הבלוג של aronamaskil

aronamaskil

אהרונה משכיל M.A. יועצת ומדריכה בינתרבותית. מייסדת בישראל את מודל האינטליגנציה הבינתרבותית (CQ), ומומחית לתרבות עסקית ישראלית, אמריקאית וגלובלית.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2015

לא רוצה להרוס לכם, אבל לי קצת קשה עם “הולנטיינס” הזה.

עוד בתקופה שגרתי בארה”ב, לא הצלחתי להתחבר לקיטש של הלבבות, המסעדות, הרעש והצלצולים.

למה יום אחד של אהבה? ומה עם 364 הימים הנותרים?

לימים קראתי על האיש, שבגין סיפורו נולדה הרומנטיזציה סביב הנושא.

*************************************************************************************************************************

שיעור קצר בהסטוריה:

ולנטינוס היה בישוף ברומא, בתקופת שלטון הקיסר קלאודיוס השני, ונכלא בעוון סיוע לנוצרים נרדפים.

הקיסר אסר על נישואים כיוון שהאמין שנישואים אינם מיטיבים עם גברים כחיילים. הוא העדיף אותם לוחמים ממוקדי מטרה במלחמה נגד הגותים.

בישוף ולנטינוס ערך נישואים נוצריים חשאיים לחיילים, וכשנתפס נשלח לכלא והוצא להורג. לא נשמע רומנטי במיוחד. יש אגדה המספרת שבעת שהותו בכלא, לפני ביצוע הגזירה, הכיר את יוליה, נערה עיוורת וביתו של הסוהר. בעזרת סגולות הריפוי שלו הצליח לרפא את יוליה מעיוורונה, ועל הדרך התאהב בה. לפני מותו כתב ליוליה מכתב וחתם “שלך, ולנטינוס”.  הרומנטיקה משתפרת נכון?

מעשיו של ולנטינוס מסמלים עבורי “ללכת עד הסוף” עם הדברים שאני מאמינה בהם. גם כאשר יש בדרך מכשולים, בורות ועיכובים.

אני מחברת את הערך הזה למערכות היחסים עם בני/ות הזוג שלנו, עם ילדינו, חברינו ואפילו עם משפחתינו המורחבת, אבל קודם כל עם עצמנו.

כל מערכת יחסים שלנו עם אדם אחר מתקיימת באמצעות “חיבור”. מערכות היחסים שלנו מצליחות או נכשלות לפי מידת החיבור שלנו אחד לשני. ה”חיבור” הזה ישפיע רבות על מערכות היחסים שלנו בעבודה, בבית ועם חברינו. העניין הוא שהחיבור הראשון והמשמעותי ביותר צריך להיות עם עצמנו ופה דרושה מודעות ועבודה שלא נגמרת לעולם.

לרובנו יש את הנטיה לבנות מערכות יחסים מהחוץ אל הפנים, תוך אמונה מתמדת שכשמשהו ‘מתפקשש’ זו אשמת בן/בת הזוג (הגורם החיצוני). תשקלו שהאתגר האמיתי הוא לבנות מערכת יחסים שמתחילה בפנים ויוצאת החוצה, תוך כדי נטילת 100% אחריות לאושר שלנו. השמחה שלנו לא צריכה להיות תלויה באף גורם חיצוני, כי אנחנו מקור האושר שלנו. בנוסף, תשקלו שהיחס שלנו כלפי עצמנו משתקף ובא לידי ביטוי במערכות היחסים שלנו עם אחרים. החוכמה היא למצוא את החיבור החזק ביותר עם עצמנו ורק כשזה בר-קיימא אפשר לקיים מערכות יחסים טובות שיחזיקו לאורך זמן.

באופן זה האנשים בסביבתנו יהוו השתקפות לאהבה, לנדיבות, לשלווה ולשלמות שיש לנו עם וכלפי עצמנו.

אז חברים יקרים, צרו את מערכת היחסים האולטימטיבית עם עצמכם, תקבלו את עצמכם, כי כל אחד הוא שלם, תאהבו את עצמכם, וכך תוכלו להיות לערך מול אחרים.

 

עוד מהבלוג של aronamaskil

תצוגה מקדימה

ביום בו אפסיק לפחד...

כולנו מטפחים "אזור נוחות" בו אנו מרגישים בטוחים. כולנו פוחדים לצאת לעבר הלא נודע. דמיינו לרגע, מה היה קורה ביום שבו הייתם מחליטים להפסיק לפחד. זכרו, אם יוצאים, מגיעים למקומות מופלאים. כולנו רוצים להיפתח בפני אפשרויות...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לשנות את בן/בת הזוג ב-5 פסקאות?

כמה מאתנו היו בטוחים שחלק מעסקת "הנישואין" כוללת בתוכה את המטרה ה"קדושה" לשנות את בן הזוג? התשובה היא: כולנו. אם רק נצליח לחולל שינוי כלשהו באישיותו של בן זוגנו, הכול ייראה טוב יותר... ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לנצח את הסטטיסטיקה?

מ, אישה בשנות ה-40 מספרת: "אני נשואה כ-20 שנה, חיה בבית יפה, שני ילדים, בעלי ואני מתפרנסים בכבוד. אממה, אנחנו כל הזמן רבים. אני מרגישה שהאהבה שהייתה נוכחת לאורך הרבה שנים נעלמה. קשה לי עם הביקורת שלו על כל דבר: 'איך את לבושה, כמה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה