הבלוג של annerrachel

annerrachel

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2015

הדרך הנכונה והמוצלחת ביותר לעבור השתלות שיניים היא לבחור היטב את אנשי המקצוע, להכיר את ההבדלים בין הטיפולים ולהישמע להוראות הרופא. הנה כל הטיפים שיעזרו לכם

תופעות רבות גורמות לאובדן שיניים ומעלות את הצורך בטיפולי השתלה. הסיבות העיקריות להשתלות שיניים בארץ ובעולם כוללות ריקבון של השן או חלק ממנה, עששת שיניים חריפה שלא מטופלת בזמן, כשל במסלול השורש עד כדי הסטה, מחלת חניכיים חמורה, טראומה של הפה או פגיעה פיזית, שחיקה מואצת בחניכיים, פגמים גנטיים ומומים מולדים. מצד שני, אפשר להתעודד בעובדה שיש כיום מגוון טכניקות מתקדמות ומוכחות לביצוע השתלות.

אחוזי ההצלחה בהשתלות שיניים הם מעל 90%. הדרך לעבור את ההשתלה בצורה מוצלחת היא להקפיד על מספר כללי מפתח:

 

א. בחירת הרופא – המומחיות של הרופא המבצע היא פקטור משמעותי בהצלחת הטיפול. יש לבחור היטב את אנשי המקצוע ולהגיע לפגישת ייעוץ לא מחייבת עם 2-3 רופאים שונים לפחות. כדאי לתאם כל פגישה לאחר איסוף החומר הרפואי, תיעוד טיפולים קודמים וקבלת המלצות ממטופלים. כך ניתן לבחור רופא אמין וראוי שמכיר את התחום ויודע לבצע השתלות שיניים בשיטה הטובה ביותר.

ב. בחירת טיפול – השלב הראשוני בהשתלות שיניים הוא תמיד חשיפת העצם באיזור בו מבצעים את הניתוח, אך יש טכניקות שונות עבור ההשתלה עצמה. האפשרויות הנפוצות הן ליצור חתך בחניכיים ולגלות את העצם עד חשיפתה המלאה, או לחילופין לבצע חירור של החניכיים בגודל השתל המוחדר בניתוח. אין דרך חד משמעותית לקבוע מהו הטיפול האידיאלי ולכן כדאי להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות.

ג. החלמה ואיחוי – השיניים המושתלות לא נראות שונה משאר השיניים בחלל הפה, בעיקר הודות למבנה ואופי חיבור השן המושתלת לעצם. יחד עם זאת, נדרשים כמה ימים עד להחלמה מלאה ואיחוי של השתל המתמזג עם העצם. איחוי נמשך 3-6 חודשים ובמהלכו חשוב מאוד להישמע להוראות הרופא. רק כך ניתן לעבור את ההשתלה בצורה מוצלחת וגם ליהנות מתוצאות קבועות. עיקר ההוראות הניתנות על ידי הרופא מתייחסות לצריכת מזון, טמפרטורת המזון המומלצת, פעילות גופנית אסורה ומותרת ונטילת תרופות ומשככי כאבים.

מתי אפשר לבצע את ההשתלה?

בריאות כללית טובה והיגיינת פה משביעת רצון הם תנאי מוקדם להצלחת הטיפול וההשתלה. אפשר לבצע את הטיפול כמעט בכל גיל, למעט בקרב מטופלים הנמצאים במצב רפואי המחייב מעקב ופיקוח. ברוב המקרים ההמתנה לקליטת שתלים נמשכת 14 שבועות ואחריה חושפים את השתל כדי להתחיל בהליך השיקום. יש להתאזר בסבלנות, לשמור על קור רוח ולבצע את כל הטיפולים במרפאת מומחים המעסיקה רופא מוסמך.

לסיכום, טיפולי השתלות שיניים מבוצעים בתדירות גבוהה. אחוזי ההצלחה שלהם מרשימים אך הם גם מחייבים הקפדה על כללי מפתח חשובים.

עוד מהבלוג של annerrachel

על מה מומלץ להקפיד כשבוחרים מרפאת שיניים?

השיניים שלנו צריכות לקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן לתת להן אנחנו משקיעות זמן לא מועט בכל יום בדאגה לשיניים שלנו, ובצדק. אנחנו מצחצחות שיניים ביסודיות לפחות פעמיים ביום, שוטפות את השיניים עם מי פה, מקפידות להעביר חוט...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה