הבלוג של אסיה

אסיה

אסיה מפתחת שיטת "חדר כושר רוחני" לשדרוג החיים ממצב של אכזבה ותסכול, למימוש הפוטנציאל בליווי ליצירת חופש ושמחה. אחת מאבני היסוד של אסיה בכל שנות עבודתה בתחום זה, אבחון שורש בעיות, טיפול נקודתי המשחרר חסמים נפשיים... +עוד

אסיה מפתחת שיטת "חדר כושר רוחני" לשדרוג החיים ממצב של אכזבה ותסכול, למימוש הפוטנציאל בליווי ליצירת חופש ושמחה. אחת מאבני היסוד של אסיה בכל שנות עבודתה בתחום זה, אבחון שורש בעיות, טיפול נקודתי המשחרר חסמים נפשיים כשהדגש בשמירת איזון תוך נטרול מחלות ותופעות לוואי. פסיפס רחב של שיטות טיפול עומד לרשותה ובניהם: אבחון ע"פ חכמת הפרצוף והתמונה, תקשור, הילינג קבלי, פתרון חלומות ורפואת הרמב"ם. ה"אני מאמין" שלה בעבודתה הוא היחס האישי והאמיתי לכל אדם כשבעיניה כל אדם הוא עולם ומלואו.

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מאפריל 2010

רק רגע חכו, תעצרו! אותה בחורה יפה איננה תמונה על הקיר, כי אם אדם חי ונושם עם רגשות, רצונות ויתרה מזאת, עם חיים.

24/03/2011

את יודעת שאת יפה? . . . מה באמת? כאילו לא שמתי לב, ולמה זה חשוב לומר ולהזכיר בקולי קולות ולהביך? . . .

טבע האדם בראש ובראשונה להסתכל על היופי. אך היופי החיצוני כל כך מטעה וזאת רואים ויודעים עם הזמן, ולא תמיד ישירות באותו רגע. כשרואים בחור או בחורה יפי מראה ישנה נטייה ישר להזיל ריר ולומר: וואוו, איזה חתיך או חתיכה כן זה בלשון העם כמו שאומרים.

העניין הוא שלא באמת מסתכלים פנימה מעבר ליופי החיצוני. האם חשבתם לרגע שמאחורי היופי הזה שמנצנץ בעיניים ישנו אדם? האם עלתה בדעתכם המחשבה שאותו אדם יפה יש לו חיים? ועוד חיים עם סיפור חיים כמו לכל אחד אחר? והאם נתתם דעתכם אולי שדווקא בגלל היופי שאחרים ישר מתרגמים והולכים איתו רחוק במחשבות יכול לגרום לבעיות ונזקים ואז חיי אותו אדם יפה עוברים עליות וירידות, מהמורות וסטיות מדרך המלך?

עצרו לרגע ותזכרו, שגם בחור ובחורה יפי מראה וזה עושה לכם משהו והראש רץ במחשבות דעו, כי בטרם “תתחילו” איתו\ה יש להם חיים וזה לא מתחיל ונגמר ביופי חיצוני בלבד. וגם תתפלאו שיופי בהחלט הולך עם אופי, ומי שיפה איננו חייב להיות טיפש וכן מדובר באדם יפה, משכיל וחכם ואולי אף גאון. יופי זה לא הכול, ולא תמיד זו מתנה מבורכת כי אם זו מתנה מסבכת והשיעור גדול. ולא כמו שחושבים שרק היופי פותח דלתות להצלחה, כי אם זה גם פותח דלתות לכישלון ולהידרדרות חיי אותו אדם יפה.

ישנו משפט שאומר: “אל תסתכל על הקנקן אלא במה שיש בו”, בני אדם נוהגים ישר להסתכל על כל דבר מבחינה חיצונית, מסתכלים על דברים ורוב הזמן שוללים בלי לדעת הרבה דברים ופרטים כמו למשל כשרואים בחורה ואם היא לא יפה אז היא סתם מכוערת שלא שווה מבט או כל מילה אחרת שהם יבחרו וימצאו באותו רגע. אבל אם היא בחורה יפה, אז מה?! . . . הראש ישר עובד שעות נוספות והדמיון רץ רחוק . . . רק רגע חכו, תעצרו! אותה בחורה יפה איננה תמונה על הקיר, כי אם אדם חי ונושם עם רגשות, רצונות ויתרה מזאת, עם חיים.  עם חיים שיש להתמודד איתם, ולא תמיד זה קל ופשוט כפי שזה נראה על פניו, אבל אלה הם החיים ואיתם יש להתמודד, להתגבר ולהצליח ויהי מה למרות הכול.

כך הוא טבעם של בני האדם להסתכל על החיצוניות, אוטומטי מסתכלים על היופי. בכלל לא מסתכלים על האדם ועל מה שיש בתוכו, על תכונותיו שלו ואופיו. אלו דברים שהם א’- ב’ של החיים ואנחנו בכלל לא מחשיבים.כל אחד מאיתנו צריך לשים לב ולראות גם את הנשמה שבאדם, ולא רק את הפנים היפות והגוף החטוב כי יש הרבה דברים מעבר לחיצוניות. אדם בפני עצמו יכול להיות נשמה טוב ויכול להיות אכזרי, וזה לא תלוי ביופי, בלבוש, בכסף או בכל דבר אחר מלבד באדם עצמו ושורש נשמתו, תכונותיו ואופיו שמתעצבים עם הזמן בבגרותו.

חישבו על זה והימנעו משלילת אנשים, תכירו אנשים בזכות מה שהם, ולא לפי יופיים החיצוני כי אם תנו ליופיים הפנימי לדבר. יש לכבד כל אדם באשר הוא אדם, פשוט להימנע מביזוי, עלבון ופגיעה, כי כל אדם הוא עולם ומלואו ומיוחד במינו בלי כל קשר ליופי חיצוני.

כולנו אחד ובכל אחד ואחת מאיתנו מסתתר יופי יחיד ומיוחד, הבא לידי ביטוי אצל כל אחד בדרכו המיוחדת לו. איש ואישה יפים מבחוץ, זה כמו עטיפה מרהיבה ונוצצת המתבלה עם הזמן ומה שנשאר ביד לאורך כל הדרך הוא היופי המרהיב והנוצץ מבפנים, ואותו יש לראות כי הוא היופי האמיתי.

כל הזכויות שמורות לאסיה  ©

עוד מהבלוג של אסיה

תצוגה מקדימה

היש דבר כזה ברור ומובן?

שמתי לב כי כל מי שאיבד אדם אהוב, בן משפחה קרוב ולאובדן בכלל בלי יוצא מהכלל יש מכנה משותף והוא המשפט: "לו היה כאן עוד קצת הייתי מלטף אותו, מחבק ומנשק ואומר כמה אוהב\ת", ועוד מילים בזה הסגנון והנוסח. מה אנחנו הנמצאים בין חיים...

תצוגה מקדימה

רבע שעה לפני הבית

מלאו להם חי שנים אך, עודם תינוקות טהורים. הם בעלי מראה מצ'ואיסט, גברברים, זרועות עם שרירים, בלורית שיער מסורקת לאחור ולבוש, שיא ההידור. מאחורי כל אותם בסמלי בגרות הם עדיין הבייבי של האימהות. זהו סיפורו של תינוק, ילד, נער,...

תצוגה מקדימה

חוכמת החיים וטיפשות בארץ התקיעות

אז מה אם קשה מוותרים? זהו מרימים ידיים שוברים את הכלים ולא משחקים? . . . נו באמת, זה היה אז בגן הילדים זוכרים? . . . עכשיו אלו הם החיים האמיתיים לכאורה, וזה כן בידנו אז בואו נרים את הכפפה, כל אחד בחייו שלו, ומספיק שיעשה שינוי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה