הבלוג של אנה בבקין לוי

עלילות אנה בעיר הקודש

נונקונפרמיסטית, לוחמת צדק, חובבת תיאוריות קונספירציה, תולעת ספרים. כתבו לי: [email protected] פייסבוק: https://www.facebook.com/anna.b.levy

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מפברואר 2018

סילבנה צגאיי בת ה-13 מתל אביב, ויארה איוב בת ה- 16 מגוש חאלב הן שתי הנערות שהצטרפו לסטטיסטיקה הנוראית. 24 נשים נרצחו על רקע מגדרי מתחילת השנה.

ראיון עם אילת אביב, סטודנטית ליחסים בינלאומיים ומדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים ומארגנת ההפגנה:

“אז אתמול החלטנו בקהילות הפמיניסטיות להצית מחאות ברחבי הארץ. היתה מחאה ב-10 בבוקר מול הכנסת, באו פעילות שמרחו דם על פניהן ועל הרצפה כמחאה על דם הנשים שנשפך. היו גם מחאות מול מעון ראש הממשלה ב-5 וחצי של נעמ”ת, ומחאות בתל-אביב, חיפה ובאר שבע.

החלטנו שיש צורך גם בהפגנה בערב במרכז העיר, בשביל להעלות את המודעות לגבי מספר הנשים הרב שנרצחו. בעצם שברנו שיא שלילי, מספר הנשים הגבוה ביותר לשנה.

ארגנו הפגנה בכיכר ציון ביחד עם ארגון “תזכור” וארגון “היחידה ללוחמה בטרור מגדרי”, הגענו לכיכר, פיזרנו מודעות אבל עם שמות כל הנשים שנרצחו, הדלקנו נרות לזכרן. מחינו באמצעות להקת מתופפים ומתופפות תוך כדי צעקות הססמאות כגון “נשים רוצות ביטחון ברחובות”, “נאבקות נאבקים באלימות כלפי נשים”. הקראנו את שמות הנרצחות בזו אחר זו ועמדנו דקה דומייה.”

-מה בעצם אתן שואפות להשיג?

באמצעות המחאות אנחנו רוצות להעלות מודעות לגבי אלימות בתוך המשפחה. יש כבר מסקנות של ועדות שהיו במהלך השנים ופשוט לא יישמו אותן, הממשלה צריכה ליישם את החלטות הועדות ולהתחיל לפעול למיגור הטרור המגדרי. זו בעיה של כולנו, זו לא בעיה של ימין או שמאל, אלא של כלל הישראלים, וכולם צריכים לפעול מיידית ולהתגבר על המחלוקות הפוליטיות.”

צעקות המחאה והתופים נשמעו היטב גם ברחובות הסובבים, ובאוויר עמדה תחושה חזקה של לוחמניות וסלידריות. מלבד אלו שהגיעו להפגנה במיוחד, היו הרבה מזדמנים ועוברי אורח שנעצרו ונשארו, התמזגו לרגעים מספר עם האבל. “לא נפסיק עם המחאות עד שיינקטו צעדים בנידון” סיכמה אילת.

 אל תשכחו לעקוב אחריי בפייסבוק לעוד תכנים, סקירות ועניינים (:

עוד מהבלוג של אנה בבקין לוי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אופס! התקעקעתי שוב

אחרי שנים בהן התקעקתי בירושלים, החלטתי לגוון ולצאת מגבולות עיר הקודש. שמעתי על "אופס טאטו" בחיפה דרך קבוצה בפייסבוק: מדובר במקום חדש שנפתח רק בפברואר השנה, וכבר צבר יותר מ-11K עוקבים ב...

תגובות

פורסם לפני 12 months
תצוגה מקדימה

סקירת ספר: החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי - סופי קינסלה

החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי סופי קינסלה מאנגלית: דנה טל הוצאת הכורסא 390 עמודים   תקציר: לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא הייתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת, הם מאבק יומיומי; היא גרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה