הבלוג של arielp86

arielp86

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מפברואר 2014

חמישים זה השלושים החדש - אמיר יקותיאל משיק פרוייקט דיור

אמיר יקותיאל אומר כי יש פיתרון להתרוקנות הבית מדייריו הצעירים לאחר שהם עוברים לצבא: דיור המיועד לגילאי 50 פלוס בלבד * אמיר יקותיאל, יזם בנייה מהוד השרון והוגה הרעיון: “ממש כמו שהשנים האחרונות צצו בניינים המיועדים לעורכי דין, לרופאים או לרואי חשבון, גם בני החמישים שבניהם עזבו את הבית צריכים מקום משלהם”

ישנן מספר אבני דרך שכאשר אדם עובר אותם הוא כבר לא יכול להתכחש לגילו. המפרצים בשיער שהופכים אט אט ממתונים לעמוקים, הקמטים שמכוסים בשכבות גדולות יותר ויותר של איפור, כאבי הגב שהופכים להיות תכופים עד בלתי נסבלים, והבית שנרכש אי אז כשהיינו צעירים ויפים והפך להיות גדול על יושביו. אלא שלקבוצת יקותיאל בראשות אמיר יקותיאל יש פיתרון למצב.

לוקח בין חמש לעשר שנים עד שאופנה מארצות הברית מגיעה לישראל, אלא שאופנת המעבר מבית או וילה לדירה בינונית-קטנה בגיל 50 פסחה על הישראלים, עד היום. הרבה סיבות יש לדבר- אחת מהן האופי והמרחב הקטן של מדינת ישראל והרצון הבלתי מתפשר להיות בקרבת הילדים, רצון שפעמים תכופות עולה בבניית יחידת דיור (שהיא, כמו שכולם יודעים, רק שקר כלשהוא שאנחנו מספרים לעצמינו כדי לקרב את ילדינו אלינו). אלא שיחידת הדיור  הופכת אט אט ליחידת השכרה ובמקום לקרב את הילדים אלינו, עכשיו צריך לשאת בעול של אחזקת שני בתים סמוכים אחד לשני (גם אם לשני מתלווה תשואה נאה בזכות השוכר או השוכרת).

התשובה של קבוצת יקותיאל ואמיר יקותיאל למשבר גיל ה-50 בנדלן

נכון יש פתרון, אתם בוודאי אומרים, כל אותם מתקני דיור מפוארים שהוקמו לגיל הזהב. אלא שאמיר יקותיאל- יזם בנייה מהוד השרון מספר על פלח אוכלוסייה אחר לגמרי:  “אני מדבר על אוכלוסייה שעדיין לא שם, היא רחוקה מאוד מהיציאה לפנסיה, אבל הבית הפך עבורה למאיים במיוחד בשל הבדידות הכרוכה בגודלו יחסית למספר הנפשות שעוד גרות שם. במילים פשוטות אומרים לה- אתם כבר לא צעירים אבל גם לא מבוגרים מספיק”.

פלח הגיל הזה- הנע על פי רוב בין 50 ל-65 – לא קיבל מענה עד היום, אלא שכעת יותר ויותר גופים במשק הבינו שכדאי להשקיע משאבים וכספים באוכלוסייה בגילאים הללו. הסיבה כמובן קשורה ישירות לכלכלה, מדובר באוכלוסייה, על פי רוב מבוססת למדי שאינה  “צריכה להיאבק לגמור את החודש” ומחפשת כיצד לשלב התקדמות בעסקים והנאה מהחיים.

 דווקא בכיוון הזה, ממשיך אמיר יקותיאל, דיור המיועד ספציפית לאותה שכבת גיל יכול להיות הפתרון. לא מדובר כאן על מועדון דיירים, אלא על בניינים המיועדים בדיוק עבור אותם זוגות שבניהם כבר עזבו את הבית והם נותרו עם הבתים הגדולים והשוממים. הם לא מעוניינים לעבור סתם לאחד מבנייני המגורים שצמחו בשנים האחרונות כמו פטריות אחרי הגשם אלא רוצים לחיות עם אנשים כמוהם, במצב משפחתי, כלכלי וחברתי הדומה אליהם. אנשים שהבית בו הם גרו הפך גדול מדי והם רוצים סביבת מגורים מאתגרת ועם זאת איכותית ולא מתפשרת. ממש כמו שהשנים האחרונות צצו בניינים המיועדים לעורכי דין, לרופאים או לרואי חשבון.

אמיר יקותיאל מסכם: “גם בני החמישים שבניהם עזבו את הבית רוצים מקום משלהם, כי להיות היום בן 50 זה להתחיל את החיים מחדש, או לפחות להתחיל לחיות מחדש”.

לכתבה של אמיר יקותיאל באתר גלובס

אמיר יקותיאל

עוד מהבלוג של arielp86

תצוגה מקדימה

שמלות כלה – בשביל שכל אחת תרגיש כמו נסיכה

כל אישה חולמת מהילדות שלה להיות הכי מיוחדת והכי יפה בעולם. כל אישה רוצה להרגיש כמו נסיכה. היא רוצה להרגיש שאוהבים אותה ומכבדים אותה, שמפנקים אותה ומעריצים אותה. יום החתונה הוא ההזדמנות של כל אישה להרגיש מיוחדת ואהובה....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חגיגת ראש השנה אצלנו בחומוסיה. אנחנו נגיע, ואתם?

חגיגת ראש השנה בחומוסיה חגיגת ראש השנה אצלנו בחומוסיה.  אנחנו נגיע,  ואתם?  על הדשא אמנים באקזוטיקה חושית, במתחם הקשתות מוסיקאים באקוסטי מהפנט, הרבה יותר מחגיגת קניות חומוס טוב וחברים, אווירה אליה התגעגענו ותלווה אותנו...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שיתוף בנכסי מתנה בעת הגירושין- עו"ד טלי איטקין

חוק יחסי ממון מחריג ככלל נכסים שהתקבלו במתנה ע"ש אחד מבני הזוג מן הרכוש המשותף. למרות זאת, במקרים רבים נדרש בית המשפט להכריע בנוגע לנכסים כגון אלו שלגביהם נטען כי הם ברי איזון, ובמקרים מסוימים אף מאפשר חלוקה של הנכס הנטען...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה