הבלוג של אנה בבקין לוי

עלילות אנה בעיר הקודש

נונקונפרמיסטית, לוחמת צדק, חובבת תיאוריות קונספירציה, תולעת ספרים. כתבו לי: [email protected] פייסבוק: https://www.facebook.com/anna.b.levy

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מפברואר 2018

ביקורת כתבה ששודרה ברשת 13

03/12/2018

דברים רבים נאמרו על איכות הסיקור של התקשורת הישראלית המסחרית: כבר קראו לה צהובה, זולה ומצועצעת, והביקורת לא נגמרת כאן. עם כל הנאמר לעיל, “רשת” לא מפסיקה להפתיע.

יום שישי (30.11), 8 בערב, משודרת כתבה על ימק”א בירושלים, תחת הכותרת: “תעלומת הפעמונים בימק”א נחשפת” – הלב הירושלמי שלי קפץ ומיד נצמדתי למסך. רציתי לשמוע על הפעמונים, על המבנה, על ההיסטוריה, ללמוד עוד על הבניין המפואר שעל פניו אני חולפת כל יום בדרכי לעבודה.

המנחה, יגאל מוסקו, שואל את המרואיין, פרופסור גבי שפלר:”למה אנשים בונים מגדלים?

הרי תשובתו לפניכם:

כן, ראיתם/ן נכון. בלי בושה, בלי חשש, בשעה בה ילדים צופים בטלוויזיה, כך שודר ברשת. הכתבה העלתה בי תחושה לא נעימה, כאילו המציאות שתוארה בסרט “אידיוקרטיה: הטמטום שולט” כבר כאן.

מה פרויד היה אומר?

פרויד כנראה היה אומר שעורכי התכנית עדיין תקועים בגיל 4, בשלב הפאלי (הילד מתחיל לשים לב להבדלים באיברי המין בין בנים לבנות), והם כנראה חווים קיבעון קל על התקופה, אחרת כיצד הייתם מסבירים שתי דקות שלמות מתוך חמש עשרה, שהוקדשו לדיבור על כמה שהבניין מזכיר פין ואשכים?
זהו? נגמר המידע ההיסטורי? אני בטוחה שאפשר היה להרחיב קצת יותר על הרקע הארכאולוגי, הדתי והחברתי באיזור כל כך מורכב ועשיר בעבר.
“באשך אחד יש אולם קונצרטים ובשני בריכת שחייה” – כפיים ל”רשת”. גן חובה מחכה לכם.

אני דורשת מרשת ומכל מי שחתום על הכתבה הזאת – יגאל מוסקו, נגה מימראן, צחי ירון; תבחנו את עצמכם מחדש. תחשבו טוב לפני שאתם מאשרים בזיון כמו זה. בתור אנשי תרבות, מונחת על כתפיכם האחריות לניהול שיח תרבותי, אנא. השתמשו בכוחותיכם בתבונה.

מוזמנים לעקוב אחריי בפייסבוק לעוד סקירות ותכנים מעניינים (:

עוד מהבלוג של אנה בבקין לוי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אופס! התקעקעתי שוב

אחרי שנים בהן התקעקתי בירושלים, החלטתי לגוון ולצאת מגבולות עיר הקודש. שמעתי על "אופס טאטו" בחיפה דרך קבוצה בפייסבוק: מדובר במקום חדש שנפתח רק בפברואר השנה, וכבר צבר יותר מ-11K עוקבים ב...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

סקירת ספר: החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי - סופי קינסלה

החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי סופי קינסלה מאנגלית: דנה טל הוצאת הכורסא 390 עמודים   תקציר: לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא הייתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת, הם מאבק יומיומי; היא גרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה