הבלוג של fb_1072556784

אנג'י- אסטרולוגיה ומחשבות על החיים

אסטרולוגית, כירולוגית, מטפלת הוליסטית ואוהבת בני אדם, מגדלת בן זוג מתוק וחתולה מקסימה ומשתדלת לא להפריע לחיים לגדל אותי!

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מיולי 2010

כמה פעמים אפשר לחטוף את אותה הסטירה ולא להבין? את התשובה ניתן לסכם במילה אחת- שיעור. עד שלא נתמסר לשיעור ולשינוי שצפון בו- לא נוכל להפסיק להתמכר לאשליות.

29/07/2010

קסמים ואשליות

מי לא היה רוצה שהכל יבוא לו בקלות? כסף, זוגיות, יופי, הצלחה, פרסום, כוח, שליטה… כולנו מחפשים פתרונות קסם, חולמים על ניסים, מקווים שגם לנו ישחק המזל ונשיג את שאיפותינו בלי להתאמץ. זה תופס אותנו בדוכן של הפיס- “היום, היום(!) זה יום המזל שלי” או ברשתות הפארם המבטיחות מוצר חדש לדיאטת בזק- (שותים 3 כוסות ביום ותוך שבוע מקבלים גוף כמו של בר רפאלי!) תוכניות בידור ופרסומות המציעות שלל פיתויים להשגת הפרטנר לחיים (‘רווק נחשק הממתין לאחת שתכבוש את לבו.. ואולי זו את?!’) ואפילו הזדמנויות הגונות -והגונות פחות לקבל כסף קל או קידום, או הקפצה מהירה לתפקיד נכסף כזה או אחר.

אז נכון, כולם אומרים- “אין קיצורי דרך ואנחנו לא מאמינים שזה אפשרי” .אחרי הכל, כל אחד ושאיפותיו, כולנו- בסופו של דבר, נופלים פה ושם במלכודת כולנו נותנים צא’נס לחיפזון מתוך תקווה כמוסה שדוקא פה, דוקא לי ודוקא הפעם- זה יצליח. ומתאכזבים.

ללמוד את השיעור


למה אנחנו לא לומדים מהניסיון? שואל הקול הקטן והמציק שבתוכנו, זה המכונה ‘מצפון’? איך אנחנו מתפתים כל פעם מחדש ללכת בדרך הקצרה לכאורה שמתבררת לדאבוננו כ-כ”כ ארוכה…? כמה פעמים אפשר לחטוף את אותה הסטירה ולא להבין? את התשובה ניתן לסכם במילה אחת- שיעור. השיעור שעלינו ללמוד. השיעור של חיינו או שיעורון קטן- זה לא משנה. עד שלא נתמסר לשיעור ולשינוי שצפון בו- לא נוכל להפסיק להתמכר לאשליות.

ולמה אנחנו מתנגדים בעצם? למה אנחנו לא לומדים? התשובה הפעם עמוקה וקשה. כי זה כואב.

מוטיבציה לשינוי


באסטרולוגיה ישנה תופעה המכונה “צמידות. צמידות זהו מצב בו פלנטה בשמים, מגיעה לנקודה אסטרונומית בה עומדת פלנטה אישית -אצלנו במפת הלידה ויוצרת עימה חפיפה וריאקציה.בזמן החפיפה בין שתי הפלנטות תהיה השפעה של הפלנטה הכללית, זו שבשמים- על הפלנטה האישית במפה. ההשפעה תחול על כל מה שמייצגת הפלנטה האישית במפה הספציפית שלנו. למשל: נאמר שסאטורן, (הכוכב השולט במזל גדי) מגיע לנק’ בה עומד מרקורי במפה האישית שלי. מרקורי מסמל את יכולת הלמידה והחשיבה. השפעתו של סאטורן על החשיבה וכישורי הלמידה שלי תתבטא בתחושת קושי, כובד, אחריות גדולה בלימודים, מחויבות עמוקה להתאמץ כדי להשיג תוצאות ואולי אף פחד להיכשל.

ומה זה משרת?

תפקידה של הפלנטה החיצונית (סאטורן, במקרה הזה) הוא ללמד אותי שיעור, לסייע לי לבנות את עצמי, להתקדם ולשפר את עצמי בתחום מסויים. (במקרה שלנו- תחום הלמידה) ובאמת, במשך כל התקופה בה ישהה סאטורן בצמידות למרקורי, התחושות שתיארתי ילוו אותי בחיי היום-יום ויגרו אותי להתאמץ יותר, להשקיע יותר, לקחת אחריות על הלימודים שלי. אז למה אנחנו מוצאים את עצמנו תקועים באותן בעיות ולא מצליחים ללמוד את השיעור?

הייאוש נעשה יותר נוח

אסטרונומית, הפלנטות נעות במעגלים קבועים, לרוב בקצב קבוע ואחיד. אולם ישנה תופעה אסטרולוגית נוספת לצמידות והיא “נסיגה” או “רטרו”. כתוצאה מאשליה אופטית נדמה לנו לעיתים שפלנטה מפסיקה לנוע קדימה ומתחילה לחזור לאחור!  “החזרה” היא זמנית ובסיומה הפלנטה “חוזרת” כביכול לנוע קדימה וממשיכה הלאה.נוצר מצב בו פלנטה נעה קדימה, יוצרת צמידות לפלנטה אישית אצלי במפה ומשפיעה עליה- עוברת אותה וממשיכה הלאה. כעבור זמן מה, היא מתחילה לסגת וחוזרת לאחור. במהלך החזרה היא למעשה עוברת שוב על פני הפלנטה האישית שלי ומשפיעה עליה פעם נוספת!!

ומה קורה כשהיא מתחילה לנוע שוב קדימה? נכון. היא נצמדת בפעם השלישית אל הפלנטה האישית ומשפיעה עליה בפעם השלישית והאחרונה. וכך קורה שבמפגש הראשון בין הפלנטות אנו מרגישים השפעה חזקה וצורך לשנות ולעבוד על עצמנו. כעבור זמן מה ההשפעה חולפת ואנו חשים הקלה ומשכנעים את עצמנו שזה היה “סתם משבר חולף”. אך אז הפלנטה שהמשיכה הלאה, מתחילה לחזור ואנו נבהלים נורא!! “מה קורה לי? למה זה קורה לי שוב?” עדיין, לא מבינים לעומק את משמעות השיעור שעלינו לעבור אך כבר יודעים שזה לא מקרה ויש סיבה שכדאי לתת עליה את הדעת. בפעם השלישית שהפלנטות נצמדות, הכאב כבר כ”כ גדול והתסכול מכרסם בנו פנימה שאנו חייבים -אם נרצה ואם לא- לעשות עם זה משהו.

הפעם אנחנו הולכים על זה עד הסוף. מתייעצים, מתנסים, מבקשים עזרה, מתרגלים, משלמים כסף ומשקיעים זמן.. רק שהכאב הזה יעבור כבר! הבעיה בגישה הזאת שלפעמים, ההבנה מגיעה מאוחר.. לפעמים אנו מאבדים כ”כ הרבה בדרך.. עד שהשכלנו לקבל עזרה, עד שהתפשרנו והנחנו את האגו בצד, עד שהסכמנו להודות בחולשות ובטעויות- לפעמים זה כבר מאוחר מידיי. אנחנו מוצאים את עצמנו יותר חכמים, יותר ענווים, יותר טובים אבל מלאי חרטה- שלא עשינו זאת שעה אחת קודם, לפני שאיבדנו את הדבר שבשבילו עשינו את כל הדרך..

כי רק בדיעבד אנו מבינים שעד שזה לא כואב בעוצמות, עד שהלחץ לא מתפוצץ בחזה והתסכול עולה על גדותיו- אנחנו תמיד נמצא תירוצים למה לא לקבל עזרה, למה לא להשקיע בייעוץ מקצועי ולא להקשיב לעצה טובה של חבר.. כל זמן שהכאב נסבל- הייאוש נעשה יותר נוח..

עוד מהבלוג של fb_1072556784

תצוגה מקדימה

"שושנים בלחייה.."

אז איפה באמת מניחים את הסומק??? איך שמים אותו בצורה סימטרית ואחידה שתחמיא לפנים ולא תגרום למראה מצועצע וצבוע? בנות רבות מסתבכות קצת עם עניין הבלאש ומבלבלות אותו עם דבר דומה אך ...

תגובות

פורסם לפני 9 years

נאחס או אנס...?

המציאות המודרנית התקדמה בקצב כ"כ מהיר שהמציאות האנושית לא עומדת בו. גם אם נדמה לנו שהסתגלנו, אנחנו טועים! מע' המשפט היא דוגמא מעולה לדיליי בו אנו חיים... לפני כעשור פחות או יותר, שופט איטלקי זיכה אדם מאונס בטענה שמכיון...

תצוגה מקדימה

מזל דלי

הדלי משתייך למזלות האוויר- כן אני יודעת שזה נשמע משונה קצת כי טבעי יותר לשייך אותו דווקא ליסוד המים ולמרות זאת- הדלי כפי שתראו- הינו רוחני ואוורירי ביותר. בגלגל המזלות האסטרולוגי מסומן...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה