הבלוג של אנה בבקין לוי

עלילות אנה בעיר הקודש

נונקונפרמיסטית, לוחמת צדק, חובבת תיאוריות קונספירציה, תולעת ספרים. כתבו לי: [email protected] פייסבוק: https://www.facebook.com/anna.b.levy

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מפברואר 2018

לפעמים הלילות שחורים משחור. אתם לא חייבים להשאר עם זה לבד.

26/06/2018

לילה כמו אז,

קריר ונעים

בשמיים מעל

עננים משייטים.

הכל אפשרי

ומדהים

ויפה

לילה כמו אז,

שהוא

לא יראה.

לפעמים הלילות שחורים משחור. עננים מכסים את הכל, ואין שום רצון או כוח להסתכל למעלה ולחפש אור של תקווה. עבור אנשים מסוימים, גם היום הכי בהיר הוא חשוך כמו אותם לילות.

נותנים לזה שמות גדולים כמו דכאון. אלכוהוליזם. טראומה. הפרעת אכילה. חרדה. פציעה עצמית. אבל מתחת לשמות הגדולים מסתתר אדם שמרגיש קטן. אדם שסובל לבדו, פוחד להפריע לסובבים אותו. אדם שמתקשה כרגע לראות מחוץ לעצמו, להבין שיש שבילים אחרים שהוא יכול ללכת בהם.

 

חבר ילדות אהוב שלח יד בנפשו בשישי האחרון. בנשימתו האחרונה, בצעד הזה, בפגיעה הסופית שהסב לגופו, הוא העביר תחושות אשמה וחרטה כבדות אל מאות האנשים שאהבו אותו, שהגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה. חרטה שתשאר איתנו עד יומינו האחרון על כדור הארץ. אני, המשפחה שלי, החברים, המשפחה שלו. כולנו בוכים, מזועזעים, כואבים את האובדן הענק. כל אחד מאיתנו היה רוצה להיות שם בשבילו בדקה שלפני.

הימים חולפים, ואני עדיין מחשבת – מה הסיכוי שזה לא קרה באמת? שחלמתי חלום רע. פנטזיות הצלה ממלאות את דמיוני. מה היה קורה לו הייתי מגלה בזמן. אם הוא היה אומר משהו. אם היה נותן לעצמו צ’אנס אחרון. צ’אנס לחיים.

בבקשה, אני מתחננת מכם, מכל מי שקשה לו ולא יכול לשאת את הכאב לבדו. מי שנמאס לו. מי שעייף מהחיים. מותש. מיואש. בין אם אתם סובלים ובין אם אתם מכירים אדם אחר שסובל -

בקשו עזרה. תגידו משהו. כל דבר. מילה בודדת.

המילה האחת הזו יכולה לפתוח מקום למילים חדשות, לסדוק את החלל שעוטף אתכם.

אתם מרחק צעד קטן מגלגל ההצלה. שינוי. אני יודעת, הצעד הזה קשה מאוד לפעמים. שואב את כל הכוחות שיש לכם. אבל תעשו אותו. רק אותו. מבטיחה לכם שכל מי שאוהב אתכם, כל מי שיכול – יעשה הכל כדי להיות פה בשבילכם, לעזור. לחבק. להזכיר לכם שגם אתם אהובים.

אם אתם לא רוצים לדבר עם אדם קרוב – גם זה בסדר. יש ארגונים רבים שישמחו לתת לכם יד. והכל אנונימי, בלי צורך להזדהות, ואפילו בלי לספר יותר מדי על עצמכם.

לא מאוחר מדי.

דף שמאגד מספרי חירום ומידע

סה”ר – סיוע והקשבה ברשת

ער”ן – עזרה ראשונה נפשית

1201

0768744400

מרכזי סיוע ארציים – לא לאלימות

סיוע לנפגעי תקיפה מינית ואונס

1202 נשים

1203 גברים

אל”י – האגודה להגנת הילד

03-6091930
1-800-223-966

ויצ”ו –  קו לנשים מוכות
02-6514111, 03-5461133
1-800-393904

משרד הרווחה והשירותים החברתיים, מניעת אלימות במשפחה
1-800-220-000

יד ביד-אוזן קשבת לנוער
03-6204999

קו חם לסטודנטים 03-6405352

לזכרו של מקסים ביקוב.

באהבה אינסופית.

 

עוד מהבלוג של אנה בבקין לוי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אופס! התקעקעתי שוב

אחרי שנים בהן התקעקתי בירושלים, החלטתי לגוון ולצאת מגבולות עיר הקודש. שמעתי על "אופס טאטו" בחיפה דרך קבוצה בפייסבוק: מדובר במקום חדש שנפתח רק בפברואר השנה, וכבר צבר יותר מ-11K עוקבים ב...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

המלצת קריאה נשית: שלוש סופרות ישראליות ברומנים חדשים

רגע לשלושים מאת שירי צוק ידיעות ספרים | נובמבר 2018 | פרוזה מקור | 184 עמ' מודפסים| לינק לרכישה 'רגע לשלושים' מספר את סיפורה של נועה, שרגע לפני יום הולדתה ה-30 היא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה