הבלוג של אפרת נומברג יונגר

good enough mother

נשואה לאלעד, אמא לילד וחצי - דניאל סיני בנימין (אל תשאלו- זה לא אני דפקתי אותו עם שלושה שמות) ועוד קטנה בבטן. בת 31, נזכרתי לחפש את עצמי אחרי שסיימתי ללכת לפי המסלול המקובל, או לחלופין- מקדימה את זמני ועוברת את משבר גיל... +עוד

נשואה לאלעד, אמא לילד וחצי - דניאל סיני בנימין (אל תשאלו- זה לא אני דפקתי אותו עם שלושה שמות) ועוד קטנה בבטן. בת 31, נזכרתי לחפש את עצמי אחרי שסיימתי ללכת לפי המסלול המקובל, או לחלופין- מקדימה את זמני ועוברת את משבר גיל ה40. תמיד טענתי שאני מוכשרת....

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מיוני 2010

ואם הייתי אומרת לכן שדברים יכולים להראות אחרת, שדברים יכולים להתבצע בזמן וכמו שצריך, ללא צעקות, ללא ריבים עם שיתוף פעולה מלא? לא מאמינות? כנסו כנסו

06/12/2015

הבעיה העיקרית שלי בחיים זה שאני חושבת מהר מידי.
רגע!

לפני שאתן סוגרות את הדף וחוזרות לשוטט בפייסבוק במחשבה של  ”עוד אחת שעפה על עצמה” (וסיכמנו כבר בפוסט הקודם ש “למה לעוף על עצמך ב 100 קמ”ש אם אפשר ב”200″?) תרשו לי להסביר.

אני חושבת מהר. ז”א שעוד לפני שהבנתן מה הבעיה אני כבר תקפתי אותה מכל הכיוונים ומצאתי פתרון שנראה לי. ולכן, אין לי סבלונות/עצבים/כוח להסביר לסובבים אותי מה היו השלבים בדרך לפתרון המזהיר (והלא תמיד נכון) שמצאתי.

קחו לדוגמה שיחה רגילה עם הבעל שבדרך כלל קורית בשנייה שהוא נכנס לפתח הבית, עוד לפני שהניח את התיק:

“חשבתי על זה ובגלל שיש בעיה עם XYZ הכי טוב שנעשה ABC”

הבעל, לרוב, ממצמץ בהשתאות, לא מבין מה עבר פה כרגע ומנסה לעכל.

הוא:”מה אמרת שהבעיה”?

אני: (חושבת בלב, “ה’ שישמור, מה קשה????”) “אמרתי שיש בעיה עם XYZ ולכן אנחנו צריכים ABC”!

הוא: (מנסה שוב לאותת לי להאט) ” למה יש בעיה עם XYZ?

בנקודה הזו בדרך כלל הטונים עולים למשפטים בסגנון: “יש בעיה! מה אתה חופר! נעשה ABC וזהו!” (מוטיב חוזר סימני קריאה).

אני יודעת שאני חסרת סבלנות, אני יודעת שזה לא אשמתו שנחתתי עליו ככה, ועדיין הדרך לתפוס קריזה להסתובב וללכת קצרה מתמיד. אני פשוט לא יודעת לעצור,להבין את הסיטואציה, להבין שבזמן שאני ביליתי במחשבות הוא היה בדרך הביתה וכל מעינייו היו נתונים לאופירה אסייג ואייל ברקוביץ ולחדשות הספורט ולעיניינים שלא ברומו של עולם. ויותר מזה- אני פשוט לא יודעת את השיטה המדהימה, הפשוטה, והמהירה להשיג בדיוק את מה שאני רוצה להסכמתם ושביעות רצונם של כל הסובבים.

תארו לכן שהייתה שיטה כזו וכל מה שהייתן צריכות זה ללכת לפי השלבים וראו איזה פלא- אומנם לוקח טיפה יותר זמן אבל עם 100% שיתוף פעולה.

ובכן, גבירותי וגבירותי. נמצאה השיטה. קוראים לה שפה ותקשורת ואפרת לקט מלמדת אותה.

השיטה בקצרה:- שאלי שאלות מיידיות, פשוטות, ומתבקשות ודרכן נסי לנתב את דרך החשיבה לפתרון שהוכן מראש על ידיך(אל תתפלאי אם הוא יבוא עם פתרון יותר טוב ושונה משלך). הוא יחשוב שזה רעיון שלו, את תהיי מרוצה ו-וואלה. קיבלת 100% שיתוף פעולה.

דוגמה:

“מאמי, שמת לב ל X”? (לרוב הוא ירים גבה ויגיד לך “לא” כי הוא עדיין תקוע על אופירה ואייל ותוכנית הספורט ברדיו 102)

“אתה אוהב איך שX נראה /מתנהג/ נעשה” (התשובה שהוא צריך להגיד זה “לא”. התשובה שהוא יענה תיהיה בד”כ : “וואלה לא חשבתי על זה אף פעם”)

“מה לא טוב בו”? (היא השאלה שתשאל במקרה והוא יפתיע ויגיד “לא”) / “אז תסתכל עליו שנייה ותחשוב אם אתה אוהב את זה”? (תשאלי במקרה שהוא עסוק  בלתכנן כמה כמה יגמר היום המשחק בין קבוצה ליגה ז’ לקבוצה ליגה ח’ בכדורגל ואז נמשיך לשאלה – “מה לא טוב בו”)

“מה אתה חושב אפשר לעשות כדי לשפר את X?” (רוב הסיכויים שהוא יחשוב “וואלה מה היא נפלה עלי עכשיו אבל יש מהו במה שהיא אומרת”- ולכן טיימינג זה עיניין חשוב. כדאי לי להפנים את זה כבר)

בנקודה הזו את בד”כ צריכה להכיווין אותו לפתרון (רצוי שלך) אבל אל תתפלאי אם הוא יבוא עם פתרון אחר. שתחשבי על זה לעומק (את חושבת הלו מהר) תביני שהפתרון שלו אפילו יותר טוב משלך. בנקודה הזו אמצי את הפתרון בחום תוך כדי הרעפת תשבוחות ותעופה אווירית בדמות “איך אתה חושב תמיד על הפתרון הכי טוב וכו וכו”.

וזאת גבירותי, השיטה הבדוקה. עם בעלך את מקבלת הרמוניה ושיתוף פעולה ואת הילד שלך את מחנכת להבין שהוא יכול הכל. לבד. והוא הכי חכם בעולם כי הוא הצליח להבין את הבעיה ולחשוב על פתרון בכוחות עצמו.

מה צריך יותר בחיים האלה?

אז עוד דבר אחד אם אתן כבר פה:

את תאוריית ה”פי 300″ אתן מכירות?

עוד תאוריה גאונית שרצוי עכשיו עכשיו לאמץ. דיברנו בתחילת הפוסט על הפייסבוק ועל בנות שעפות על עצמן (לרוב בהצגת חיים מושלמים בפייסבוק). אז בואו ניטול את העוקץ ונבין את התאוריה לעומקה. אף אחד לא מושלם. אבל כל אחד חזק במשהו. (זוכרות שיעור 2 – שיעור חוזקות? ). והאנשים שהשכילו להתמקד בחוזקות שלהם ולהעצים אותם הם אלו שהם הפי 300 שלך ואליהם את צריכה להיצמד כדי ללמוד מהם כל  מה שהם יודעים בתחום שלהם כי הם פי 300 ממך בתחום הספציפי הזה והם ההשראה שלך והם יובילו אותך קדימה בכל מה שאת מתעניינת בו.

הערה קטנה לפני: אני סטייליסטית ובלוגרית אופנה. רוב היום שלי מתנהל ברשתות החברתיות ולכן ההכרות עם רוב הנשים המהממות הן מהפייסבוק ומבלוגים שלהן.

אז רשימה חלקית של הפי 300 שלי היא (ורצוי שכל אחת תעשה לעצמה רשימה כזו):

תחום ההורות, קואצינג והעצמה האישית: נו זה ברור. אפרת לקט- אמא מאמנת. מדובר בעילוי ואם היא עדיין לא נכנסה לכן לחיים כדאי מאוד שתתחילו להכיר אותה.

הגשמת חלומות והשראה: יובל אברמוביץ- מחבר הספר -“הרשימה” (רוצו.עכשיו.לקנות. ) מרצה בחסד עליון להגשמת חלומות (זכיתי לשבת בהרצאה שלו), יזם, סופר (קראתי את הספרים שלו ומאוד נהנתי), שחקן, זמר, השראה ענקית, ועכשיו גם מחבר הספר השני בסדרה “הרעיון” שעיקרו-איך להוציא חלומות לפועל.

סטייל: טיילור סוויפט, אלכסה צ’אנג, כל הדמויות מסדרת המופת :גוסיפ גירל תנצב”ה ובנות סטייל גורו- רביד ואיילת שמעבר להיותן סטייליסטיות  מצליחות הן גם עשו מזה עסק מוביל היום ללימודי סטיילינג בשם סטייל גורו והפעילות בקבוצה שלהן בה בנות מעלות תמונות של עצמן וזוכות למחמאות או הערות בונות הפכה כבר לשם דבר

בלוגרית האופנה שהיא פי ה300 הכי גדול שלי נמצאת בחול ושמה קיארה פראני הידועה בתור “The Blonde Salad” היא הבלוגרית הראשונה המעטרת את שער מגזין ווג. בארץ עדיין לא השכילו להכיר בערך שיכולות לספק בלוגריות  אבל ללא ספק המובילות הן :עפרי רבן מהבלוג QUEEN ELEPHAMT שמציגה בלוג עשוי בטוב טעם עם אאוטפיטים מדוייקים. עוד בלוגים שאני אוהבת לעקוב אחריהן שייכות לקבוצת הבנות המצומצמת- לנה  מהבלוג לנה קוד, לנה 2 מהבלוג לנה בבולצ׳ק  , אסיה פלקוב מהבלוג ASIASHOC, אביב וינברגר מבלוג, יאנה חייטוביץ מהבלוג LACE AND  CHIFFON  ושתיים מאוד מיוחדות שעושות המון מעבר: מיי גרף – בחורה מדהימה, סמל האהבה העצמית, צנועה, וחכמה שבשקט בשקט  מובילת המהפך בארץ לאופנה במידות גדולות ואירה חרקובסקי מהבלוג המדהים שמשלב אופנה לייף סטייל ואמהות לבת הקסומה שלה- UMAMI. אירה היא פי ה-300 שלי בכל מה שקשור לתפעול  ההאינסטגרם מעורר ההשראה והמאוד נצפה שלה. בעקבות הצלחתו היא פתחה עסק לניהול מותגים והפכה למומחית אינסטגרם מהנחשבות בארץ שנותנת מלא טיפים בעמוד הזה .

בלוג איפור: טל פלג- אין להשוות ואין לתאר. מדובר בעילוי.

אפייה: החלום ללמוד באסטלה אפייה באופן מקצועי (לעצמי ולסובבים אותי בעיקר כי אני מאוד אוהבת לארח ואין לי את הביטחון לאפות) , בינתיים הגורו שלי היא נטלי לווין מהבלוג עוגיונט שרצתי לקנות את הספר שלה ושל גורו הצילום אפרת ליכטנשטט “הספר המתוק שלי” (יום אחד אני אעזור אומץ ואתחיל לנסות מתכונים משם וחוץ מזה זה הספר הראשון שיצא בעקבות בלוג מצליח בארץ  ובתור בלוגרית זה מרשים אותי מאוד)

בישול:  לא מצאתי עדיין את הגורו שלי אז בנתיים אני שואבת השראה מהקבוצה אמהות מבשלות ביחד

קראפט: עוד חלום שלי שאני מתחייבת להקדיש לו זמן הוא להתחיל ליצור. התאהבתי ביצירה בזכות כמה בנות ובניהן דנה ישראלי- שעכשיו מוציאה ערכה לפעילות “בית מארח” (תודו שזה גאוני. הבן אדם גאון.) , כמובן המלכה הבילתי מעורערת נתנאלה מהחנות נתנאלה. קום שעכשיו עושה גם את יריד החלומות, סיגל  מירון מהקבוצה אמהות שמשקיעות ( ומילה על הקבוצה. כן הן מטורפות. הן מציבות יעדים בילתי אפשריים. אבל הן נותנות המון השראה וגם אם זה לא יצא מושלם כמו שלהן, עצם ההשראה  כבר כיפית והן הפי 300 שלי בעיניין הזה ויש גם אתר למי שכמוני מקבלת סחרחורת מקצב השיתופים בקבוצה.) , איריס פוגל בן חמו מהבלוג, החנות והסדנאות המעשירות של Colourfulway ואחרונה  חביבה נווית אלאלוף מהבלוג :הבלבוסטה- שאני אגדל אני רוצה להיות היא ( זוהי קריאה נרגשת לאמץ אותי בחום). לימוד סקראפינג (עיצוב אלבומים )אני דפנטלי אלך ללמוד אצל אולושקה בשנייה שיהיה לי זמן להתמכר. בנתיים אני אסתפק בלקנות את כל הקולקציות של ענבל גיבור שכל דבר שהיא מוציאה תחת ידיה הן פשוט השראה ענקית!

הום סטיילינג: ליבנת וליז והעסק שלהן חיים מעוצבים. הכרתי אותן דרך הפייסבוק שליז פרסמה תמונות מיום ההולדת שהיא עשתה לבן שלה בקבוצה אמהות שמשקיעות, ישר חפרתי לה את החיים והתוצאה הייתה הכרות איתה ועם ליבנת והעסק שלהן ושיתוף פעולה נחמד ומאז אין יום שאני לא בודקת מה הן עוללו בפרופיל האישי ובדף. מדובר בפיות שמפזרות גלאם על כל דבר שהן נוגעות בו: הום סטיילינג, עיצוב סטים לצילום, הפקות צילום, צילומי אוכל, צילומי אופנה וכל מה שעולה על דימיונכן. רק תבקשו.

כתיבה:  מקופלת שחוץ מזה שהיא בעינייני DIY היא כותבת מ-ד-ה-י-ם, יונית צוק מהבלוג-הבלוגריסטית לכל מי שיש חלום לפתוח בלוג או ללמוד לקדם את העסק שלה עם אחד כזה היא לחלוטין הגורו. בזכותה הכרתי את זיו לשם- בונה אתרים שהוא קודם כל קוסם. אני בחרתי ליווי אישי והוא בונה לי בלוג מהחלומות אבל למי שרוצה לפתוח בלוג עצמאי ומכובד  הוא מעביר סדנאות וורדפרס. שווה מאוד לבדוק.

השראה לקריירה: הילה קורח. גם רופאה, גם אשת תקשורת  שידה בכל וגם אמא. (מישהי מכירה אותה אישית?)
ואני אנצל את הבמה לסיום-למישהו יש רעיונות לפתיחת קריירה מזהירה בתחום התקשורת?

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של אפרת נומברג יונגר

תצוגה מקדימה

איזו מן אמא אני?

השבוע שאלו אותי שתי שאלות: 1. איזה מן אדם אני? 2. איזו מן אמא אני? לגבי איזה מן אדם אני, אין הנחתום מעיד על עיסתו וכו אבל יכולתי לבחור המון תמונות וביטויים מקלפי האסוציאציה של POINT OF YOU שהונחו על הרצפה במהלך סבב הכירות של...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מהיום תתרכזי במה שטוב בך. לא במה שרע.

קוראים לזה "מהפכת החוזקות" ומשמעותה ללמוד להעצים ולתעל את התכונות החזקות שלך ולא להתרכז באיך לשפר את התכונות שלא כ"כ מסתדרות עם נחלת הכלל. בואי נערוך ניסוי: 1. קחי דף ועט, תתישבי לך בפינה שקטה (אני יודעת שאין כזה דבר אבל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אופטימיות היא שם המשחק

קשה מאוד לכתוב לכן מה אני בדיוק עוברת במסגרת הקורס. אלו תהליכים יותר עמוקים ממה שדימיינתי. אני לומדת על עצמי כל פעם מחדש משהו אחר, עמוק יותר, משהו שחשבתי שלא "נוגע" אלי והנה הוא כן. אני לומדת המון. מאפרת ובעיקר מהבנות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה