הבלוג של אנה בבקין לוי

עלילות אנה בעיר הקודש

נונקונפרמיסטית, לוחמת צדק, חובבת תיאוריות קונספירציה, תולעת ספרים. כתבו לי: [email protected] פייסבוק: https://www.facebook.com/anna.b.levy

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מפברואר 2018

סקירה לספר החדש בלחששש של דורית זילברמן

06/02/2020

בלחש\דורית זילברמן

ידיעות ספרים, נובמבר 2019, 322 עמ’ מודפסים, לינק לרכישה

כמה אני שמחה שזה הספר איתו יצא לי לסיים את שנת 2019, ממש כמו עמוס עוז שזה ספרו האחרון שקרא בעודו בחיים (מתוך ההקדמה).

בתור קוראת בקלפי טארוט ובקפה, אוקיי גם בתהילים אם צריך.. וגם קריאה בצ’אקרות ובהילות אני מבצעת, שמחתי  מ א ו ד  למצוא ספר על מכשפה אמיתית ועוד לא סתם – אחת מאירופה, ואם כל זה לא הספיק, הספר מתחיל בשנת 1934, טרום זוועות המלחמה, ומתאר אירועים אמיתיים שהתרחשו בשטרסבורג, צ’כוסלובקיה, ישראל וארצות-הברית של אותן השנים, תוך קפיצות להווה ובחינת מצבן של הדמויות עכשיו.

הספר הנהדר עוקב אחרי עלילת משפחה יהודית אחת מהמעמד הבינוני, חמולה מרובת ילדים (שבעה, ליתר דיוק) של בנים שומרי מצוות ובנות צדיקות, ובחסות האם ואב המשפחה ניהלה אכסניה ובית מרזח פעילים בחבל יאסינה, הרפובליקה הצ’כית. ערב אחד מתדפקת בשורה נוראה על בני הבית, ובסופו של דבר האחות הבכורה, בלה, מוצאת את עצמה מפרנסת את משפחתה בצר לה תוך הליכה בדרכים מקוריות שלא העלתה בדעתה לפני כן, תוך הזכרות בשושלת שלה ולימוד רזי הכישוף.

מעבר להיות הספר מרתק ושובה, הוא גם אוצר מלא בפרקטיקות (או אפשר לומר גם טיפים) למכשפות, ובצורה נעימה ונוחה מפרט למשל איך לשמור על אש האהבה בין בני זוג, או כיצד ליצור קמעות.

בתמונה: דורית זילברמן (מתוך: ויקיפדיה)

 דורית זילברמן, שזה לה ספרה ה-17, ידעה איך להשאיר אותי במתח בכל עמוד ועמוד, לעיתים בחשיפתה פרטים אינטימיים ולעיתים בתיאורים מרגשים עד דמעה. גם אני חוויתי התנגדויות מאנשים שטענו ש”אנה לא יכולה לעסוק בכישוף” ולשלאתי למה נעניתי בתשובה השורפת: את לא מזרחית. כאילו יש קבוצה אחת מסוימת ורק לה הזכות הבלעדית לנישוק קמעות. אז לקחה זילברמן את השליטה ועשתה חסד עם כל יהודי אשכנז בחושפה תת-תרבות ששרדה מימי הביניים עד ימינו אנו, תוך אירועים טראגיים ומחוללי מהפכות.

הרגשתי שהיא מכירה אותי, זילברמן, אחרת איך היא ידעה לכתוב ב ד י ו ק את מה שעל לבי, ועוד העזה להוציא את הספר בדיוק בזמן שהייתי צריכה אותו? סוף 2019 הייתה מכוננת ומלהיבה, ולא רק אני כי אם רוב חברותיי הרגישו את העלייה לשלב תודעתי גבוה יותר, כשתחושה חזקה ששנת 2020 היא שנת האישה עוטפת את כולנו.

בתמונה: טפיטי, אם הטבע (למעלה מתוך הסרט מוהאנה, למטה הר בפנמה)

לסיכום: מומלץ ביותר. הספר מקבל ממני את מירב הנקודות בכל סקלה אפשרית, חמש מתוך חמש, עשר מתוך עשר או מאה מתוך מאה. לבחירתכם (קריצה קריצה).

*מוזמנים.ות להגיע אליי לאיזון הצ’אקרות או קריאה בטארוט* יפה נוף 26, אשקלון
התקשרו ונתאם פגישה (או סשן טלפוני):
050-9880100 אנה לוי, המכשפה מהדרום (:

המכשפה מהדרום

 

עוד מהבלוג של אנה בבקין לוי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...