הבלוג של aronamaskil

aronamaskil

אהרונה משכיל M.A. יועצת ומדריכה בינתרבותית. מייסדת בישראל את מודל האינטליגנציה הבינתרבותית (CQ), ומומחית לתרבות עסקית ישראלית, אמריקאית וגלובלית.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2015

כולנו מטפחים “אזור נוחות” בו אנו מרגישים בטוחים. כולנו פוחדים לצאת לעבר הלא נודע. דמיינו לרגע, מה היה קורה ביום שבו הייתם מחליטים להפסיק לפחד. זכרו, אם יוצאים, מגיעים למקומות מופלאים.

כולנו רוצים להיפתח בפני אפשרויות חדשות. לשם כך, אנחנו חייבים לקחת סיכון. זהו הצעד הראשון, והגדול ביותר, והוא יקדם אותנו לעבר אפשרויות בלתי מוגבלות. אם ניתן לפחד לשלוט בנו, לעולם לא יהיה סיכוי להפוך את החזון שלנו למציאות. רבים מאיתנו מעדיפים לשמר סטטוס קוו ידוע, ולא להתחיל דברים חדשים, שעשויים להוות בעיה וליצור אצלנו בלבול. מי בכלל רוצה לחוש בלבול? זהו הפרדוקס שבשינוי. לא ניתן לקיים שינוי מבלי תחושה של כאוס ובלבול. הם חלק בלתי נפרד מתהליך השינוי.

לאחר שהעזנו, וצעדנו את הצעד הראשון, לשינוי יש שלושה שלבים נוספים. בשלב הראשון אנו חשים חרדה וריגוש גם יחד. בשלב השני, דברים נראים לנו לא מוכרים (וזה כל כך טבעי, אנחנו עוצרים ורואים שהגענו למקום שמעולם לא הגענו אליו קודם לכן). בשלב השלישי השינוי מתמזג לתוך חיינו, והדברים ה”חדשים” הופכים בהדרגה לאזור הנוחות החדש שלנו.

בפני רבים מאיתנו נפתחו כבר בעבר דלתות. רבים מאיתנו נזרקו למציאות חדשה בלי שום הכנה מוקדמת. לחלקנו, זוהי הדרך היחידה לגרום לשינוי. אבל אין צורך לחכות לאירוע טראומטי בחיים כדי לחולל שינוי. יש דרך אחרת. אפשר לקדם שינוי באמצעות התבוננות אקטיבית בחיים שלנו, ובצרכים האמיתיים ששוררים בהם, בכל רגע נתון. אפשר להזין את החלקים האחרים שבנו, ולאפשר גם להם צמיחה והתפתחות.

אנחנו לא צריכים לשחרר את העבר, את הנוח ואת המוכר כדי לראות את המציאות בעיניים רעננות, מנקודת מבט חדשה. במקום זאת, מפעם לפעם, נבדוק את הדברים שעובדים לנו, את הדברים היעילים, נשחרר באהבה את כל מה שכבר אינו מתאים, ונוסיף דברים חדשים ובעלי ערך.

“אז… אם שמך פוקסי, בוקסי, הושע, אחמד, עומר, נטע או לאה. המקומות נפלאים! זה היום שלך! ההר מחכה! אז… צא לדרכך!” (ד”ר סוס, אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים).

 

עוד מהבלוג של aronamaskil

תצוגה מקדימה

איך לשנות את בן/בת הזוג ב-5 פסקאות?

כמה מאתנו היו בטוחים שחלק מעסקת "הנישואין" כוללת בתוכה את המטרה ה"קדושה" לשנות את בן הזוג? התשובה היא: כולנו. אם רק נצליח לחולל שינוי כלשהו באישיותו של בן זוגנו, הכול ייראה טוב יותר... ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לנצח את הסטטיסטיקה?

מ, אישה בשנות ה-40 מספרת: "אני נשואה כ-20 שנה, חיה בבית יפה, שני ילדים, בעלי ואני מתפרנסים בכבוד. אממה, אנחנו כל הזמן רבים. אני מרגישה שהאהבה שהייתה נוכחת לאורך הרבה שנים נעלמה. קשה לי עם הביקורת שלו על כל דבר: 'איך את לבושה, כמה...

תצוגה מקדימה

"לא בחרתי לבוא לעולם..." אבל בחרתי בכל השאר

כולנו נולדים בלי שישאלו אותנו, להורים שלא בחרנו, לתרבות ולסביבה שחינכה אותנו ולמעמד חברתי מסוים שהופך להיות חלק מאיתנו. כל אלה הם כמו קלפים שחילקו לנו באופן רנדומלי לפני תחילת המשחק. לכאורה, אין כאן חופש בחירה. חופש...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה