הבלוג של ariel0591

ariel0591

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאפריל 2019

18/04/2019

 

מה זה NLP?

NLP היא שיטה להשפעה על התנהגות המוח באמצעות שפה ואמצעי תקשורת אחרים.על ידי לימודי NLP אדם יכול “לתכנת” מחדש את המוח שלו ולהשפיע על הדרך שבה הוא מגיב לסביבה ועל ההתנהגות שלו בכל תחומי החיים. הרעיון הוא לסגל לעצמך יכולות והתנהגויות שיעזרו לך להשיג את המטרות החשובות עבורך בחיים.

למה NLP הוא חקר החוויה הסובייקטיבית ?

באופן אישי אני אוהב לכנות את ה- NLP “הפיזיקה של החוויה”

כי במקום להבין את התופעות הפיזיקליות החיצוניות והאובייקטיביות, אנו חוקרים את האופן בו נוצרת החוויה האנושית הפנימית והסובייקטיבית, זה מאפשר לנו לשנות אותה ולתעל את הידע על מנת לייצר שינויים שנראים כמו קסם, וכמו כן, להבין כיצד ניתן להשפיע על אנשים אחרים.

איך משתמשים בשיטת NLP כדי לעזור לאנשים?

הייחודיות של ה-NLP היא לאו דווקא המחקר והתובנות שהוא מביא עימו, אלא השימושים שניתן לעשות בהן. כמו שלא הספיק להכיר את חוקי הכבידה של ניוטון כדי להרים מטוס לשמיים. אותו הדבר עם תפיסת המציאות שלנו, הבנה בלבד לא יוצרת שינוי.

לא מספיק להבין מה גורם לנו להתמכרות, מה גורם לנו לדיכאון, מה גורם לדחיינות, הכוח של ה-NLP הוא ביכולת להתערב באמצעות כלים ותהליכים יישומיים בכדי לייצר שינויים חיוביים ולהשיג תוצאות רצויות בפועל.

מאיפה הגיע השם Neuro-Linguistic Programming   ”ניתוב עצבי לשוני” ?

יש מספר הסברים ופרשנויות לשם, אך בכדי לעשות זאת בפשטות המרבית ובצורה שתבינו את הקשר בין המילים השונות, אומר זאת במשפט אחד:

NLP היא שיטה המאפשרת להשפיע על החוויה ועל מערכת העצבים (המילה עצבי) באמצעות שפה ותקשורת (המילה לשוני) ובכך לשנות את המודלים דרכם האדם חווה את המציאות ואת תבניות החשיבה שלו ( המילה ניתוב). דבר שישפיע על האופן בו האדם מגיב לגירויים ויאפשר לו לחולל התנהגויות והרגלים מועילים יותר.

NLP משיג תוצאות מהירות שמחזיקות מעמד

מסיבות אלו נובע היתרון המשמעותי של ה- NLP והוא התוצאות המהירות ואחוזי ההצלחה הגבוהים בטיפול. כיוון שלא מדובר בניסיון להשפיע על החלק המודע, אלא בעבודה ישירה עם הרבדים העמוקים יותר שמנהלים אותנו מתחת לפני השטח.  מנחה NLP מיומן מסוגל ליצור שינויים משמעותיים אצל האחרים, אפילו בלי שהם יבינו מה הוא עשה.

כמובן חשוב לשים לב שמנחה מאסטר הוא לא בהכרח מי שיש לו תעודת מאסטר, המיומנות האמיתית מגיעה מרמת ההשקעה, ההעמקה וכמובן מתוך ניסיון.

הכוח של שיטת NLP  בהתפתחות אישית

בהערכה גסה למעלה מ80% מאלו שלומדים NLP  לא עושים זאת מתוך שאיפה להפוך למטפלים ומאמנים, אלא על מנת לשדרג את איכות חייהם האישיים או לצבור כלים שישמשו אותם בעיסוקם המקצועי. במיוחד בתחומים שדורשים תקשורת עם אנשים והבנת הפסיכולוגיה האנושית כמו ניהול, שיווק, מכירות ועוד, הכלים של הNLP יהפכו ליעילים ושימושיים אפילו יותר, כיוון שחלק ניכר מאותם כלים עוסק בהשפעה על החלקים הלא מודעים של בני אדם, כלומר מה שמניע אותם לפעול ולהתנהג בצורה מסוימת מתחת לפני השטח.

מכאן גם מגיעות הביקורת על התחום, שאומרת שבאמצעות הכלים ניתן לגרום לאנשים לעשות דברים שהם לא רוצים, ואמנם זה נכון שיש כאלו שמשתמשים בכוח של הNLP לרעה, אך הרוב הגדול של המשתמשים בכלי עושים בו שימושים ראויים, ולמעשה באמונה האישית שלי, הדרך היחידה להשפיע לטווח הארוך ובצורה עמוקה ויעילה היא לעשות זאת מתוך כוונה כנה להיטיב עם הזולת.

וזה ה NLP  שאני מלמד, איך להשתמש בכוח הגדול שטמון בכלים האלו על מנת להשיג את החיים שאתם רוצים ולהיות מסוגלים להועיל ולתרום לאנשים אחרים ברמה גבוהה יותר.

NLP

Neuro-Linguistic Programming

ובתרגום חופשי לעברית: תכנות לשוני-נוירולוגי.

משתמשת בשפה (L=Linguistic) מדוברת ובלתי מדוברת,

כדי להשפיע על המערכת העצבית (N=Neuro)

כדי “לתכנת” מחדש (P=Programming) את מערכת ההפעלה שלנו, כלומר המוח, וליצור שינוי בתוך זמן קצר.

למה הכוונה בשינוי? שינוי בצורת החשיבה המאפשר שינויים ההתנהגותיים.

שיטת ה-NLP נוצרה לפני למעלה מ- 30 שנה ע”י ג’ון גרינדר, בלשן, וריצ’רד בנדלר, תרפיסט וכותב. בתחילת דרכו שימש ה NLP כשיטה טיפולית – אימונית להתפתחות אישית באמצעות שינוי תבניות התנהגות ושיפור דפוסי תקשורת. כיום טווח היישומים של ה-NLP התרחב משמעותית וניתן למצוא כלים יעילים ביותר גם לעולם העסקי, הפוליטי, חינוך ועוד.

בבסיס השיטה עומד רעיון ה”מודלינג” – זיהוי גורם אשר מצליח להשיג תוצאה רצויה פעם אחר פעם ולמידת הדרך בה הוא עושה זאת – כלומר הוצאת מודל – כדי לשכפל את ההצלחה גם במקומות אחרים, עם אנשים אחרים, וכן הלאה.

בדרך זו פותח טווח רחב של טכניקות יישומיות ויעילות המאפשרות להנחות אדם בתהליך שינוי שיאפשר לו להשיג את התוצאות שהוא מעוניין להשיג בכל תחום שהוא.

הבסיס המשמעותי של טכניקות אלה נלמדות בקורס NLP הבסיסי,  ה- Practitioner.

הדור השלישי של ה- NLP, אשר נלמד ב NLP-PLUS, שם דגש על רכישת מיומנויות בנוסף ללימוד טכניקות מובנות. הדבר מבטיח שליטה מלאה וטובה יותר בכלים ואפשרות ליישום מיידי בקליניקה ובכל תחומי החיים.

עוד מהבלוג של ariel0591

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

השקרים מאחורי תעשיית הקורסים האינטרנטים

תמיד ראית את כל הפרסומות האלו של "בוא תרוויח כסף מהבית" קורס Ebay, קורס אמזון, קורס שיווק שותפים. אספר לך את השקרים שבתעשיה, את הסיפור שלי, איך ומה עשיתי עם כל הקורסים האלו...

תגובות

פורסם לפני 6 months

משכורת התחלתית של עובד הייטק - ולהיום QA

מה השכר ההתחלתי של בודק תוכנה? איך מחשבים זאת? אוקי, זה תלוי! ואני אסביר...   לפני הכל, אם חשוב לכם להצליח אז חשוב שתדעו, השאלה הזאת כמעט ולא צריכה לעניין אתכם בשנה הראשונה שלכם בתחום, במשרה הראשונה שלי קיבלתי סכום נמוך...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה