוצא מהכלל יש מכנה משותף והוא המשפט: "לו היה כאן עוד קצת הייתי מלטף אותו, מחבק ומנשק ואומר כמה אוהב\ת", ועוד מילים בזה הסגנון והנוסח. מה אנחנו הנמצאים בין חיים...

Thumbnail

חוכמת החיים וטיפשות בארץ התקיעות

אז מה אם קשה מוותרים? זהו מרימים ידיים שוברים את הכלים ולא משחקים? . . . נו באמת, זה היה אז בגן הילדים זוכרים? . . . עכשיו אלו הם החיים האמיתיים לכאורה, וזה כן בידנו אז בואו נרים את הכפפה, כל אחד בחייו שלו, ומספיק שיעשה שינוי...

Thumbnail

רבע שעה לפני הבית

מלאו להם חי שנים אך, עודם תינוקות טהורים. הם בעלי מראה מצ'ואיסט, גברברים, זרועות עם שרירים, בלורית שיער מסורקת לאחור ולבוש, שיא ההידור. מאחורי כל אותם בסמלי בגרות הם עדיין הבייבי של האימהות. זהו סיפורו של תינוק, ילד, נער,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים